کد خبر:104935
پ
ارائه-خدمات-درمانی-به-بیش-از-۱۲-هزار-زائر-حسینی.jpg

ارائه خدمات درمانی به بیش از ۱۲ هزار زائر حسینی اربعین

مسئول موکب شهدا سوادکوه و سوادکوه شمالی مستقر در کربلای معلی از ارائه خدمات درمانی به بیش از ۱۲ هزار زائر اربعین حسینی خبر داد. علی رمضانی در گفت‌و گو با ایسنا، به بخش‌های مختلف خدمت‌رسانی موکب شهدای سوادکوه اشاره و اظهار کرد: این خدمات شامل اسکان، پذیرش درمان، تغذیه، فعالیت‌های فرهنگی و حراستی-حفاظتی بود […]

مسئول موکب شهدا سوادکوه و سوادکوه شمالی مستقر در کربلای معلی از ارائه خدمات درمانی به بیش از ۱۲ هزار زائر اربعین حسینی خبر داد.

علی رمضانی در گفت‌و گو با ایسنا، به بخش‌های مختلف خدمت‌رسانی موکب شهدای سوادکوه اشاره و اظهار کرد: این خدمات شامل اسکان، پذیرش درمان، تغذیه، فعالیت‌های فرهنگی و حراستی-حفاظتی بود که بیشترین فعالیت موکب در بخش درمان صورت گرفت و توانستیم به ۱۲ هزار نفر خدمات درمانی ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت اقامتی موکب ۱۵ هزار نفر در روز است، تصریح کرد: فعالیت‌های زیر ساختی موکب از ۱۰ مهرماه به کمک خادمین آغاز و از ۱۵ مهرماه خدمات‌رسانی به زائرین شروع شد که تا پایان روز اربعین ادامه داشت.

مسئول موکب شهدا سوادکوه با اشاره به اینکه عملیات احداث موکب با کار شبانه‌روزی طی ۴ تا ۵ روز انجام گرفت، خاطرنشان کرد: بالغ  بر ۲ هزار و ۷۰۰ متر فضای مسقف به همراه سرویس بهداشتی مناسب برای زائرین حسینی فراهم شد.

رمضانی بیشترین مراجعه کنندگان را افراد بومی معرفی کرد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی این موکب از جمله مداحی، تواشیح، برگزاری نماز جماعت، دکلمه، قصه نویسی، خاطره گویی، نقاشی، زیارت عاشورا، دعای توسل، دعای ندبه و سخنرانی بوده است.

وی میزان رضایتمندی زائرین از خدمات آشپزی موکب شهدا سوادکوه را عالی ارزیابی کرد و افزود: بهره‌برداری از بهترین تیم آشپزی باعث رضایت ۹۰ درصدی زائران حسینی در کربلا شد.

مسئول موکب شهدا سوادکوه ادامه داد: در بخش پذیرش خدمات‌دهی با شماره گذاری افراد بود به عنوان مثال برای پیدا کردن افراد در هنگام شب نیازی به برهم زدن آرامش زائرین نبود و از طریق شماره‌ها فرد مورد نظر شناسایی و فراخوان می‌شد.

رمضانی یادآور شد: در بخش تاسیسات اقداماتی از جمله تامین برق به وسیله ژنراتور، تامین آب به وسیله لوله کشی به طول ۱۰۰ متر و ذخیره آن به وسیله ۳ منبع بزرگ  بوده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194