کد خبر:13028
پ
kelash-amuzesh-keshavarzi-5

گزارش تصويري برگزاري کارگاه آموزش کشاورزان بخش چهاردانگه

کارگاه آموزش کشاورزان بخش چهاردانگه ساری در طرح بسیج همگام با کشاورز توسط بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری در مرکز فنی و حرفه ای کیاسر در روز پنجشنبه 11 ديماه 1393 برگزار شد.

 

کارگاه آموزش کشاورزان بخش چهاردانگه ساری در طرح بسیج همگام با کشاورز توسط بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری در مرکز فنی و حرفه ای کیاسر در روز پنجشنبه 11 ديماه 1393 برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري چهادانگه ساري، آقای بهرام لیالی مدیر بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری هدف از برگزاری کارگاه آموزش کشاورزان و اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز را افزایش بهره وری محصولات و انتقال دانش و آگاهی به کشاورزان منطقه چهاردانگه در رابطه با کاشت محصولات پاییزه گندم، جو و دانه های روغنی اعلام کرد.

 

لیالی بیان داشت׃ بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ساری با تشکیل کارگروه علمی کشاورزی و منابع طبیعی  روستاها و اعزام کارشناسان کشاورزی به روستاها جهت انتقال دانش و علم روز کشاورزی در تمام زمینه های کشاورزی، استفاده از  بذر و کود مناسب و روش های علمی مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات، بررسی مشکلات موجود در عرصه کشاورزی  از جمله کمبود ادوات کشاورزی ، کود، سم ، بذر و….. می پردازند.

 

لیالی در ادامه افزود׃ اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز با توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی و برگزاری کلاس های آموزشی کشاورزان جهت انتقال مباحث روز کشاورزی است تا بتوانند در عرصه کشاورزی، افزایش و تولید محصولات  کمک شایانی شود.

 

وي در پايان گفت׃ هدف بعدی ما شناسایی و بررسی مشکلات کشاورزی می باشد تا بتوانیم با برنامه ریزی درست مشکلات پیش رو را برطرف نماییم.

 

در این گردهمایی کشاورزانی از روستاهای مختلف چهاردانگه حضور داشتند و با توجه به عدم اطلاع رسانی مناسب، این استقبال دور از  انتظار بوده  و واقعا چنین کارگاه های آموزشی در این منطقه ضروری به نظر می رسد. در اين كلاس آموزشي کشاورزان براي آشنايي با شیوه های نوین كشاورزي با كارشناسان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی  به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

kelash-amuzesh-keshavarzi-1

kelash-amuzesh-keshavarzi-2

kelash-amuzesh-keshavarzi-3

kelash-amuzesh-keshavarzi-4

kelash-amuzesh-keshavarzi-5

kelash-amuzesh-keshavarzi-6

kelash-amuzesh-keshavarzi-7

 

عكس ها از فاطمه اشرف نژاد

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194