کد خبر:127319
پ
2862143.jpg

برپایی جشن ولایت به صورت مجازی/مسئله غدیر تبیین شود

حجت الاسلام مسعود قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این سازمان در طول سال برنامه‌های متفاوتی در مناسبت‌های مختلف اجرا می‌کند، اظهار کرد: جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی به مناسبت عید بزرگ غدیر در ۶۲ امامزاده شاخص استان به صورت مجازی برگزار می‌شود. حجت الاسلام قربانی افزود: ویژه‌برنامه‌های سازمان اوقاف و […]

حجت الاسلام مسعود قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این سازمان در طول سال برنامه‌های متفاوتی در مناسبت‌های مختلف اجرا می‌کند، اظهار کرد: جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی به مناسبت عید بزرگ غدیر در ۶۲ امامزاده شاخص استان به صورت مجازی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام قربانی افزود: ویژه‌برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با هدف ترویج معارف اهل‌بیت (ع) و همچنین تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در بقاع متبرکه اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه ویژه برنامه‌های خاصی در دهه ولایت که از عید قربان تا عید غدیر است توسط سازمان اوقاف و امور خیریه در مازندران در حال اجراست، افزود: بقاع شاخص استان مجری طرح جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی هستند که این برنامه‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: این ویژه‌برنامه‌ها از عید سعید قربان و با قرائت دعای عرفه آغاز و با برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی از جمله برگزاری جشن و مولودی خوانی خیابانی با حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نورافشانی، تبرکات علوی، برگزاری مسابقات غیر حضوری حفظ خطبه غدیر از جمله برنامه‌های این اداره کل در دهه ولایت است.

قربانی در ادامه گفت: در غدیر خم مردم با امام علی علیه السلام بیعت می کرند و ما امروز باید با حضرت ولی عصر عجل الله تعالی پیمان ببندیم و تبلیغ فضائل و جایگاه امامت و ولایت را در دستور کار قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه تعظیم شعائر و ایجاد فضای شادی در عیدالله اکبر از اهداف مهم برنامه‌های اوقاف است؛ گفت: باید مسئله غدیر تبیین و به شبهات رایج در این باره، پاسخ داده شود و ترویج وقف ولایت علوی بخش دیگری از ویژه‌برنامه‌های اوقاف و امور خیریه در دهه ولایت است که می‌کوشیم واقفین بتوانند با الطاف الهی، وقف‌هایی را در حوزه غدیر و امیرالمؤمنین (ع) داشته باشند.

کد خبر 4989606

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194