پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

اقتصاد کشور باید به نقطه بازدارندگی برسد

0

ایسنا/مازندران رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: کشور در حوزه اقتصاد نیز به مانند سایر زمینه‌ها باید به نقطه بازدارندگی برسد.

محمد مخبر در آیین افتتاح ۴ طرح بنگاه‌ محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در مازندران اظهار کرد: خلق ثروت یک هنر است و همان‌گونه که هنرمندان را تکریم می‌کنیم باید کارآفرینان را نیز هنرمند بدانیم و قدردان‌شان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه امروزه در یک تقابل اقتصادی با دشمنان هستیم، تصریح کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، کارآفرینان رزمندگان کارزار اقتصادی هستند و از همین رو، باید آنها را تکریم و حمایت کرد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در کشور پروژه‌های بزرگ اقتصادی اجرا شده و به بهره‌برداری رسیده است اما در شرایط امروز باید به سراغ بنگاه‌های اقتصادی خرد و خانگی برویم و بخش عمده‌ای از اقتصاد کشورهای پیشرفته با همین بنگاه‌ها تامین می‌شود.

مخبر از راه‌اندازی روزانه ۱۰۰ طرح اقتصادی در این ستاد خبر داد و گفت: این ۱۰۰ طرح به ایجاد ۳۰۰ شغل در روز منجر می‌شود و اگر این مکانیسم در کشور فراگیر شود، اتفاقات بزرگی در حوزه اقتصاد و اشتغال‌زایی پایدار رخ خواهد داد.

وی با اشاره به راه‌اندازی نهضت احیای واحدهای صنعتی تعطیل یا نیمه تعطیل در ستاد اجرایی فرمان امام افزود: این رویکرد باعث بازگشت ۲ هزار و ۵۰  طرح  به چرخه تولید کشور در ۱۴ ماه گذشته شده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: ستاد اجرایی توانسته با ۱۶۰۰ میلیارد تومان آورده، ۶۷۰۰ میلیارد تومان از سرمایه‌های معطل مانده در کشور را احیا کند که ایجاد اشتغال برای ۲۱۰ هزار نفر را به دنبال داشته است.

مخبر با تاکید بر احیای سرمایه‌های معطل مانده در کشور اظهار کرد: تا به امروز ۱۱۹۰ طرح نیمه تعطیل را در استان مازندران احیا کرده‌ایم که ۴۴۰ میلیارد تومان بازگشت سرمایه را در پی داشته و باعث شده تا ۱۱۷۰۰ نفر دوباره به کار مشغول شوند.

وی گفت: رییس ستاد اجرایی فرمان امام، ۵۸۰۰ طرح اقتصادی این ستاد در مازندران با سرمایه‌گذاری ۱۱۲۰ میلیارد تومانی باعث ایجاد ۲۲ هزار شغل در این استان تا پایان سال جاری می‌شود.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با تاکید بر اینکه احیا و راه‌اندازی دوباره کارخانه نساجی مازندران به دستور رهبر معظم انقلاب بوده است، اظهار امیدواری کرد که همه ظرفیت این کارخانه تا شش ماه آینده به چرخه تولید بازگردد.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایسنا، کارخانه پارس کاغذ نکا، پارس جوانه طبرستان بابل، گل چشمه سیاه بیشه آمل و آریو سلولز جویبار چهار طرح بنگاه‌محور افتتاح شده در جریان سفر رییس‌ ستاد اجرایی فرمان امام به استان مازندران بودند. ستاد اجرایی فرمان امام از طریق بنیاد برکت در مجموع ۳۸۱ میلیارد ریال در این واحدهای صنعتی و تولیدی سرمایه‌گذاری کرده که ایجاد اشتغال برای ۷۵۵ نفر را در پی دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.