پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

اسلام انقلابی سبب بیداری ملت های خفته در برابر آمریکا شده است

0

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامحسن تسخیری بعدازظهر سه شنبه در جمع بسیجیان در حسینیه عاشقان ساری ضمن تبریک آغاز امامت حضرت صاحب الزمان (اروحنا له فداء) در واکنش به اظهارات اخیر شیخ مرتضی صدوقی که گفته است «ما اسلام ۴۰ ساله نمی‌خواهیم ۴۰ سال دیگر هم انقلاب همین است و ما اسلام ۸۰۰ ساله را می‌خواهیم»، با انتقاد گفت: این حرف‌ها با حرف فتنه گرانی که در فتنه ۸۸ گفتند مرگ بر اصل ولایت فقیه چه تفاوتی دارد؟

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با اشاره به اینکه فردی که خود را روحانی اسلامی می‌داند و اصل اسلام انقلابی را مورد انتقاد قرار می‌دهد، افزود: فتنه گران می‌خواستند اصل انقلاب را بزنند این فرد هم گفته است ما اسلام ۴۰ ساله نمی‌خواهیم و اسلام ۸۰۰ ساله را می‌خواهیم، یعنی اسلامی که سازش پذیر باشد، اسلامی که طاغوتی بوده و در رأس آن اسلام آمریکایی‌ها، ایران اسلامی را مثل یک گاو شیرده معرفی کند و نفتش را رژیم اشغالگر اسرائیل ببرد و تمام امتیازات آن برای غربی‌ها باشد.

حجت الاسلام تسخیری با تبیین در مقابل این تحریف که همان اسلام اموی باشد، یا اسلام آمریکایی باشد و ما کاری به حکومت نداریم، ادامه داد: اسلام مد نظر آقایان همان اسلامی است که مأموران آنها در کشور “حق توحش” بگیرند! و ما به آنها کاری نداریم و کارمان همان نماز و روزه است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با تصریح بر اینکه کسانی هستند که با یک سابقه علمی، اسلام را به غلط تفکیک می‌کنند و دم از اسلام ۴۰ ساله و اسلام ۸۰۰ ساله و اسلام ۱۴۰۰ ساله می‌زنند و می‌گویند، همان اسلامی که داشتیم بهتر بود، خاطرنشان کرد: آنهایی که فکر می‌کنند اسلام ۴۰ ساله کاربرد و کارآمدی ندارد و از مشکلات و گرانی‌ها حرف می‌زنند، آیا نمی‌دانند دلیل مشکلات اقتصادی و فشارها از همین آمریکای جنایتکار و بعضی عوامل آنکه سی و چند سال در رأس حکومت اسلامی در دستگاه اجرایی بودند، است؟

حجت الاسلام تسخیری تاکید کرد: همین عوامل عرضه اداره دستگاه‌های اجرایی را ندارند، اما مردم را ناتوان خطاب می‌کنند و حکومت اسلامی را زیر سوال می‌برند ولی باید بدانند همین اسلام ۴۰ ساله احیاگر اسلام اصیل و ناب محمدی است.

بعضی‌ها به جنگ اعتقادات مردم آمدند

مسئول دفتر نمانیدگی ولی فقیه در سپاه کربلابا تصریح بر اینکه بعضی‌ها امروز به جنگ اعتقادات مردم آمدند، افزود: این جنگ با روش و شیوه‌های مختلف در حال اجرا است که دشمن از طریق فضای مجازی و یا از طریق وابستگانی دست به تحریف می‌زنند، دنبال می‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با بیان اینکه یک فرد مؤمن و انقلابی باید قوی باشد و جامعه را از آلودگی‌ها پاک کند و این یک تکلیف همگانی است که با امر به معروف و نهی از منکر جامعه را بیدار کرد، اضافه کرد: فتنه‌هایی اتفاق می‌افتد و کسانی در لباس مقدس دین، بر علیه دین حرف می‌زنند، آیا باید در مقابل آنان سکوت کرد و بی تفاوت بود؟!

حجت الاسلام تسخیری در ادامه سخنان خود به لزوم تاب آوری و مقاومت مسلمان انقلابی در مقابل انواع بلاهای سیاسی و غیر سیاسی، فتنه‌ها و گناه‌ها تاکید کرد و افزود: این تکلیف فقط فردی نیست بلکه وظیفه انسان در برابر خود و دیگران است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا در بخش دوم سخنان خود به تشریح و تفسیر آیه ۲۰۰ سوره آل عمران، پرداخت و گفت: خدای متعال در این آیه چهار تکلیف و وظیفه را بر عهده مسلمان انقلابی قرار داده است.

حجت الاسلام تسخیری با بیان این مطلب که مؤمنین فقط به کسانی که اهل نماز، روزه، زکات، خمس و حج و امثال اینها خطاب نمی‌شوند افزود: یک انسان مسلمان وقتی اسلام آورد، علاوه بر انجام واجبات و تکالیف، وظایف دیگری هم برعهده دارد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با تصریح بر اینکه تعبیر بنده از این کلام (ایها الذین آمنو) در آیه ۲۰۰ سوره آل عمران، خطاب خدای متعال به مسلمانان انقلابی است، ادامه داد: مؤمنین با این ویژگی جهادگر، ایثارگر، انفاق گر جان و مال هستند. کسانی که با جان و مال شأن با خدا معامله کرده و برای حفظ و حراست از اسلام از جان و مال شأن می‌گذرند.

حجت الاسلام تسخیری خاطرنشان کرد: برخی‌ها بی تفاوت هستند و می‌گویند ما مسلمانی خود را داشته باشیم نماز خود را بخوانیم اما کاری به حکومت یا کسی که در رأس حکومت قرار می‌گیرد ولو اینکه اسلام را هم قبول نداشته باشد، نداریم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با اشاره به اینکه خدای متعال برای اهل ایمان چهار وظیفه را تعریف کرده است، اضافه کرد: چهار تکلیفی که خدای متعال برعهده مسلمان انقلابی قرار داد، تکلیف سیاسی، فردی، اجتماعی و تقوا در حوزه فردی است.

به گفته مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا اولین امر خدای متعال به مسلمان انقلابی، صبر است لذا انسان باید هم خود صبور باشد و هم جامعه را به صبر دعوت کند.

وظیفه مرزبانی و دفاع از انقلاب را داریم

حجت الاسلام در ادامه سخنان خود با اشاره به امر خدای متعال برای مرزبانی از اسلام و انقلاب گفت: مرزبانی ابعاد مختلفی دارد ومرزبانی آبی، خاکی، هوایی و زمینی است که وظیفه داریم از مرزهای خود دفاع کنیم. لذا ما نشان دادیم برای دفاع از مرزهای آبی و حتی کاری کردیم تفنگداران دریایی آمریکایی‌ها از ترس سربازان اسلام، لباس خود را خیس کردند، دست‌های آنان در مقابل برادران پاسدار به نشانه تسلیم بالا برده شد، کشتی انگلیسی را توقیف کرده و با اقتدار در مقابلشان ایستادیم، در مرزهای هوایی هم پیشرفته‌ترین هواپیمایی جاسوسی آمریکا را مورد هدف قرار دادیم و با این کار دنیا را متوجه خود کردیم که اگر ایران اسلامی مورد تجاوز قرار بگیرد با شدت با آنها برخورد خواهد شد.

وی افزود: در ماجرای شهادت سردار سلیمانی عزیز هم که به عنوان مهمان در کشور عراق بود، در همان کشور، سیلی محکمی به آمریکا زدیم و همچنان انتقام اصلی مانده است و همه این نمونه‌ها از اقتدار و قدرت انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام تسخیری با اشاره به اینکه استان مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید برای اسلام اهدا کرد تا اسلام را احیا و زنده کند، یادآور شد: به برکت قیام امام و به برکت رهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب این انقلاب در دنیا می‌درخشد، لذا انقلاب ما انفجار نور بود که البته این نور مختص جمهوری اسلامی نیست لذا امروزه اسلام انقلابی به یک اسلام انقلابی بین المللی تبدیل شده و ملت‌های مسلمان خفته را در مقابل اسلام آمریکایی بیدار کرده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا در ادامه با بیان اینکه دشمن در کمین انقلاب ما است، اضافه کرد: دعده‌ای به پیروی از دسیسه‌های غرب، در فتنه‌ها به اصل نظام اسلامی حمله کردند.

حجت الاسلام تسخیری در سخنان پایانی خود به آخرین تکلیف که تقوای الهی است، توصیه کرد وافزود: رهبر فرزانه انقلاب بر اساس همین تکلیف در بیانات اخیرشان فرمودند که انتقاد بکنید اما هیچ کسی حق توهین ندارد چرا که توهین حرام است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا رستگاری مؤمنان را در بی تفاوت نبودن، درد جامعه و دین داشتن دانست و یادآور شد: خیلی از انتقادات از لسان مقام معظم رهبری نسبت به دولت‌ها گفته شده است، و این یعنی تقوا داشتن، لذا تقوا انسان را حفظ کرده و از گردنه‌های سخت عبور می‌دهد.

کد خبر 5057804
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.