کد خبر:127440
پ
۳۵۱۶۱۲۲.jpg

ارسال ۹۵۵ اثر به پنجمین جشنواره فرهنگی هنری ققنوس در مازندران

به گزارش خبرنگار مهر، سید امیر سادات کرمی صبح چهارشنبه در نشست با خبرنگاران درباره اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری ققنوس با اشاره به اینکه جشنواره فرهنگی و هنری ققنوس برای پنجمین سال برگزار شد، افزود: عموماً دانشجویان استان از هر قشر و سلیقه مخاطب این جشنواره هستند. وی ترویج هنر متعهدانه را هدف جشنواره فرهنگی […]

به گزارش خبرنگار مهر، سید امیر سادات کرمی صبح چهارشنبه در نشست با خبرنگاران درباره اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری ققنوس با اشاره به اینکه جشنواره فرهنگی و هنری ققنوس برای پنجمین سال برگزار شد، افزود: عموماً دانشجویان استان از هر قشر و سلیقه مخاطب این جشنواره هستند.

وی ترویج هنر متعهدانه را هدف جشنواره فرهنگی هنری ققنوس بیان کرد و گفت: هنر برای هنر یا هنر بدون تعهد و هنر متعهدانه یا هنر برای انقلاب و ارزش و انسانیت از نگاه‌های موجود در جامعه هنری است و باید تلاش کنیم تعهد قشر هنرمند را به ارزش‌های انسانی و اسلامی تصویر بکشیم.

سادات کرمی یادآور شد: جشنواره پنجم از نظر جذب آثار و تنوع آثار حائز اهمیت بود و در این جشنواره نقطه تمرکز روی هنرهای بومی استان بودن است.

مسئول بسیج دانشجویی مازندران با اظهار اینکه ۹۵۵ اثر به جشنواره فرهنگی هنری ققنوس ارسال شده است، افزود: شناسایی افراد آماتور و مستعد از جمله اهداف جشنواره‌های فرهنگی است و باید جمعیت هنرمندان استان را با برپایی این جشنواره‌ها افزایش دهیم.

وی یادآور شد: این آثار در حوزه ادبیات، شعر، داستان، ادبیات نمایشی، تیتر کوتاه، فیلم، مستند، موشن گرافی، هنرهای تجسمی، عکاسی، صنایع دستی و غیره ارسال شده است.

وی با اشاره به ۶۱۹ اثر در حوزه هنرهای تجسمی ارسال شده است، تصریح کرد: همچنین ۱۲۴ اثر در حوزه نقاشی، پنج اثر پژوهشی ارسال شد.

سادات کرمی با بیان اینکه ۲۹ نفر از شرکت کنندگان در جشنواره برتر شدند، گفت: برترین‌ها به جشنواره ققنوس کشوری معرفی می‌شوند.

مسئول بسیج دانشجویی مازندران با اشاره به بخش ویژه جشنواره درباره حاج قاسم سلیمانی گفت: در این بخش از افراد برتر در حوزه‌های مختلف نیز تقدیر شده است و لوگوی جشنواره نیز از تمثال شهید آوینی انتخاب شده است.

وی مواجهه رفتار اجتماعی مردم ایران و مواجهه رفتار اجتماعی مردم کشورهای دیگر در مقابل با بحران کرونا گفت: بحران در جامعه‌ای که معتقد به ارزش نیست به ناامنی اجتماعی و در جامعه متعهد به وفاق و کمک مومنانه تبدیل شود.

کد خبر ۴۹۹۱۵۱۷

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید