کد خبر:105029
پ
بیش-از-۳۵-میلیارد-تومان-خسارت-به-سیل‌زدگان-سیمرغ-پرداخت.jpg

بیش از ۳۵ میلیارد تومان خسارت به سیل‌زدگان سیمرغ پرداخت شد

مجتبی حبیب نژاد روز دوشنبه در جلسه شورای اداری سیمرغ افزود: سیلاب اواخر سال گذشته و اوایل امسال به بخش های مسکونی، کشاورزی ، تجاری ، راه و پل های شهرستان سیمرغ خسارت وارد کرده است. وی با اعلام اینکه سیلاب باعث تخریب ۱۴۱ واحد مسکونی شد، گفت : برای ۱۳۸ واحد مسکونی تخریبی که […]

مجتبی حبیب نژاد روز دوشنبه در جلسه شورای اداری سیمرغ افزود: سیلاب اواخر سال گذشته و اوایل امسال به بخش های مسکونی، کشاورزی ، تجاری ، راه و پل های شهرستان سیمرغ خسارت وارد کرده است.

وی با اعلام اینکه سیلاب باعث تخریب ۱۴۱ واحد مسکونی شد، گفت : برای ۱۳۸ واحد مسکونی تخریبی که درخواست پروانه ساختمانی کرده بودند پروانه صادر شد و ۳۵ واحد تکمیل و به سیل زدگان تحویل داده شد.

حبیب نزاد با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض ، معیشتی و تعمیری به واحدهای خسارت دیده از سیل پرداخت شده، افزود : در بخش کشاورزی بیش از ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به خسارت دیدگان پرداخت شده است .

وی به لایروبی، بازگشائی و ساماندهی رودخانه تلار بعد از وقوع سیلاب اشاره  کرد و ادامه داد : از ۲۲ کیلومتر مسیر رودخانه تلار در شهرستان سیمرغ لایروبی و بازگشائی ۱۳ کیلومتر انجام شد و مابقی در حال انجام شدن است .

فرماندار سیمرغ با اعلام اینکه یکی از دغدغه های مردم و کشاورزان در حاشیه رودخانه تلار سرعت بخشیدن به لایروبی این رودخانه است گفت که از آب منطقه ای می خواهم تا هر چه سریعتر لایروبی رودخانه تلار را به اتمام برسانند تا در آینده هیچ گونه خطری منطقه را تهدید نکند.

حبیب نژاد با بیان اینکه سیلاب به پل برج خیل در این شهرستان خسارت وارد کرده است، افزود : با نگاه ویژه استاندار ردیف ویژه اعتباری از محل حوادث برای این پل در نظر گرفته شده است تا با مهندسی این پل نسبت به اصلاح یا ساخت پل جدید اقدام شود.

مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ در این جلسه گفت : سیلاب اواخر سال گذشته و اوایل امسال به یکهزار و ۹۹۳ قطعه زراعی ، باغی ، دام و آبزیان خسارت وارد کرده است که با بررسی های صورت گرفته یک هزار و ۲۷۹ خسارت دیده در سامانه سجاد ثبت نام شده اند .

رجب فلاح با بیان اینکه ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض برای خسارت دیدگان بخش کشاورزی شهرستان سیمرغ در نظر گرفته شده است ، افزود : تاکنون به ۹۰۶ بهره بردار مبلغ یک میلیارد و ۸۰۸ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و به ۳۶۹ بهره بردار مبلغ یک میلیارد و ۲۳۱ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده است .

وی میزان پرداخت تسهیلات بلاعوض و ارزان قیمت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی را بیش از ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194