پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

برگزاری جشن مجازی میلاد امام حسن (ع) در ۳۰ امامزاده مازندران

0

حجت الاسلام مسعود قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) بدون حضور مردم و برپایی هرگونه اجتماع و فقط در قالب مجازی در ۳۰ امامزاده شاخص مازندران اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به ممنوعیت برگزاری هرگونه اجتماع در اماکن مذهبی استان افزود: این برنامه‌ها به‌صورت پخش لایو زنده و یا ضبط و پخش از شبکه‌های اجتماعی خواهد بود که توسط خادمین امامزادگان و هیأت‌های مذهبی انجام می‌شود.

قربانی در ادامه خاطرنشان کرد: همه ائمه خیرخواه مردم بودند و خداوند برای اینکه انسان‌ها را هدایت نماید پیشوا و رهبر برای آنان قرارداده است و ائمه طاهرین پیشوایان دین انسان‌ها هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: قرآن کریم پیامبر را به عنوان اسوه حسنه معرفی می‌کند و ائمه معصومین هم مانند پیامبر الگوی تمام نما برای بشریت بوده و هر کس از آنان دور باشند گمراه خواهند شد.

قربانی از مهمترین ویژگی‌های امام حسن مجتبی (ع) را سخاوت وجود آن امام بزرگوار برشمرد و تصریح کرد: سفره‌ی کریمانه امام حسن (ع) همیشه پهن بود و همه مردم بویژه مساکین و یتیمان از آن بهره می‌بردند و این سخاوت وجود باید برای همه الگو باشد.

کد خبر 4919385
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.