کد خبر:40459
پ
IMG10442598

تراژدی در جنگل های مازندران / “سادومازوخیسم” در نوبت عاشقی!+ شرح ماجر

سال گذشته بود که شهرستان میاندرود به خاطر مفقود شدن یک مادر جوان که جهت امور دندانپزشکی قصد عزیمت به درمانگاه را داشت در صدر اخبار رسانه های استان قرار گرفت.

مدت طولانی نگذشت که حدس و گمان ها به واقعیت پیوست و پرده از جنایتی هولناک برداشته شد.

 

پایگاه خبری چهاردانگه: سال گذشته بود که شهرستان میاندرود به خاطر مفقود شدن یک مادر جوان که جهت امور دندانپزشکی قصد عزیمت به درمانگاه را داشت در صدر اخبار رسانه های استان قرار گرفت.

مدت طولانی نگذشت که حدس و گمان ها به واقعیت پیوست و پرده از جنایتی هولناک برداشته شد.

 

بانوی جوان توسط  دو نفر از سرنشینان یک خودرو پراید دزدیده شده و پس از سرقت جواهراتش در اعماق جنگل  رها شد.  در فاصله کشف این جنایت تا پیدا شدن جسد مقتول جَو روانی سنگینی در استان و به ویژه شهرستان میاندرود سایه افکند.

 

در نهایت با تلاش ماموران کارکشته انتظامی قاتلان به دام افتادند و با محرز شدن قتل و اعتراف قاتلان در حالی که جسد مقتول توسط حیوانات وحشی مثله شده بود کشف و از بار روانی جامعه تا حدود زیادی کم شد. اما ظاهرا تاریخ برای میاندرودی ها تکرار شده است.

 

دختر و پسر جوان آنگونه که گفته می شود به هم علاقمند بودند. پسر که پیشتر ازدواج کرده بود مدتی می شد که طلاق گرفته بود و دختر هم که نامزد داشت بارها اعلام کرد علاقه ای به ازدواج با شخصی که برایش در نظر گرفته اند را ندارد.

 

در نهایت این دو جوان بیست و بیست و پنج ساله به استان سمنان و نزد یکی از اقوام خود می روند اما توسط خانواده فامیل پذیرفته نمی شوند و بستگان پسر به وی می گویند که ماجرا را به خانواده اطلاع خواهند داد. این دو نفر ناامیدانه به سمت مازندران به راه می افتند و روز بعد جسدشان در حالی که روبروی هم قرار گرفته بودند به شکل مرموزی و ساعت پنج عصر آویزان از درخت کشف می شود.

 

تحقیقات پلیس همچنان ادامه دارد تا مشخص شود انگیزه و علت این اقدام آیا مسائل “عشقی” و خودکشی بوده است یا قتلی هولناک اتفاق افتاده که باید در اسرع وقت پیگیری و اطلاع رسانی شود.

 

به هر حال در اصل قضیه شاید تفاوتی ایجاد نشود اینکه جامعه به کدام مسیر می رود و چرا متولیان فرهنگی ما قادر به تلطیف فضا و کُند کردن روند رو به تزاید خشونت رفتاری نیستند.

خشونت های رفتاری معمولا به شکلهای گوناگونی بروز می کند.

 

سادیسم و مازوخیسم از مهمترین نمودهای خشونت رفتاری هستند. دیگرآزاری و خودآزاری که نوعی انحراف اخلاقی – رفتاری به حساب می آید ریشه در تربیت دوران کودکی و برخی از شرایط محیطی در جامعه دارد که سبب می شود تا افراد این خشونت ها را به سمت آسیب رساندن به خودشان یا دیگران جهت دهی کنند.

 

تکرار چنین داستانهای تکان دهنده ای یک هشدار جدی به همه مسئولان کشور و به ویژه مازندران است و این علامت را به ما می دهد که جامعه در معرض مضمن شدن ناهنجاری های رفتاری است.

 

علاوه بر قتل و خودکشی از مصادیق دیگر این بیماری را می توان تخریب محیط زیست ، کشتار بی دلیل حیوانات و نادیده انگاری و عدم رعایت مقررات شهروندی نام برد.

 

در مورد مازندران به نظر می رسد که باید با اقدامی ضربتی و تشکیل تیم ویژه اعم از متولیان فرهنگی،روانشناسان و جامعه شناسان، ناهنجاری های رفتاری را رصد کرده و نسبت به درمان آن اقدام فوری به عمل آورد./وارش نیوز

 

 

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • کاربر ۱ شهریور ۱۳۹۵ / ۱۰:۵۴
    0 0

    معظل عمده استان بیکاری و عدم امید به اینده است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید