بهمن ۹۴ زمان برخورداری بخش چهاردانگه از گاز طبیعی+فیلم

    48 views
  به گزارش پايگاه خبري چهاردانگه نيوز، بنا بر گزارش تلويزيوني صدا و سيماي مركز مازندران، بحث انتقال گاز سمنان به مازندارن از زمان قطعي گاز در سال 86 مطرح…

پنجشنبه, ۶ شهریور, ۱۳۹۳ :: ۱۸:۱۴

کد خبر : 5620

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، بنا بر گزارش تلویزیونی صدا و سیمای مرکز مازندران، بحث انتقال گاز سمنان به مازندارن از زمان قطعی گاز در سال ۸۶ مطرح شده بود.

 

ابراهیم زاده، مدیر منطقه ۹ عملیات انتقال گاز ایران با اشاره به وابستگی گاز مازندران به ترکمنستان گفت: شرکت ملی گاز ایران برای خروج از این وابستگی طرح انتقال گاز از دامغان به نکار را در دست اجرا دارد که در صورت فراهم شدن شرایط، گاز سمنان بهمن ماه ۹۴ به مازندارن می رسد.

 

ابراهیم زاده درباره آزاد سازی حریم انتقال خط لوله گاز دامغان به نکا گفت: ۳۲ میلیارد ریال اعتبار برای آزاد سازی حریم شرکت گاز تا کنون در اختیار کشاورزان منطقه قرار گرفت و بقیه نیز بعد از بازدید از منطقه پرداخت می شود.

 

وی میزان گاز مورد نیاز مازندران، گیلان و گلستان را سالانه بیش از ۳۵ میلیارد متر مکعب اعلام و تسریح کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۲ میلیارد متر مکعب برای مازندران، ۲ میلیارد متر مکعب برای گیلان ، یک میلیارد متر مکعب برای گلستان و ۲۰۰ میلیون متر مکعب برای منطقه ی شاهرود گاز توزیع شده است.

 

مدیر منطقه ۹ عملیات انتقال گاز ایران با تاکید بر لزوم جلوگیری از بروز مشکل در زمان بحران مانند بحران برف سال گذشته گفت: نقاط آسیب پذیر این شرکت در حال شناسایی است.

 

چهاردانگه نیوز امیدوار است تا موضوع انتقال گاز دامغان به نکا که در مسیر خود بخش چهاردانگه و روستاهای این بخش و شهر کیاسر را از نعمت گاز بهره مند خواهد کرد با توجه به حقوق کشاورزان و صاحبان زمینی که در حریم انتقال خط لوله ی گاز قرار دارند، بنا بر قول مسئولان تا موعد مقرر محقق شود.

 

 

نظرات

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری چهاردانگه می باشد . www.4dangehnews.ir