پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

خاک چهاردانگه وکیل‌خیز است!/شهرداری ساری شهر را تبدیل به کارگاه کرده است

اتفاقی که برای ریاست جمهوری سال ۹۲ افتاد برای انتخابات مجلس دهم هم روی خواهد داد/ رابطه‌ام با دامادی خیلی خوب و در حد عالی است. ما هیچ مشکلی با آقای دامادی نداریم. چنانچه قبلا هم هیچ مشکلی با آقای یوسف‌نژاد نداشتیم. من اهل تعاملم و با همکاران ارتباط خوبی دارم/ اکنون علیه کسی صحبتی نکردم فقط تقاضای من این است به تمامی کاندیداها احترام بگذارند و کارشناسی حرف بزنند و اطلاعات خود را در مورد عملکرد و کار نمایندگان ارتقاء بدهند

5

 

پایگاه خبری چهاردانگه: سید رمضان شجاعی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی  پیرامون عملکرد دولت دکتر روحانی در طی این دو سال گفت: دولت تلاش کرده فضای کسب و کار را رونق ببخشد. اما به دلیل تحریم‌ها و درآمدهای نفتی دچار مشکل جدی هست و اگر این رکود ادامه پیدا کند قطعا موجب خسارت‌های بزرگ اقتصادی خواهد شد که جبران کردن آن بسیار سخت است. امیدواریم دولت برای گشودن راه‌های میانبر و حل و فصل این مشکلات اقتصادی تدبیری کند. به هر اقتصاد ما دچار شوک انتزاعی هست. امیدواریم با این آینده‌ای که در پیش داریم، قضیه برجام و پساتحریم فضای کسب و کار جهش بکند وگرنه رسیدن قیمت نفت از ۱۰۰ دلار به ۳۰ دلار بسیار نگران کننده است. شاید در آینده کاهش بیشتری پیدا کند تا سقف رسیدن به ۲۰ دلار.

 

نماینده مردم ساری با اشاره به عملکرد استانداری مازندران که آن هم تحت تاثیر شرایط اقتصاد کشوری است، گفت: استانداری مازندران هم به علت نداشتن پول و اعتبار، در توسعه طرح‌ها و پروژه‌ها مشکلات بسیاری دارد. کمتر پروژه‌ی نیمه تمام در حال تکمیل است. پروژه‌های ملی ما و اعتبارات استانی ما در استانداری تحقق پیدا نکرد. یه بخش عمده مربوط به بودجه کل کشور است و یک بخشی هم مربوط به تلاش‌های استان است که باید تحرکاتی صورت بگیرد که از وضعیت رکود خارج شود.

 

وی همچنین در مورد پروژه‌های عمرانی شهرداری ساری گفت: عمدتا پروژه‌های نیمه تمام که در ساری داریم توسط بودجه‌های اختصاصی شهرداری ساری در حال تکمیل است. شهرداری ساری شهر را تبدیل به کارگاه کرده است و در این راه شبانه‌روز کار می‌کند.

 

پیش‌بینی پیرامون انتخابات آینده مجلس

شجاعی کیاسری در مورد انتخابات اسفندماه سال جاری گفت: اتفاقی که برای ریاست جمهوری سال ۹۲ افتاد برای انتخابات مجلس دهم هم روی خواهد داد. چون مردم یک دوره ریاست جمهوری اصلاح طلبان تند را تجربه کردند، یک دوره هم اصولگرایان تند را تجربه کردند که الحمدالله به دولت اعتدال رسیدند. این دوره هم اگرچه مجلس ما مجلس اصولگرایی است اما فکر کنم مجلس آینده گرایشش به سمت مجلس اعتدالی باشه که حتما بار تجربی و بار علمی داشته باشد.

 

با دامادی اختلافی ندارم

نماینده دو دوره مردم ساری در مجلس شورای اسلامی پیرامون ارتباطش با دیگر نماینده ساری، گفت: رابطه‌ام با دامادی خیلی خوب و در حد عالی است. ما هیچ مشکلی با آقای دامادی نداریم. چنانچه قبلا هم هیچ مشکلی با آقای یوسف‌نژاد نداشتیم. من اهل تعاملم و با همکاران ارتباط خوبی دارم.

 

شجاعی در مورد اختلافات بین اعضای مجمع نمایندگان در مورد منطقه آزاد، گفت: در مورد مسئله منطقه آزاد اختلاف نظر وجود داشت و هر نماینده‌ای به دنبال این بود حوزه انتخابیه خودش را منطقه آزاد کند. هر کدام از نماینده‌ها استدلالی داشتند که در نهایت منجر به این شد دولت فعلا دست نگه دارد.

 

خاک چهاردانگه وکیل‌خیز است!

نماینده چهاردانگه‌ای ساری در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به دلیل تعدد نامزدها از این منطقه، گفت: این نشان می‌دهد خاک چهاردانگه وکیل خیز است و نمی‌خواهند کرسی چهاردانگه از دست برود!

وی تصریح کرد: تا آنجایی که برایمان مقدور بود در اعتبارات ملی و اعتبارات استانی تلاش‌هایی کردیم و فعالیت‌هایی که باید صورت می‌گرفت، صورت گرفت. در زمانی که کشور مشکلات عدیده‌ی مالی دارد ما چندین پروژه بزرگ ملی در حال انجام داریم. به طور مثال پروژه گازرسانی ساری به دامغان ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد. پروژه بیمارستان هزار تختخوابی که به زودی ان‌شاالله کارش شروع می‌شود. فولاد مازندران زمینش واگذار شده و مجوزهایش گرفته شد. با استاندار و وزیر صنعت ملاقات داشتیم. فولاد مازندران پس از فولاد اصفهان و فولاد خوزستان سومین مجتمع فولاد کشور است که مکان قبلی سایپا را داریم تبدیل به فولاد می‌دهیم که کار بسیار بزرگ و اشتغال زایی است.

 

نماینده یک شهر برآیند تفکر مردم آن شهر است

شجاعی پیرامون نماینده یک شهر گفت: هر شهری دنبال این است که افراد توانمند را به مجلس بفرستد. در مجلس کسانی نماینده هستند که چند دوره نماینده بودند، وزیر و استاندار بودند. مجلس مرکز لابی است. هر شهری نماینده‌ای که انتخاب می‌کند، توان فکری و فرهنگی خودش را به مجلس معرفی می‌کند.

 

وی در مورد ثبت نامش از وزارت کشور توضیح داد: در دوره قبل هم از وزارت کشور اقدام به ثبت نام در انتخابات کرده بودم و اتفاق خاصی نبود. وزارت کشور فرم‌هایی را در مجلس توزیع کرد که فرم رو پر کردیم و در وزارت کشور ثبت نام کردیم. این هم امکانی بود که وزارت کشور در اختیار نمایندگان می‌گذارد.

 

با پول فروش زندان ساری شهر ساخته شد

نماینده مازندران در مورد جنجال‌های پیرامون خرید زندان ساری گفت: ما یک سرمایه‌گذار آوردیم که زندان ساری را خرید. بعد گفتند شجاعی ۵ میلیارد گرفته، عبوری ۶ میلیارد گرفته. اگر سرمایه‌گذار بیاوریم می‌گویند پول خورده و اگر نیاوریم می‌گویند چرا نیاوردین. کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند هدفشان چه هست؟ انسان باید ایمان و باور و اعتقاد داشته باشد. زندانی که ۳۲ میلیارد فروخته شد و با همین پول شهر ساخته شد. حالا این آقای خریدار به هر دلیلی دستگیر شده چه ربطی به ما دارد؟

وی ادامه داد: این حرفها را قاطی کارهای بزرگ کردن نوعی خیانت است و انگیزه خدمت را کم می‌کند . جوانمردانه نیست. ولی ما الان می‌خواهیم همچنان ادامه بدهیم و دنبال سرمایه‌گذار برای فولاد هستیم که حتما می‌آوریم. بالاخره ما باید سرمایه گذار بیاوریم که اشتغال ایجاد شود.

 

ادبیات برخی نامزدهای عوام فریبانه است

شجاعی در مورد: من آدمی هستم که توانمندی آوردن سرمایه‌گذار و لابی‌های بالادست را بلدم. اگر بنا باشد با این حرفها این حرکات صورت نگیرد این خیانت به خدمت به شهر است. نباید رقیب را ناجوانمردانه از میدان به در کرد. اگر کسی بیاید و بگوید من یک کلمه علیه نامزد دیگر صحبت کرده‌ام، به او جایزه می‌دهم. حالا کسانی که آمدند نقد منصفانه می‌کنند خوب است ولی برنامه‌های خودشان هم بگویند. برخی از این نامزدهای محترم حرفهایی می‌زنند که واقعا نشان می‌دهد الفبای کار نماینده را نمی‌شناسند. نوعی ادبیاتی دارند که عوام فریبانه است. کار نماینده قانونگذاری در مجلس است یعنی اشراف یک نماینده به مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، بین المللی باشد. نماینده برای بهداشت، آموزش، فرهنگ، ورزش و … قانون تعیین کند. هرکسی که در این زمینه‌ها اطلاعات بیشتری داشته باشد می‌تواند موفق‌تر عمل کند. ولی کسی که با الفبای قانون مجلس آشنا نیست، روی بودجه نویسی، روی کار نماینده اظهار نظر می‌کنند و فکر می‌کنند نماینده باید برود از تهران اعتبار کول کند بیارد. گرفتن اعتبار راه و روش دارد. خواهش من از کاندیداهای محترم این است یک اطلاعاتی از کار نماینده مجلس داشته باشند و کارشناسی صحبت کنند. مردم ما خوب می‌فهمند. صرف شعارهای داغ و هیجانی درست نیست و به نتیجه نمی رسد.

 

توضیح شجاعی در مورد ورود نامزدهای فامیل

دکتر شجاعی در مورد ورود نامزدهایی که نسبت خانوادگی با وی دارند گفت: به حضور همه کاندیداها احترام می‌گذارم. حضور گسترده کاندیداها می‌تواند فضای دموکراتیک در کشور ایجاد کند. هرچه تعداد کاندیداها بیشتر باشد سطح دموکراسی انتخابات و ایران بالاتر می‌رود. هرکسی حق وارد شدن و انتخاب شدن را دارد.

 

وی ادامه داد: تاکنون علیه کسی صحبتی نکردم فقط تقاضای من این است به تمامی کاندیداها احترام بگذارند و کارشناسی حرف بزنند و اطلاعات خود را در مورد عملکرد و کار نمایندگان ارتقاء بدهند.

 

شجاعی در انتها گفت: ان‌شالله بتوانیم یک انتخابات گرم و پرشور داشته باشیم و مردم با حضور حماسی خودشان اصل حضور و مشارکت را ارتقا ببخشند که به نفع نظام است./مازند مجلس

 

5 نظرات
 1. کیاسری می گوید

  جناب دکتر شجاعی مگر زمانی که حضرتعالی ۸سال پیش در انتخابات شدید به همه مواردی که در بخش ادبیات نامزدها اشاره کردید اشراف داشتید؟ آیا برای شما فقط هدف مهم است که حتی تحقیق نکردید سرمایه گذار خرید زندان چه شخصیتی دارد؟چطورچنین پول و دارایی دارد که می تواند چنین معامله ای بکند؟ حالا که طرف تو زرد از آب درآمد به شما ربطی ندارد؟

  1. ساروی می گوید

   عزیز من مث اینکه خبرها رو بررسی نمیکنیااا …. گنده تر از آقای سرمایه گذار خریدار زندان در رده های بالا تو زرد از آب درمیان این ک در مقایسه با اونا ناخن کوچیکست … اینکه چطور چنین پول و دارایی داره رو باید سازمان دیگه ای جوابگو باشه و الان مسئوله

 2. ساروی می گوید

  اقای شجاعی چرا اینقدر از لابی گری صحبت می کنید؟لابی گری جایی اتفاق می افتد که قانون نباشد و سو استفاده و منافع شخصی در میان باشد. یعنی شما هیچ‌کاری را از مجرای عادی و طبیعی نمی توانید حل کنید و حتما باید لابی گری کنید؟ پس چرا برایتان عجیب است که بگویند شما ۵ میلیارد پول گرفتید؟ مگر این جز قانون لابی گری نیست که همه به نوعی راضی شوند؟ مسول محترم سایت لطفا درج کنید

  1. سعید می گوید

   عزیز شما مثل اینکه نمیدونی کجا داریم زندگی میکنیم …. هنوز نمیدونی لابی گری یعنی چی؟ کارت به ۴ تا اداره نیفتاده ک معنی لابی گریو تا حدی متوجه شی …
   با این اوضاع نامساعد اقتصادی همین ۴ تا کار هم میشه برو خدا رو شکر کن … فک میکنی اینایی ک دارن همه رو نقد میکنن و میگن ما اگه بریم فلان میکینیم و فلان … برن اونجا چیکار میکنن ؟؟؟؟ تا۳ / ۴ سال جرات حرف زدن بین اون جماعت و ندارن … اونم چی مجلس با اون سیاست های خاصش … اینجا اول لابی حرف اولو میزنه بعد قانون .

  2. همشهری می گوید

   دقت کردید همه مخالفان دکتر شجاعی فقط دارن نقد غیر اصولی رو تکرار میکنند . چرا هیچ کدوم از کاندیدها جرات نداره از برنامه هاش حرف بزنه . اهای مردم به فرض اینکه شجاعی کاری واسه مردم نکرده ، ببینم کسی هست بگه اگر رای بیاره میخواد چیکار کنه
   جرات دارن از خودشون بگن نه از ایرادات کس دیگه . هنرمندی ملت رو راضی کن بهت رای بدن نه اینکه رای یکی دیگه رو بزنی
   زنده باد شجاعی
   زنده باد نقیبی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.