کد خبر:40899
پ
gaz

بهره برداری از خط انتقال گاز دامغان-کیاسر-ساری تا پایان سال آینده

مهندس عراقی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در بازدید از تاسیسات و پروژه های منطقه نه عملیات انتقال گاز بر ضرورت تسریع در اتمام پروژه های شمال کشور تاکید کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از روابط عمومی منطقه نه عملیات انتقال گاز، مهندس عراقی در بازدید از اجرای خط لوله رشت – سنگر گفت: به سرانجام رساندن اجرای خط لوله رشت – سنگر با هدف تقویت گاز رسانی به استان های گیلان و مازندران و توسعه زیرساخت های گاز رسانی شمال کشور ضرورت دارد.

 

در این بازدید که با حضور مهندس تربتی مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران ، مهندس طاهری مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران ، قدسی زاده مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران، داودی نژاد مدیر منطقه نه عملیات انتقال گاز و مجری طرح صورت پذیرفت، حسن منتظر تربتی گفت: در سال های گذشته شبکه گاز رسانی کشور بر اساس انتقال گاز پارس جنوبی به نقاط مصرف و افزایش پایداری شبکه گاز توسعه یافت.

 

وی با بیان اینکه پس از سال ۸۶ نقاط ضعف شبکه گاز کشور شناسایی شد و برنامه ریزی جهت بر طرف کردن این نقاط در دستور کار قرار گرفت خط لوله سوم سراسری تا رشت اجرا و در ادامه خط لوله رشت – سنگر با هدف تقویت گاز رسانی تعریف شد. از طرفی خط دامغان – کیاسر – ساری نیز تاپایان سال آینده احداث و شبکه گاز شمال کشور از محورهای مختلف تقویت خواهد شد.

 

ایشان اجرای خط لوله رشت- سنگر به طول ۹٫۵ کیلومتر را با توجه به شرایط منطقه و زمان اجرا بی نظیر توصیف کرد و افزود: این پروژه بر اساس یک برنامه فشرده در دستور کار قرار دارد و در پایان آبان ماه به بهره برداری می رسد.

 

وی تاکید کرد: باتوجه به فعالیت پیمانکار در چند نقطه و با چند تیم عملیاتی مجهز، پیش بینی می شود اجرای خط ۴۰ اینچ رشت- سنگر زودتر از زمان پیش بینی شده به پایان برسد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید