کد خبر:98944
پ
اجرای-طرح-جامع-فرودگاه-ساری-لنگ-تملک-۱۵-هکتار.jpg

اجرای طرح جامع فرودگاه ساری لنگ تملک ۱۵ هکتار

سعدالله وطن خواه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از هشت سال وقفه در تصویب طرح جامع فرودگاه ساری ، این طرح بهمن ماه سال گذشته توانست مصوبه هیات مدیره فرودگاههای کشور را کسب بکند . وی ادامه داد: با تهیه این طرح افق ایجاد زیرساخت ها تا سال ۱۴۱۵ تامین […]

سعدالله وطن خواه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از هشت سال وقفه در تصویب طرح جامع فرودگاه ساری ، این طرح بهمن ماه سال گذشته توانست مصوبه هیات مدیره فرودگاههای کشور را کسب بکند .

وی ادامه داد: با تهیه این طرح افق ایجاد زیرساخت ها تا سال ۱۴۱۵ تامین شده و اجرا می شود .

به گفته مدیرکل فرودگاههای استان مازندران برای اجرای این طرح که شامل توسعه فضای فرودگاه برای فراهم کردن زمینه استقرار تجهیزات ناوبری می شود تملک اراضی اطراف نیاز است .

وی گفت: با توجه به قرارداشتن منازل و اراضی مردم در اطراف فرودگاه خرید و تملک آنها با عدم همراهی‌ها مواجه است که این کار در روند اجرای طرح تاثیر گذاشته است.

وطن خواه افزود: ۱۱۰ قطعه زمین و منزل افراد به وسعت ۱۵ هکتار در مسیر اجرای طرح جامع فرودگاه باید خریداری و تملک شود .

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت و اهمیت این طرح ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تملک این اراضی از سوی فرودگاههای کشور تامین و تخصیص یافته است.

 فرودگاه بین المللی ساری یکی از ۳ فرودگاه مازندران است که به شهرهای مختلف کشور از جمله تهران ، مشهد ، شیراز ، بندرعباس و نیز عتبات عالیات پرواز دارد. 

/ ۱۸۹۹/۲۰۹۶

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید