پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

برگزاری رژه خودروهای ایمنی، امداد و نجات و آتش نشانی در کیاسر

مهندس رضا یزدانی مدیر آتش نشانی شهرداری کیاسر از برگزاری رژه خودروهای امداد و نجات، ایمنی و آتش نشانی در شهر کیاسر خبر داد.

4

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از روابط عمومی شهرداری کیاسر، مهندس رضا یزدانی مدیر آتش نشانی شهرداری کیاسر از برگزاری رژه خودروهای امداد و نجات، ایمنی و آتش نشانی در شهر کیاسر خبر داد.

 

 

مدیر آتش نشانی شهرداری کیاسر در باره گفت: به مناسبت ۷ مهر، روز ایمنی و آتش نشانی، رژه خودروهای امداد و نجات، ایمنی و آتش نشانی با حضور تیم های عملیاتی هلال احمر ، اورژانس ۱۱۵ ، مرکز بهداشت ، نیروی انتظامی ، پلیس راه و آتش نشانی در روز سه شنبه ۷ مهرماه ۹۴انجام خواهد پذیرفت.

 

وی ادامه داد: ای مراسم رژه از ساعت ۹:۳۰ صبح از مقابل ایستگاه مرکزی آتش نشانی کیاسر واقع در بلوارامام رضا (ع) به سمت خیابان های فهمیده ، امام خمینی(ره) ، بازارشاهد ، میدان ولیعصر (عج) و در نهایت بلوار امام رضا (ع) انجام خواهد شد.

 

مهندس یزدانی ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدای امداد و نجات، فرا رسیدن ۷ مهر، روز ایمنی و آتش نشانی را به کلیه جهادگران عرصه عشق و خطر تبریک گفت.

 

 

…………………………………………….

 

قابل ذکر است، در روز ۷ مهر ۱۳۵۹ وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود. طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تائید شد.
 
این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور هم چنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است. ایجاد زمینه های مناسب برای آموزش همگانی مردم در جهت پیشگیری از بروز حوادث مختلف و حفاظت از سرمایه های ملی نیز از دیگر اهداف نامگذاری این روز است.
 

منبع: سایت سازمان آتش نشانی تهران

 

4 نظرات
 1. شهروند می گوید

  درود بر مهندس رضا یزدانی مدیر آتش نشانی شهرداری کیاسر ، رئیس گروه مشاوران و مشاور ارشد شهردار ، مسئول سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کیاسر ، مسئول واحد ماشین آلات شهرداری و رئیس دفتر شهردار کیاسر.

 2. هموطن می گوید

  بااحترام
  بدینوسیله به استحضار شهروندعزیز می رساندباوجوداینکه درکشورمااین همه نیروی جوان وبیکاروجوددارندالبته باتحصیلات بالاترو….چرااین مهندس عزیزجای چندجوان جویای کاررامی گیرند(منظورم چندشغله بودن ایشان می باشد)که این امربرخلاف عرف ومقرراتی می باشدکه مجلس محترم شورای اسلامی تصویب نموده اند.

 3. اتابک می گوید

  بادرود. مهمترین جیزی که باید برای اتش نشانی شهر کیاسر انجام شود . استخدام فردی کارکشته در زمینه اتش نشانی شهری ویا ازمیان تحصیل کردگان دررشته های مربوط به ایمنی واتش نشانی میباشد که به عنوان رییس ایستگاه مشغول به کار شود . انجام مانور مداوم برای افراد اتش نشان میباشد که همیشه این افراد اماده باشند . ازقبیل ورزش . ویا تمرین برای حریق احتمالی جنگل . حریق منازل وحریق خودرو . واما به علت استفاده عموم مردم چهاردانگه وشهر کیاسر از نفت وگازوییل در منازل وبا وجود پمپ بنزین در اطراف شهر ایستگاه اتش نشانی باید تجهیزات استفاده از کف اتش نشانی رادارا باشد . والا انجام رژه خودروها زمانی باید انجام شود که امادگی کامل وجود داشته باشد . ودر اخر بهتر نیست شهردار چند نفر استخدام کنه تا همه مسولیت های شهرداری را یک نفر انجام نده و ایا ایشان از پس این همه مسولیت بر میاد

 4. روح الله مهدی نژاد می گوید

  درود بر آقا رضا با اینهمه سمتی که داشت با این همه حجم کاری خودم به چشم دیدم به پرورش کدو و خیار هم پرداخت این یعنی خستگی ناپذیری ما باید از آقا رضا الگو بگیریم خسته نباشی برادر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.