پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

گلایه یک سرمایه گذار در تنکابن از سنگ اندازی ۶ ساله یک بانک

1

به گزارش خبرنگار مهر، این مجموعه توریستی، رفاهی و تجاری که قرار بود در ساحل تنکابن در قالب هتل آپارتمان ۱۴ طبقه، جزیره تفریحی داخل دریا، مجموعه ورزشی، رستوران گردان، شهربازی، تالارهای پذیرایی و مجتمع اداری، پاساژ تجاری و پارکینگ طبقاتی در ابعادی گسترده احداث شده و تحول شگرفی را در زمینه اشتغال زایی، گردشگری و اقتصادی تنکابن و البته استان مازندران رقم بزند، اکنون با حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در هزار توی سنگ اندازی های یک بانک و پاسکاری مسئولان مرتبط اسیر شده است..

غلامرضا محتشم سرمایه گذار بخش خصوصی و مدیرعامل مجتمع امپراطور تنکابن در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره علت رکود این پروژه اظهار داشت: به موقع پرداخت نکردن تسهیلات از سوی بانک عامل، عدم آزاد کردن املاک مازاد در رهن و سنگ اندازی های سلیقه‌ای مدیر عامل وقت این بانک عمده ترین و اصلی ترین دلیل رکود و به خواب رفتن این پروژه است.

وی با بیان اینکه ساخت هتل مجموعه امپراطور از سال ۱۳۸۷ با زیر بنای ۱۳ هزار و ۶۰۰ متر مربع به همراه ۲ هزار متر مربع پارکینگ اختصاصی مسقف آغاز شد، گفت: ساخت بنای تجاری و شهربازی هم در اواخر سال ۸۹ با زیر بنای ۱۳ هزار متر مربع و همراه با ۵ هزار مترمربع پارکینگ آغاز شده است. زیرا تسهیلات واگذارشده از سوی بانک جهت تکمیل هتل کافی نبود و ما در واقع قصد داشتیم با پیش فروش واحدهای تجاری، منابع مالی ساخت هتل و زیر مجموعه‌های آن را تأمین کنیم.

محتشم افزود: اعتبار ساخت هتل به مبلغ ۲۵ میلیارد تومان از محل آورده ی سرمایه گذار و ۷ میلیارد تومان اخذ تسهیلات بانکی و برای مجتمع تجاری و شهربازی هم ۳۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل آورده سرمایه گذار و ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اخذ تسهیلات بانکی تأمین شده است.

سرمایه گذار مجتمع امپراطور با تاکید براینکه این حجم از سرمایه و اعتبار با احتساب دلار هزار تومانی در آن زمان هزینه شده است، تصریح کرد: این مجتمع در زمان احداث خود حدود ۱۵۰ تن نیرو را به مدت ۴ سال مشغول بکار کرده بود و در صورت تکمیل، ظرفیت اشتغالزایی برای بالغ بر ۵۰۰ تن را داراست.

وی ضمن گلایه از اعمال سلیقه مدیر عامل بانک عامل و مقصر اصلی در رکود این پروژه مهم، خاطر نشان کرد: سود تأخیر وام دقیقاً بواسطه سنگ اندازی های مدیرعامل وقت یک بانک عامل آن هم به دلیل لجبازی و اعمال سلیقه و به موقع واریز نکردن تسهیلات واگذار شده، بر گردن مجتمع امپراطور نهاده شده است.

محتشم با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۵ به بانک مذکور اعلام کرده‌ام که ملک‌های اینجانب را کارشناسی کرده و بدهی و سود آن را برداشته و مابقی املاکم را که در رهن بانک است آزاد کنند، تصریح کرد: اما بانک مذکور بنا به دلایل نامعلوم با آن مخالفت کرد.

این سرمایه گذار بخش خصوصی ادامه داد: در نهایت در سال ۱۳۹۶ مصوبه‌ای جهت تهاتر هتل در ازای سود تأخیر وام از سوی بانک اخذ کردیم که متأسفانه بازهم با مخالفت سلیقه‌ای و ملغی کردن این مصوبه از سوی مدیر عامل فعلی بانک عامل روبرو شدیم. مصوبه‌ای که ضمانت اجرایی و قانونی داشته و به صورت غیر قانونی و تنها بر اساس میل و خواسته شخصی یک مدیر عامل ملغی می‌شود.

وی ضمن تشریح روایت پر غصه امپراطوری که می‌توانست به نگین زیبای مازندران در ساحل نیلگون خزر تبدیل شود، بیان داشت: من این پروژه را به مانند فرزندانم بزرگ و پرورش داده و بسیار دوست دارم تا تکمیل شدن و اشتغال صدها نفر در آن را به نظاره بنشینم اما گویا علیرغم تاکید دولتمردان در حمایت از سرمایه گذار و حتی تاکید مقام معظم رهبری در این باره، برای مدیرعامل بانک مدنظر به طور کل معنایی ندارد.

محتشم با بیان اینکه در اواخر سال ۱۳۹۷ برای ساختمان تجاری و شهربازی از سوی بانک اجراییه صادر شد، افزود: نکته بسیار جالب توجه در این روایت پرغصه این است که در کارشناسی نخست، ارزش مادی این پروژه، ۲۳۵ میلیارد تومان محاسبه می‌شود که با اعمال نفوذ بانک در فاصله بعدی و در قیمت گذاری دوم این مبلغ به ۱۶۱ میلیارد تومان می‌رسد که برای بار دوم میزان ارزیابی ملک مورد نظر به مذاق مدیران بانک بازهم خوش نمی‌آید و مبلغ مذکور را در کارشناسی سوم قیمت ساختمان تجاری و شهر بازی به همراه هزار متر زمین دارای پلاک ثبتی را ۷۵ میلیارد تومان (بصورت گردویی) محاسبه می‌کنند.

وی با طرح این پرسش که آیا ملک مورد نظر که در سال ۹۲ توسط همین بانک بدون احتساب ملک هزار متری دارای پلاک ثبتی، ۵۷ میلیارد تومان ارزیابی می‌شود، چگونه با توجه به تحریم‌ها و افزایش قیمت دلار این مبلغ این بار با هزار متر زمین پلاک ثبتی به ۷۵ میلیارد تومان در مزایده قیمت گذاری می‌شود.

محتشم ادامه داد: سر انجام پس از این میزان تحمل ضرر دست ساخته یک مدیر عامل بانک، رأی بدوی دادگاه به نفع پروژه امپراطور در اعتراض به نرخ ارزش گذاری و ساختمان تجاری و شهربازی و عدم اجرای مصوبه صادر شده بانک و اکنون درخواست من سرمایه گذاری که تمام هستی و دارایی ام را در کمک به اقتصاد کشور در تنکابن هزینه کرده‌ام در حالی که می‌توانستم آن را به مانند صدها سرمایه گذاری دیگری که پول خود را در کشورهای همسایه سرمایه گذاری کرده‌اند، هزینه کنم، این است که مسئولان مازندران بویژه مسئولان قضائی جلوی اعمال نفوذ مدیرعامل و مسئولان بانک عامل را در رأی دادگاه تجدید (همانند اعمال نفوذ در ارزش گذاری و کارشناسی ملک) در نظر بگیرند تا حق به حقدار برسد.

وی ضمن تشکر از همراهی مسئولان شهرستان تنکابن، بیان داشت: در صورت باز شدن گره این پروژه نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم تا این پروژه را تکمیل کنیم.

کد خبر 5033726
1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    آقای علی نظری، این مطلب رو دارم دیر مینویسم. ولی بخون ضرر نداره. ما تو دنیایی زندگی می‌کنیم که سرشار از کارهای خوب و بده، اگه به خدا اعتقاد داشته باشیم یه چیز میگیم ، اگه اعتقاد نداشته باشیم چیز دیگه. من خودم اعتقاد دارم اگه جایی ضرر کردم ، بدون شک خدا داره تنبیهم میکنه. حالا این آقای محتشم یه آدم کلاهبرداره، که ضررهای بزرگ به دیگران زده. به نظر شما نباید تنبیه بشه؟ این سرمایه عظیم که خوابیده ، و انشاالله به حکم الهی از بین خواهد رفت ، فکر می‌کنید دلیلی غیر از حکم الهی داره. حالا این که چیزی نیست من دوست دارم شرکای معنوی و مادی ایشان امثال آقایان جواد کرمی و عمار ازمندیان دچار بیماری‌های لاعلاج بشن، که هر چه سرمایه از راه کلاهبرداری بدست اوردند، خرج درمان بیماری کنند ولی خوب نشن ، عمر طولانی داشته باشند و سراسر رنج عذاب دامنگیر اینا باشه. بچه ها و نسلشان دچار عذاب الهی شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.