پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

از 84 ابتلای جدید تا بستری 440 بیمار کرونایی در مازندران

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، روزهای قرمز کرونایی درحالی به چهارمین ماه نزدیک می‌شود که شاهد ادامه دردسرهای کرونایی در استان مازندران هستیم.

از نیمه دوم تیر ماه امسال که آژیر قرمز کرونایی در مازندران به صدا درآمد شاهد وضعیت نگران‌کننده‌ای در استان مازندران بودیم و طی این مدت هرباری که آمارها کاهش یافت با ازسر گرفتن سیر و سفرها باز هم وضعیت وخیم شد.

طی روزهای پایانی هفته‌های گذشته نیز شاهد افزایش سفر به استان مازندران بودیم که این موضوع موجب اوج‌گیری آمار کرونایی در روز گذشته در استان مازندران شدیم و نگرانی درخصوص افزایش حضور مسافران طی هفته جاری از هم‌اکنون دغدغه اصلی مسافران تبدیل شده است.

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۱ بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۶۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم‌اکنون ۳۳۴  نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۸۲ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ بیمار جدید بستری و ۱۶ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۲۸ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۸۴ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد ۴۴۰ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

 /۸۶۰۳۴/ج


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.