پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

آقای استاندار کلاه خویش را قاضی کند !

حال که کار از خوان اول گذشته و مسئولان وزارت کشور قصد برکناری وی را ندارند ربیع فلاح باید بعنوان استاندار مازندران از وجدان بیدار خود سوال کند آیا وضع مازندران تغییری کرده است ؟….

1

 

پایگاه خبری چهاردانگه: هر چند پس از مدتها، کشمکش بین مخالفان و حامیان ربیع فلاح مبنی بر ماندن در سکان استانداری مازندران با اعلام یک مقام وزارت کشور به ظاهر خاتمه یافت اما با مروری به اظهارات دو سال گذشته استاندار مازندران، این پرونده بار دیگر باز می گردد.

 

تغییرات در سطوح مختلف مدیریتی در ایران، معمولا با جابجایی ،عزل و یا برکناری صورت می گیرد. اما نوع دیگری از تغییر و برکناری در مدیران وجود دارد که این روزها در کشورمان کمتر به آن توجه می شود .

 

در این وضعیت مدیر پس از آنکه متوجه شد لیاقت آن پست و جایگاه را ندارد و یا افراد بهتری برای آن جایگاه وجود دارد خودش از آن سمت به سادگی کناره گیری می کند .

 

دوسال قبل در چنین روزهایی، استاندار مازندران جمله ای گفت که یا براساس حساب و کتاب مطرح کرد و خواست که عده ای حساب کار دستشان بیاید با تمام توان به وی در رسیدن مازندران به جایگاه واقعی اش کمک کنند و یا روی حافظه کوتاه مدت مازندرانی ها و فراموشی زودرس آنان حساب باز کرده بود .

 

استاندار مازندران در ۱۳ آذرماه سال ۱۳۹۲ وعده ای به مردم داد که در صورت عدم تحقق آن استان را ترک خواهد نمود .

 

ربیع فلاح جلودار در مراسم تودیع و معارفه معاون عمرانی استانداری مازندران اظهار داشت: اگر نتوانم وضعیت استان را تا دو سال آینده تغییر دهم خودم مازندران را ترک می‌کنم.

 

از این اظهارات استاندار مازندران تا به امروز دو سال می گذرد . وی پستی و بلندی های را در حوزه کارش تجربه کرده است . اما امروز بالاخره دو سال گذشت و روز ارزیابی اوست.

 

اما وی قبل از ارزیابی باید یکسری موضوعاتی که در این دو سال گذشت را با خودش مرور کند .

 

طبیعتا یکی از موانع پیش روی ربیع فلاح و همکارانش ، مشکلات ناشی از کارهای غیر کارشناسی و ناقص برجامانده از دولت گذشته بود .

 

یکی دیگر از مشکلاتی که کشور و دولت و ملت با آن روبرو بود ناشی از تحریم های ظالمانه علیه کشورمان با وضع قطعنامه های پی در پی بود که کما بیش از آن آگاهیم.

 

یکی دیگر از مشکلاتی که ربیع فلاح با آن در دو سال گذشته روبرو بود بی ثباتی در مدیریت و بازار داغ شایعات مبنی بر برکناری و عزل و جابجایی بود .با رصد و نگاه کلی بر فضای سیاسی – رسانه ای استان متوجه بازار داغ شایعات در خصوص برکناری وی آگاه می شویم.

 

در خصوص موضوع اول و دوم دولت با علم بر مشکلات وارد رقابت انتخابات شد و قول حل و فصل موضوعات را به مردم داده بود . اما در خصوص بازار بی ثباتی در عرصه مدیریت هیچ فاضل و محققی تاکنون نتوانسته است نسخه ای بپیچد و خسارت جبران ناپذیری به استان وارد شد .

 

از مشکلات مازندران هم باید گفت که یکی دو تا نیست .

 

بازار بد اشتغال،نبود همدلی بین مسئولان برای رفع مشکلات ، اعتیاد،طلاق، وضع بد کشاورزان و پروژه های نیمه تمام، وضع بد آب آشامیدنی و….

 

دو سال قبل وقتی ربیع فلاح تازه نفس وارد عرصه مدیریت شد انتقادات تندی به وضع موجود داشت جملاتی را اظهار می داشت تا نشان دهد به وضع مازندران آگاه است و آمده است تا وضعیت را تغییر دهد و استان را به جایگاه واقعی خودش برساند.

 

گزیده ای از اظهارات استاندار مازندران :

– در بیشتر شاخص‌های اقتصادی مازندران از متوسط کشوری پایین‌تر است.

-در تامین آب شرب ما از استان سیستان و بلوچستان نیز در سطح پایین‌تری قرار داریم.

-عمق محرومیت در روستاهای مازندران به چشم می‌آید
– وضعیت آبادانی استان‌های کویری از مازندران بهتر و روشن‌تر است.

-در تولید محصولات مختلف شاهد کمترین بهره‌وری در استان هستیم.

– آیا با وجود این همه منابع مهم در مازندران آیا همه اقدامات مسئولان درست و مناسب بود.

-از نیروی انسانی مازندران که در اقصی نقاط جهان زندگی می‌کنند باید برای توسعه استان بهره‌گیری کنیم که تاکنون کمتر اتفاق افتاد.

-بیکاری آشکار در استان. وجود ۲۵ هزار مهندس در مازندران خدمت می‌کنند

-بسیاری از نیروهای کارآمد مازندران فاقد کار هستند.

-توان دولت در حال حاضر همان مقداری است که می‌تواند امور جاری مملکت را بگرداند و برای توسعه مازندران باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.

-انتقاد از سردر گم بودن گردشگری استان

-دو پروژه مهم گردشگری در استان به چشم نمی‌خورد.

-مازندران باید دریا، جنگل و ییلاق ما محل تولید و درآمد و اشتغال باشد.

-احداث راه و سد و بزرگراه در مازندران باید ۱۵ سال پیش به اتمام می‌رسید.

وی البته گفت که بنده هم مثل سایر مسئولان باید یک‌سال دیگر درباره عملکردم پاسخگو باشم. برای توسعه مازندران باید آستین‌ها را بالا بزنم و اگر نتوانم وضعیت استان را تغییر دهم خودم مازندران را ترک می‌کنم.

حالا هم نه یک سال بلکه دو سال گذشته و وقت پاسخگویی است البته به وجدان خودش.

مخاطب خاص این مطلب وجدان بیدار ربیع فلاح به عنوان استاندار مازندران است.

حال که کار از خوان اول گذشته و مسئولان وزارت کشور قصد برکناری وی را ندارند ربیع فلاح باید بعنوان استاندار مازندران از وجدان بیدار خود سوال کند آیا وضع مازندران تغییری کرده است ؟

آیا وضعیت رفع بیکاری و ایجاد اشتغال جوانان تغییری کرده که باعث امیدواری باشد؟

در وضعیت صنعت مازندران امیدواری ایجاد شده است ؟

در کشاورزی و وضعیت کشاورزان تغییر قابل لمسی حس شده است ؟

در سر و سامان دادن به وضعیت جوانان استان چطور ؟

اعتیاد و طلاق در مازندران کمتر شده ؟

و دهها سوال اصلی دیگر که خود بهتر می داند .

پیشنهاد می کنم برای یافتن به پاسخ سوالات از اطرافیان خود استفاده نکند و به قولی تنها کلاه خویش را قاضی نماید .

اگر در وضعیت مازندران و مردم آن تغییری جدی حس کرد بماند و به کار خود با تمام توان عمل کند اما اگر پاسخش ،منفی است خود می داند و وجدانش!

 

رضا تیموری مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی دریانیوز

1 نظر
  1. طرفدار دکتر روحانی می گوید

    دکتر فلاح در زمان انتخابات ریاست جمهوری رییس ستاد انتخابات دکتر روحانی بودند و دکتر روحانی هم در سفر اخیر به مازندران حمایت تمام قد خود را نسبت به دکتر ربیع فلاح جلودار اعلام کردند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.