کد خبر:41477
پ
shahid-tobe-qorban-ali-2

یادمان شهید قربان توبه بالادهی، اولین شهید بالاده

  یادمان شهید قربان توبه بالادهی، اولین شهید بالاده / بمناسبت ۵ مهر سالگرد شهادت شهید توبه/ قربان توبه فرزند یحیی در سال ۱۳۳۹ در خانواده ای متدین متولد شد. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستای شهیدآباد (تروجن) و زیروان شهرستان بهشهر و دوره متوسطه را در دبیرستان شهید عباس زاده بهشهر ادامه داد. با […]

 

یادمان شهید قربان توبه بالادهی، اولین شهید بالاده / بمناسبت ۵ مهر سالگرد شهادت شهید توبه/ قربان توبه فرزند یحیی در سال ۱۳۳۹ در خانواده ای متدین متولد شد. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستای شهیدآباد (تروجن) و زیروان شهرستان بهشهر و دوره متوسطه را در دبیرستان شهید عباس زاده بهشهر ادامه داد. با آغاز انقلاب اسلامی دوشادوش مردم به مبارزه با طاغوت ستمشاهی بپا خاست و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت جمعیت فدائیان اسلام در آمد و هم زمان در انجمن اسلامی و بسیج محله زیروان بهشهر (محل سکونت خانواده اش) به فعالیت پرداخت.

 

 

با آغاز جنگ تحمیلی و برای مبارزه با دشمن بعثی به جبهه رفت و پس از مدتی مجاهدت در عملیات ثامن الائمه که به شکست محاصره آبادان انجامید در تاریخ ۱۳۶۰/۷/۵ به شهادت رسید. پیکر پاکش با شکوه فراوان در بهشهر تشییع و در حیاط مسجد جامع محله زیروان به خاک سپرده شد. شهید قربان توبه اولین شهید منطقه دوسرشمار و اولین شهید روستای بالاده (چهاردانگه ساری) و اولین شهید محله زیروان است. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

 

 

فرازی از وصیت نامه شهید: پدر و مادرم؛ به خداوند خواهید گفت که ما باز هم حاضریم فرزندان دیگرمان را به فرمان ولی فقیه در راه تو، به میدان شهادت بفرستیم و خودمان نیز آماده ایم با دشمنان تو در هر کجای دنیا که باشد مبارزه کنیم.

 

 

 

برگرفته از سایت سادوای بالاده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید