پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

گفتگو با عشقعلی خلیلی فرمانده پایگاه مقاومت شهید خلیلی الندان

گفتگوی پایگاه خبری چهاردانگه به مناسبت هفته بسیج با عشقعلی خلیلی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج روستای الندان که توانستند رتبه اول استان را کسب نماید .

7

 

اختصاصی پایگاه خبری چهاردانگه: به مناسبت هفته بزرگداشت بسیج، گفتگویی با آقای عشقعلی خلیلی الندانی فرمانده پایگاه مقاومت شهید خلیلی الندانی که توانست به عنوان پایگاه برتر منطقه و استان را کسب نمایند،   انجام دادیم که در ادامه ملاحظه می نمایید:

 

پایگاه خبری چهاردانگه: ضمن معرفی خود بفرمایید چند سال عضو و فرمانده پایگاه مقاومت هستید؟

 فرمانده پایگاه مقاومت: عشقعلی خلیلی هستم ،ساکن روستای الندان و شاغل در آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه ، مدت ۲۰ سال عضو بسیج می باشم و مدت ۱۲ سال به عنوان فرمانده پایگاه مشغول خدمت می باشم.

 

khalili

پایگاه خبری چهاردانگه: پایگاه مقاومت شهید خلیلی الندان چند درصد از جوانان را تحت پوشش دارد؟

فرمانده پایگاه مقاومت: تقریبا ۹۰ در صد از جوانان عضو بسیج می باشند و استقبال خوبی هم دارند و در فعالیت های بسیج بسیار فعال می باشند.  تعداد زیادی از بسیجیان این روستا دارای کارت بسیج فعال می باشند.

 

پایگاه خبری چهاردانگه: در سال گذشته در چه برنامه ای توانستید رتبه برتر استان را کسب نمایید، کمی توضیح دهید؟

فرمانده پایگاه مقاومت: در جشنواره استانی مالک که همه ساله توسط سپاه استان برگزار می شود و به ارزیابی عملکرد پایگاههای مقاومت استان می پردازد، پایگاه مقاومت شهید خلیلی الندان توانست  رتبه اول  استان را کسب نماید

 

پایگاه خبری چهاردانگه: مهمترین برنامه های شما در طول سال چه می باشد؟

فرمانده پایگاه مقاومت: برگزاری یادواره شهید خلیلی در هشتم محرم هر سال .

ساخت یک باب خانه مسکونی برای فرد نیازمند

طرح ختم قران به صورت ماهانه، یک نفر به عنوان مسئول طرح ختم قرآن می باشد و ماهانه جزء های قرآن را بین اعضا این گروه که سی نفر می باشد تقسیم و با  پیامک اطلاع رسانی می نماید.

برگزاری ایستگاههای صلواتی منطقه ای به مناسبت میلاد حضرت رسول و امام جعفر صادق که در سه راه  دارپشت برپا می شود.

تشکیل  هییت باب الحوایج که وظیفه آن برگزاری مناسبت های مذهبی می باشد و وهییت منتظران موعود در زمینه فعالیت های قرآنی فعال می باشد.

کمک به فعالیت های عمرانی محل مانند، تعریض جاده ورودی روستای الندان، کمک  به خاموش نمودن آتش سوزی بهسازی ساختمان و جمع آوری کمک های مالی و جنسی.

برگزاری کلاس های امداد و نجات با همکاری هلال احمر

 

پایگاه خبری چهاردانگه: برای با نشاط سازی و جذب جوانان چه اقدامی انجام می دهید؟
فرمانده پایگاه مقاومت: طرح یک روز با طبیعت را به صورت فصلی برگزار می نماییم ، اعضای حلقه های طرح صالحین شرکت می نمایند. این اردو هم تفریحی و هم زیارتی و آموزشی و تربیتی می باشد.

برگزاری مسابقات ورزشی  مانند شرکت در ماسبقات منطقه ای فوتسال که توانستیم رتبه سوم را کسب نماییم.

 

پایگاه خبری چهاردانگه: با توجه به شرایط روستا الندان برای حفظ امنیت آن چه اقدامی انجام می دهید؟
فرمانده پایگاه مقاومت: با توجه به نزدیکی دریاچه الندان، که یک فرصت حساب می آید در صورت کم توجهی یک تهدید امنیتی هم می تواند باشد و در زمان هایی که مسافران زیاد هستند مانند فصل تابستان و تعطیلات پایان هفته عملیات گشت و شناسایی به صورت مداوم انجام می شود.

 

در فصل پاییز و زمستان تمام شماره ماشین هایی که بعد از ده شب وارد روستا می شود ثبت می شود. تمام این فعالیت ها باعث شده روستای الندان جزء امن ترین روستا باشد و هیچ گونه  سرقتی از منازل نداشتیم و همچنین جلوگیری از قاچاق چوب و حفاری های غیر مجاز می شود.

 

پایگاه خبری چهاردانگه:  با توجه به هشدار های مکرر مقام معظم رهبری  پیرامون جنگ نرم چه اقداماتی انجام دادید؟
فرمانده پایگاه مقاومت: برگزاری جلسات نهضت روشنگری و بصیرتی برای کلیه بسیجیان با دعوت از اساتید آگاه در این زمینه – تهیه سی دی و برشورهای آموزشی برای خانواده ها – ارسال پیامک های هشدار دهند متناسب با تهدیدهایی مانند اثر سوء فضای مجازی. تهیه کد آهنگ های پشوازبرای تلفن همراه و سخنان برگزیده مقام معظم رهبری و مداح های به نام کشور

 

 

پایگاه خبری چهاردانگه: برای استفاده از نظرات  و ظرفیت های اشخاص مختلف چه اقدامی انجام دادید؟

فرمانده پایگاه مقاومت: ایجاد یک شورای ۱۵ نفره که متشکل از شورای  و دهیار محل ، ریش سفیدان و افراد صاحب نفوذ و روشنفکر و تحصیل کرده که این نشست به صورت فصلی برگزار می شود و پیرامون مسایل مختلف در این جلسه بحث و تبادل نظر انجام می گیرد. این شورا باعث می شود که انجام کارها با پشتوانه فکری بهتری انجام گیرد و حساسیت ها هم کم می شود.

 

 

پایگاه خبری چهاردانگه:در راستای اقتصاد مقاومتی چه اقداماتی انجام دادید؟

فرمانده پایگاه مقاومت: معرفی بسیجیان برای دریافت وام برای اشتغالزایی در زمینه احداث باغ سیب و گردو و پرورش مرغ خانگی . آموزش ،شناسایی و آشنایی با گیاهان دارویی موجود در منطقه و خرید آن توسط یکی از بسیجیان .

 

 

پایگاه خبری چهاردانگه:در راستای حفظ محیط زیست چه اقداماتی انجام می دهید؟

فرمانده پایگاه مقاومت: با توجه به اینکه روستای الندان یک روستای توریستی می باشد و مسافران زیادی از سراسر کشور برای استفاده از طبیعت بکر آن به این روستا و دریاچه الندان می آیند حفظ محیط زیست برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است و هر ماه حلقه های طرح صالحین اقدام به جمع آوری از زباله ها در سطح روستا و جنگل  های اطراف دریاچه می نمایند.

 

 

پایگاه خبری چهاردانگه: در پایان علت موفقیت و کسب رتبه برتر پایگاه مقاومت شهید خلیلی را در چه می دانید؟

فرمانده پایگاه مقاومت: سازماندهی بسیجیان برابر چارت تشکیلاتی – دادن مسئولیت بر حسب توانمندی افراد- تقسیم کار بین اعضای شورا- بکار گیری نیروه ها به صورت تلفیقی از جوانان و افراد با تجربه – صداقت در کارها – مشورت گرفتن از شورای مشورتی که توضیح آن را دادم.در یک کلمه مهمترین عامل موفقیت را می توانم کار جمعی تمام بسیجیان روستای الندان و  برنامه محور بودن تمام فعالیتهای این  پایگاه بدانم که با تهیه برنامه سنواتی تمام فعالیت ها را در راستای آن پیش می بریم.

 

در پایان جا دارد از هدایت و ارشاد های حجت الاسلام تیموری امام جمعه محترم بخش چهاردانگه ،  سروان پاسدار جواد کردان فرمانده بسیجیان چهاردانگه و از تمام اعضای بسیج پایگاه مقاومت شهید خلیلی و اهالی خونگرم روستای الندان که در موفقیت های این پایگاه نقش داشتند تقدیر و تشکر نمایم.

 

 

پایگاه خبری چهاردانگه: از این که وقت خودتان را در اختیار پایگاه خبری چهاردانگه قرار دادید تقدیر و تشکر می نمایم.

فرمانده پایگاه مقاومت: من هم به نوبه خود از پایگاه خبری چهاردانگه که با اطلارع رسانی خود دریچه ای جدید برای مردم محروم بخش چهاردانگه باز نموده است تقدیر می نمایم.

 

7 نظرات
 1. موسی وسگر کیاسری می گوید

  انشاءالله موفق باشید دراعتلای فرهنگ بسیج .پایدار وهمیشه سالم باشید.

 2. اسحق مستشرق می گوید

  باسلام واحترام به فرمانده محترم پایگاه شهیدخلیلی،جناب آقای عشقعلی خلیلی،انشاءالله سربازخوبی برای امام زمان ونایب برحقش باشید و موردشفاعت شهدا که برای اولین بار از پایگاههای منطقه چهاردانگه ساری در جشنواره مالک اشتر مقام اول را کسب نموده و باعث سربلندی بسیجیان منطقه شده اید،لذا بهروزی وتوفیق روز افزون برای حضرتعالی وبسیجیان منطقه را ازخداوند منان مسالت دارم.(من الله التوفیق) رزمنده بسیجی اسحق مستشرق.

 3. محمدتقی سلیمی خورشیدی می گوید

  در شرایط کنونی هیچ چیزی مقدس تر از کار نیست. ایجاد اشتغال و تولید و تامین معیشت مردم یک امر ضروزی است. حرکتهای جهادی و عزم عمومی برای یک توسعه همه جانبه در دستور کار بسیجیان قرار گیرد.

 4. وحید دهقان می گوید

  درود بر بسیجیان خستگی ناپذیر بخش چهاردانگه حاج آقای تیموری ، جناب سروان کردان و برادربسیجی عشقعلی خلیلی … خدا حفظتون کنه انشاءاله

 5. عباسعلی نجفی می گوید

  سلام، پایگاه شهید خلیلی الندان، یکی ازپایگاههای فعال و فرهنگ ساز منطقه می باشد که امیدواریم وجهه تربیتی پایگاهها بیش ازپیش درایجادفضای صمیمی وازاداندیشی اسلامی وایجادیکپارچگی وانسجام فرهنگی اجتماعی نمودعینی یابد،
  ازهمع اعضای پایگاه شهید خلیلی الندان سپاسگزاریم

 6. حمیدرضا فضلی می گوید

  سلام بر همه بسیجیان سر افراز منطقه چهاردانگه مخصوصا برادر بسیجی عشقعلی خلیلی .از اینکه برای جوانان روستای الندان خدمات شایانی رو انجام دادید جای تقدیر و تشکر دارد و امیدوارم پاینده باشید. و با سپاس و درود به فرمانده حوزه مقاومت امام حسن مجتبی (ع) کیاسر سروان پاسدار جناب اقای کردان

  1. بسیجی می گوید

   درود فراوان بر شواری محترم روستای سرخ ولیک موفق باشی برادر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.