پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

بازگشت پیکر شهید دوران دفاع مقدس بعد از ۳۴ سال به وطن

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان ساری گفت: پیکر مطهر حسین راستگو که سال ۶۵ در عملیات والفجر ۹ شهید شده بود، پس از ۳۴ سال شناسایی شد و به استان منتقل می شود.

علی زیبافر گفت: سربازدلاور اسلام، شهید والامقام حسین راستگو فرزند اسماعیل از شهدای هشت سال دفاع مقدس، جمعی تیپ ۵۵ هوابرد شیراز که دوم فروردین ماه ۱۳۶۵ در عملیات برون مرزی منطقه چوارتر استان سلیمانیه، عملیات والفجر۹ به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود با بررسی و انجام آزمایشات DNA شناسایی و در هفته جاری به شهرستان ساری منتقل و پس از برگزاری مراسم شب وداع و تشییع در گلزار شهدای مرکز استان آرام خواهد گرفت.

 

زیبافر گفت: براساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا و ستاد تشییع پیکر مطهر شهدای شهرستان ساری، مراسم شب وداع و تشییع با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی در صورت مساعد بودن شرایط و نظر ستاد کرونای شهرستان ساری برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: پدر بزرگوار شهید راستگو پس از سال‌ها چشم انتظاری فرزندش به دلیل کهولت سن و بیماری در سال ۹۸ دعوت حق را لبیک گفت و خانواده شهید راستگو به دلیل وجود بیماری منحوس کرونا و مشکلات ایجاد شده از مردم شهید پرور درخواست کردند کلیه موازین بهداشتی را رعایت کنند.

 

رئیس اداره بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان ساری گفت: مراسم شب وداع بر اساس مصوبه ستاد کرونا و ستاد تشییع درروز چهارشنبه ششم آبان ماه همزمان با اذان مغرب و عشاء با حضور مردم شهید پرور در مصلی نماز جمعه برگزار و مراسم تشییع پیکر شهید والامقام پس از اقامه نماز در از امامزاده یحیی و کنار مرقد شهدای گمنام به صورت خودرویی تا گلزار شهدای مرکز استان (آرامگاه عمومی ساری) قطعه شهدا تشییع و خاکسپاری خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.