کد خبر:12449
پ
ziarat-peyambar

برگزاری مراسم زیارت از راه دور پیامبر(ص) در جمع سادات قلعه سری

در ایام پایانی ماه صفر که ایام حزن و اندوه خاندان پیامبر (ص) است، اعمالی سفارش شده که یکی از آن‌ها قرائت زیارت پیامبر اکرم (ص) در بیست و هشتم این ماه ، سالروز وفات آن حضرت است.

ziarat-peyambar

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چهادانگه ساری، در ایام پایانی ماه صفر که ایام حزن و اندوه خاندان پیامبر (ص) است، اعمالی سفارش شده که یکی از آن‌ها قرائت زیارت پیامبر اکرم (ص) در بیست و هشتم این ماه، سالروز وفات آن حضرت است.

 

سادات روستای قلعه سر چهادانگه هر ساله با برپایی این مراسم معنوی و ریختن اشک ماتم، به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) عرض ارادت می‌کنند.

 

امسال نیز مانند هر سال به مناسبت فرارسیدن ۲۸ صفر سالروز ارتحال جانسوز نبی گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی (ع) مراسم معنوی قرائت زیارت از راه دور آن پیامبر عظیم الشأن امروز در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستای قلعه سر و حسینیه سیدالشهدا قلعه سریهای چهاردانگه مقیم نکا و کاروان زیارتی هیات حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت رقیه (س) قلعه سری ها در مشهد مقدس که ( هر ساله به عشق امام هشتم و برای برپایی مراسم عزاداری ، سینه زنی و زنجیر زنی در روز شهادت امام مهربانی ها، عازم مشهد مقدس می شوند ) در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) برگزار شد.

 

همچنین به همین مناسبت روز گذشته، یک شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۳ مصادف با ۲۸ صفر به منظور گرامیداشت مقام با عظمت پیامبر مکرم اسلام سفره نذری سبز در حسینیه سیدالشهدا قلعه سری های چهادانگه مقیم نکا، به همت هیئت خواهران سادات قلعه سریهای چهاردانگه مقیم نکا، برگزار گردید.

 

کلیدواژه : روستاي قلعه سر
دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
  • اشرف نژاد ۱ دی ۱۳۹۳ / ۱۴:۱۷
    0 0

    عزاداریها قبول ان شاالله

  • کیاسری متعصب ۳ دی ۱۳۹۳ / ۲۱:۱۵
    0 0

    مردمان دیار سادات همیشه از جان و دل برای اهل بیت با شور و عقاید بالا به انجام چینی مراسمی میپردازن اجر کارشون با صا حب این ماه عزیز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید