پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ایجاد سایت موزه چهاردانگه/گازرسانی به بخش چهاردانگه در سال آینده

نشست صمیمی مدیران پایگاه خبری چهاردانگه با دکتر سید رمضان شجاعی نماینده مردم شهرستان ساری در مجلس شورای اسلامی

8

 

گزارش اختصاصی پایگاه خبری چهاردانگه، امروز پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴، مدیران پایگاه خبری تحلیلی چهاردانگه با حضور در دفتر هیئت ورزش های همگانی استان مازندران با دکتر شجاعی نماینده مردم شهرستان ساری و میاندرود و رییس این هیئت در باره مسائل مختلف به گفتگو نشستند. نکته مهم و ارزنده این جلسه، پیگیری های فوری آقای دکتر شجاعی در باره مشکلات مطرح شده از طریق تماس تلفنی با مدیر کل آب روستایی، مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری، بخشدار چهاردانگه و سایر مسوولان بود.

 

این نشست، در فضایی بسیار صمیمی برگزار گردید. در ابتدای این جلسه مدیران پایگاه خبری چهاردانگه پیرامون فعالیت پایگاه خبری تحلیلی چهاردانگه در مدت فعالیت در عرصه رسانه، شرکت در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های کشور در تهران و همچنین مشکلات مالی این پایگاه خبری جهت پوشش بهتر و گسترده تر در بخش چهاردانگه توضیحاتی ارائه نمودند.

 

shojaei-1

 

 گفتگوی پایگاه خبری تحلیلی چهاردانگه با دکتر سید رمضان شجاعی نماینده شهرستان ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی

 

پایگاه خبری چهاردانگه: آقای دکتر شجاعی ضمن تشکر از وقتی که در اختیار پایگاه خبری چهاردانگه قرار دادید، به عنوان اولین سوال بفرمایید با توجه به پتانسیل بالای گردشگری منطقه چهاردانگه چه اقداماتی برای حل مشکلات این اماکن انجام دادید؟

 

دکتر شجاعی: برای حل مشکل مراکز مهم گردشگری جلسه با حضور مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری، منابع طبیعی، آب منطقه ای و بخشداران بخش های دودانگه و چهاردانگه برگزار گردید. در این جلسه مشکلات، مورد بررسی و راهکارهای لازم برای حل آن مصوب شد.  چشمه سورت مشکلش حل شده و به بخش خصوصی واگذار شده است. برای دریاچه چورت مقرر شد نکاء چوب بخشی از کارها را انجام دهد و مکان را برای استفاده مردم فراهم نماید تا آن را در اختیار مردم روستای چورت قرار دهیم. برای دریاچه الندان بعد از حل مشکل بین آب منطقه ای و اداره کل منابع طبیعی این دریاچه به بخش خصوصی واگذار می شود.

 

استقرار پلیس راه در «کنیم صحرا» و احداث جاده جدید

 

پایگاه خبری چهاردانگه:با توجه به افزایش کشته های جاده ساری – کیاسر در سال اخیر  برای حل این مشکل چه اقداماتی انجام شده است؟

 

دکتر شجاعی: مسیر فعلی جاده ساری – کیاسر رانشی بوده و امکان تعریض آن وجود ندارد، مقرر شد کار مطالعه برای احداث جاده جدید انجام گیرد و  دو جاده با مسیر رفت و برگشت مجزا تبدیل شود. فعلا کانکس برای استقرار پلیس راه کیاسر تهیه شده و در «کنیم صحرا» مستقر خواهد شد و همچنین چندین دوربین برای پوشش مسیر خریداری شده است. انشا الله با کنترل و نظارت بیشتر شاهد کاهش تصادفات  در این جاده مهم باشیم.

 

shojaei-4

 

احداث سایت موزه چهاردانگه

 

پایگاه خبری چهاردانگه: آقای دکتر! با کشفیات مهم باستان شانسی در چهاردانگه، برای حفظ این آثار در منطقه چه فعالیتی انجام گرفته است؟

 

دکتر شجاعی: تمام سعی ما بر این موضوع متمرکز شده که آثار کشف شده در منطقه حفظ گردد و از منطقه خارج نشود و با احداث موزه، جاذبه ی بیشتری برای جذب مسافران ایجاد نماییم. (در همین زمان دکتر شجاعی با آقای دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی تماس گرفتند و موضوع را پیگیری نمودند، بزرگ نیا اعلام نمود از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، یک اکیپ به منطقه خواهد آمد و با توجه به کشفیات انجام شده در «وستمین» و بازدید از این مکان با توجه به اهمیت آن که مربوط به دوره اشکانی می باشد، مقرر شد با خریدن زمین از مردم در مکان آثار کشف شده سایت موزه چهاردانگه احداث شود.)

 

shojaei-2

 

 مشکل مجتمع آبرسانی روستای چورت حل شده است

 

پایگاه خبری چهاردانگه: یکی از مشکلات مردم بخش چهاردانگه نداشتن آب آشامیدنی در اکثر روستاها می باشد. تا الان برای حل این مشکل چه پیگیری هایی نمودید؟

 

دکتر شجاعی: با پیگیری های انجام شده مشکل مجتمع آب رسانی روستای چورت حل شده و اقدامات لازم در حال انجام می باشد. (در حین این گفت و گو، از طرف آقای عباسی رییس دفتر دکتر شجاعی مشکل آب روستای اراء نیز مطرح شد، و بلافاصله دکتر شجاعی با تماس تلفنی با مدیر کل آب روستایی و بخشدار چهاردانگه علت مشکل را جویا شدند! بخشدار چهاردانگه اعلام نمود به علت نداشتن آبرسان با کوچکترین مشکل در موتور پمپ های مجتمع، آبرسانی پشتکوه قطع می شود و مردم را دچار مشکل می نماید. در همین بین مدیر کل آب روستایی  مازندران قول مساعد داد با در نظر گرفتن فردی به عنوان آب رسان مشکل این مجتمع حل شود.)

 

پایگاه خبری چهاردانگه: فعالیت مجتمع دامپروری ۲۰۰۰ رأسی «پشرت» به کندی پیش می رود، علت آن چیست؟

 

دکتر شجاعی: مجتمع دامپروری ۲۰۰۰ رأسی از بزرگترین پروژه ها برای ایجاد اشتغالزایی در بخش چهاردانگه می باشد و با شروع فعالیت های آن صنایع جانبی زیادی در منطقه شکل می گیرد و بخش اعظم بیکاری جوانان منطقه حل می شود. کسب مجوز های لازم مقداری طولانی شده است، اما الان تمام مجوزهای لازم اخذ شده و کارهای اولیه برق، آب و … حل شده است.

 

shojaei-3

 

با اخذ مصوبه برای کارخانه سیمان کیاسر مشکل حد شده است

 

پایگاه خبری چهاردانگه: هر از چند گاهی شاهد بروز مشکلات متعددی در کارخانه سیمان کیاسر می باشیم، برای رفع این مشکل چه اقداماتی انجام دادید؟

 

دکتر شجاعی: برای کارخانه سیمان مشکلی برای تامین مواد معدنی پیش آمده بود که با پیگیری های انجام شده و مجوز منابع طبیعی این مشکل حل شده است. مشکل دیگر کارخانه سیمان کیاسر قیمت بالای مازوت بود که باید لیتری ۳۲۰ تومان خریداری می نمودند، از وزیر نفت دستور لازم گرفتم و مقرر شد کارخانه سیمان کیاسر به علت قرار گرفتن در منطقه ای که فاقد گاز طبیعی است مازوت را به قیمت دولتی، لیتری ۱۲۰ تومان خریداری نمایند. همین مصوبه باعث شده است صرفه جویی خوبی برای کارخانه سیمان شود.

 

8 نظرات
 1. طرفدار دکتر روحانی می گوید

  چرا با مهندس دامادی مصاحبه نمیکنید؟ مهندس دامادی یکی از ۱۰ نماینده فعال کشور هسن
  —————————-
  پایگاه خبری چهاردانگه : انشا الله با ایشان هم گفتگو می نمایم. دکتر شجاعی به علت این که چهاردانگه ای هستند بیشتر در دسترس می باشند و هر موقع خدمتشان رسیدیم استقبال کردند

  1. طرفدار دکتر روحانی می گوید

   آقای مهندس دامادی هم در دسترس هستند اینا همه بهانه هست

 2. خادمی می گوید

  با وجود ۵ کاندیدا از بخش چهاردانگه ایا احتمال دارد که با هم اعتلاف کنند

 3. علی می گوید

  سلام اگر همه جا ی کشور اباد شود مازندران بخصوص ساری و کیاسر اباد نمی شود چرا مردم و مسئو لان همدل و همزبان نیستند شما بروید استان گلستان را ببینید چقدر پیشرفت و ترقی کرده مسئولان همه اشان یک دل و یک رنگ و همدل هستند اگر حرف می زنند عمل می کنند شعار ممنوع …. حالا مسئو لان مازندران بخصوص ساری و کیاسر فقط فقط شعار شعار پس کجاست عمل یک کارخانه سیمان کیاسر همش تعطیل همش پرسنل را بیرون می کنند ایا کسی نیست بگه اقای مدیر عامل دردت و مشکلت چیه همش این کارخانه تعطیل یا پرسنل را بیرون می کند اخه این کیاسر صاحب ندارد یک نفر نیست این جاده ساری به کیاسر را درست کند مرد نیست مرد نیست التماس دعا

 4. تدبیر و امید می گوید

  مهندس دامادی که طرفدار قالیباف بودند. روز حضور قالیباف در مسجد جامع یادتان رفت.

  1. طرفدار دکتر روحانی می گوید

   خودتون میگید بودن.مهم حاله.مهندس دامادی الان یکی از طرفداران سرسخت رئیس جمهور محبوب ایران هسن .اندکی با تامل و مشاهده دور و بر نظر بدید آقا یا خانم تدبیر و امید

  2. اصغری می گوید

   دامادی جوان و پرانرژی و روشنفکر است. برای همین مورد حمابت ماست. روشنفکر بودن خیلی مهم است.

  3. طرفدار دکتر روحانی می گوید

   درود بر شما.مهندس دامادی بسیار فعال و مرمی هستند و اگر با ایشان رودر رو شوید.همانند دوست صمیمی با شما صحبت میکند به امید روزی که مهندس دامادی به مراتب بالاتری برسد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.