پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

از فتح خرمشهر تا قدس

0

خبرگزاری مهر؛ محمد اکبرزاده: در این عرصه دفاع، شهر بندری و استراتژیک خرمشهر که توسط ارتش بعثی عراق به مدت حدود ۲۰ ماه در اشغال بوده، با رشادت رزمندگان اسلام و با مشارکت توأمان سپاه و ارتش و بسیج خرمشهر آزاد شده و سوم خرداد به روز مقاومت، ایثار و پیروزی نامگذاری شد.

فتح خرمشهر از چند جنبه قابل تحلیل است، اول اینکه سیلی محکمی به صدام زده شد و پایه و بنیان مذاکره و دست برتر وی را جهت تصمیم سازی هرنوع گفتگویی خصوصاً موضع بالا به پایین با نظام جمهوری اسلامی را بست، دوم آنکه، با جمله مبارک و تاریخی حضرت امام (ره) که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد، بارقه امید و روحیه شهادت طلبی مضاعف در دل رزمندگان اسلام که به لحاظ مهارت جنگی بی تجربه و ابزار دفاعی بی بهره یا کم بهره بودند، برای مقابله با ارتش مجهز و قوی عراق با تمام پشتوانه‌های مالی، ابزاری، تبلیغاتی نظام استکباری جهانی، به وجود آورد و این روحیه فداکاری به گونه‌ای گل کرد که در طول ۸ سال دفاع مقدس اجازه نداد یک وجب از خاک مقدس میهن اسلامی دراختیار متجاوزین قرار گیرد.

همچنین با فتح خرمشهر اتحاد و همدلی عجیبی بین نیروهای نظامی ارتش، سپاه و بسیج رقم خورد و موجب اتخاذ مواضع مشترک و عملیات‌های هماهنگ در صحنه‌های نبرد بعدی شد و نکته مهم و قابل اعتنا این جا است که گذشته درخشان و پیروزی مجاهدان فی سبیل الله در دفاع مقدس، زمینه ساز تشکیل بسیج مردمی و رزمندگان پرتوان و شجاع در منطقه شد، دلاورانی همچون حزب الله، انصارالله، فاطمیون، زینبیون، حیدریون و…. این مجاهدان صلح و آرامش را برای مردمان منطقه به ارمغان آورده و بانی اصلی بر آب شدن نقشه‌های شوم و شیطانی مثلث غربی، عبری، عربی شده اند.

حال با نگاه به آینده و پیشرو بودن جهادی بزرگ، آیا فتح قدس همان خرمشهرهای بعدی طبق فرمایش نایب امام زمان (عج) است؟ آیا وقت آن نرسیده جبهه متحد و قوی اسلامی با نشانه گذاری بر روی فتح قدس، خرمشهر بعدی را آزاد کند.

اکنون همان زمانی است که آزادمردان جهان و مجاهدان منطقه با زعامت زعیم آگاه و هوشمند و کم نظیر، تصمیم جدی و نهایی را بگیرند تا با شکست طرح ظالمانه و بی خردانه «معامله قرن»، آن سخن بی بدیل امام راحلمان را که «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود «را تحقق ببخشند.

امروز اکثر مسلمانان دنیا و آزادگان و آزاداندیشان جهان امیدشان به ام القرای جهان اسلام است و با همین امید در روز قدس شرکت می‌کنند و به دنبال سرنگونی نظام پلید و کودک کش صهیونیستی هستند و بر همه ما فرض انسانی و اسلامی است مقدمات ظهور امام عصر (عج) را فراهم کنیم و این نیازمند یک پیش مقدمه است بنام “فتح قدس”.

صبح فتح و پیروزی طبق سنت الهی نویدی قریب است… ان شاالله.

معاون سیاسی سپاه کربلا

کد خبر 4928672
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.