- پايگاه خبري چهاردانگه - https://4dangehnews.ir -

طرح های ترافیک دارای اولویت در مازندران اجرا شود

به گزارش خبرنگار مهر [1]، احمد حسین زادگان عصر پنجشنبه در جلسه کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای با اشاره به اینکه مازندران در برخی فصول به دلیل حضور مسافران و گردشگران با افزایش چشمگیر ترددها روبروست، افزود: در سایه اتخاذ تدابیر مناسب و لازم می‌توان از بروز حوادث جاده‌ای و تلفات ناشی از آن پیشگیری کرد.

حسین زادگان با اشاره به اینکه کمترین آمار تلفات انسانی در جاده‌ها نیز قابل قبول نیست، تاکید کرد: موضوع کاهش تلفات انسانی در جاده‌ها باید به یک عزم مستمر و فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه باید به آموزش‌های ترافیکی بیش از پیش توجه شود، یادآور شد: طرح‌های ترافیک دارای اولویت به منظور تسهیل در رفت و آمد مردم و کاهش تصادفات باید توسط شهرداری‌ها و دستگاه‌های متولی اجرا شود.

مقام عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: در سال جهش برای انجام برنامه‌های مؤثر در بخش‌های مختلف، یک برنامه ویژه که در آن نقش دستگاه‌ها بدرستی مشخص شده باشد تهیه و اجرا شود.

استاندار مازندران تاکید کرد: کاهش تلفات جاده‌ای در استان یک تکلیف جدی و لازم الاجرا برای دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران است که باید با حساسیت دنبال شود و استانداری می‌بایست پیگیری‌ها و هماهنگی‌های لازم را در این راستا با جدیت انجام دهد و برنامه جامع کاهش تصادفات که در سال ۹۸ تصویب و به شهرستانها ابلاغ شده با جدیت هرچه تمام تر پیگیری و اجرایی گردد تا با انجام آن شاهد کاهش آمارتلفات ناشی از تصادفات باشیم.

کد خبر 4970014