کد خبر:104213
پ
آموزش-و-پرورش-موثرترین-رسانه-کشور-است.jpg

آموزش و پرورش موثرترین رسانه کشور است

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایرنا، محسن حاجی میرزایی روز سه شنبه در سومین دوره آموزشی کارشناسان قران، عترت و نماز وزارت اموزش و پرورش در رامسر اظهار داشت : آموزش و پرورش به عنوان بزرگ ترین رسانه فرهنگی این رسانه در دورترین اقصی نقاط کشور فعالیت دارد و داشتن ارتباط منسجم […]

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایرنا، محسن حاجی میرزایی روز سه شنبه در سومین دوره آموزشی کارشناسان قران، عترت و نماز وزارت اموزش و پرورش در رامسر اظهار داشت : آموزش و پرورش به عنوان بزرگ ترین رسانه فرهنگی این رسانه در دورترین اقصی نقاط کشور فعالیت دارد و داشتن ارتباط منسجم با مخاطبان از ویژگی های شاخص این رسانه است.

وی افزود: آموزش و پرورش همواره با مخاطبانش در سراسر کشور و به وسیله معلمان به صورت چهره به جهره و عمیق بدون توجه به تفاوت های ظاهری آنان گفت و گو می کنند که می تواند بهترین مسیر برای فرهنگ سازی و هدایت فرهنگی باشد .

وزیر آموزش و پرورش در ادامه قابلیت ارزیابی و سنجش را ویژگی‌های این رسانه عنوان کرد و گفت: اهداف قرآنی از اولویت‌های آموزش و پرورش است که در تمامی پایه ها برای آن اهداف و برنامه مدون دیده شد.

حاجی میرزایی آشنایی با مفاهیم الهی و معارف دینی، آشنایی با سیره اهل بیت و قابلیت های دانش آموزان را از اهداف آموزش وپرورش خواند و ادامه داد: عزت نفس ، عدالت طلبی و ظلم ستیزی از برنامه های محوری در سند  تحول برنامه ریزی شده است.

وی یکی از ویژگی‌های این رسانه را برنامه‌ریزی قرانی برای همه پایه‌های آموزشی این نهاد بیان کرد و اظهار داشت: به همین خاطر این رسانه را در جایگاه متمایز از سایر رسانه‌های کشور قرار می‌دهد.

حاجی میرزایی افزود: این نهاد همواره با آموزش‌ها و مفاهیم قرانی به دنبال اثربخشی آن در بین دانش آموزان است ضمن اینکه در این عرصه به شرایط و وضعیت دانش آموزان و مخاطبانش نیز توجه جدی دارد.

وزیر اموزش و پرورش معیار همه درستی‌ها نماز عنوان کرد و گفت: نماز ثمره حکومت صالحان است، بنابراین اگر بخواهیم نماز شاخص معتبری درستی و ناراستی عمل ماست باید عمیقا در سلوک و رفتار ان را نشان دهیم.

حاجی میرزایی تاکید کرد که برای داشتن محیط آموزشی روحانی باید اقامه نماز با شکوه در محیط های آموزشی برگزار شود.

آیین افتتاحیه سومین دوره آموزشی کارشناسان قران، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش به مدت سه روز و با هدف تبیین فعالیت های دو ساله حوزه قرآن ، تحلیل برنامه های جدید و تبادل اندیشه و اطلاعات پیرامون برنامه ها با رویکرد سند تحول بنیادین در اردوگاه میرزا کوچک خان رامسر برگزار می‌شود.

در این همایش یک هزار و  ۲۰۰ نفر  فعالان و کارشناسان حوزه قرآنی وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور حضور دارند.

بیش از پنج هزار مربی قرانی در ۷۵۰ مرکز دارالقران وابسته به وزارت آموزش و پرورش مدارس سطح کشور به دانش اموزان و قرآن اموزان در ۱۰ سطح اموزش می دهند.

در پایان سخنرانی وزیر اموزش و پرورش کتاب “باید ها و نباید های مداحی و سند افتتاح زنگ ندای آسمانی به مدت یک ربع همراه با تفسیر و تلاوت قرآن ” رونمایی شد.

۱۶۵۴/۱۶۰۲/۹۹۲۲

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194