کد خبر:6525
پ
masoumeh-ebtekar

گزارش ابعاد خسارات انتقال زباله به چهاردانگه در اختیار معاون رییس جمهور قرار گرفت

گزارش ابعاد خسارات زیست محیطی انتقال زباله های شهرستان ساری به منطقه چهاردانگه در اختیار معاون رییس جمهور قرار گرفت.

 

اختصاصی پایگاه خبری چهاردانگه ساری: دکتر شیرزاد محمدنژاد کیاسری، استادیار پژوهش مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی مازندران، در گفتگو با پایگاه خبری چهاردانگه ساری، از در اختار گذاشتن گزارش ابعاد خسارات زیست محیطی انتقال زباله های شهرستان ساری به منطقه چهاردانگه به سرکار خانم معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور خبر داد.

 

آقای دکتر محمدنژاد کیاسری طی مطلبی، گزارش این جلسه به همراه تصویر متن نامه ی موسسه توسعه فضای سبز پایدار شمال به سرکار خانم ابتکار، معاون رئیس جمهور را برای پایگاه خبری چهاردانگه ساری ارسال کردند:

 

جلسه نشست سمن های زیست محیطی استان مازندران با حضور معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت و محیط زیست کشور سرکار خانم دکتر ابتکار راس ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه عصر پنجشنبه مورخه ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ در سالن اجتماعات اداره کل محیط زیست استان مازندران برگزار گردید.

 

در این نشست سه ساعته جناب آقای دکتر فلاح نماینده سازمان­های مردم نهاد استان مازندران و تعدادی دیگر از اعضای محترم سازمان های مردم نهاد به بیان اولویت های زیست محیطی استان مازندران شامل حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و حیات وحش، جلوگیری از آلودگی دریا، آلودگی تالاب ها و آلودگی رودخانه ها پرداختند و همچنین بر مدیریت علمی پسماندهای شهری و کاهش استفاده از کودها، آفات و سموم کشاورزی تاکید داشتند.

 

در انتهای جلسه نیز سرکار خانم دکتر ابتکار با ایراد سخنرانی بر عزم دولت تدبیر و امید برای حفظ محیط ­زیست کشور اشاره نموده و ضمن آرزوی هم افزایی و هم صدایی بیشتر در سطح سازمان های مردم نهاد استان و کشور بر نقش موثر و اساسی این موسسات مردم نهاد در حفظ محیط زیست تاکید داشتند.

 

 ebtekar

 

لازم به یادآوری است در این جلسه آقای دکتر شیرزاد محمدنژاد کیاسری و آقای دکتر مهران افضلی به عنوان نمایندگان موسسه ” توسعه فضای سبز پایدار شمال” حضور داشته و گزارش تکمیلی از ابعاد خسارات زیست محیطی انتقال زباله های شهرستان ساری به منطقه چهاردانگه را توسط نماینده سازمان های مردم نهاد استان مازندران در اختیار سرکار خانم دکتر ابتکار قرار دادند.

 

لازم به ذکر است این گزارش تحت عنوان « آیا چهاردانگه، زباله دان شهر ساری است ؟! » در دو بخش ( لینک بخش اول ) ( لینک بخش دوم ) در طول سال گذشته و توسط پایگاه خبری چهاردانگه نیوز (  پایگاه خبری چهاردانگه ساری ) انتشار یافته بود. متن نامه ارسالی به معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت و محیط زیست به شرح زیر است:

 

برای دیدن تصویر در اندازه بزرگتر روی آن کلیک کنید.

 

nameh-be-khanoom-ebtekar

   

دیدگاه کاربران ۵ دیدگاه
 • حسینی ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ / ۲۲:۰۱
  0 0

  با سلام
  جناب آقای دکتر محمدنژاد
  از اینکه بجای طرح مسائل بسیار کلی و راهکارهای کلان دست نیافتنی، به صورت دقیق مشکل مهم زیست محیطی منطقه چهاردانگه را همراه با گزارش فنی ارائه نمودید بسیار ممنون و سپاسگزارم.

 • احمدی ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ / ۲۳:۰۶
  0 0

  باسلام
  و ضمن خسته نباشید برای آقای دکتر محمدنژاد و کلیه اعضای موسسه مردم نهاد از ایجاد فضای سبز در منازل روستاهای پشتکوه ممنون هستیم و از اینکه به صورت علمی به بیان مخرب ترین مشکل زیست محیطی چهاردانگه و پشتکوه پرداختید. متشکریم.

 • عباسی ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ / ۱۳:۱۲
  0 0

  به نام خدا
  جناب آقای دکتر محمدنژاد کیاسری
  از اینکه با شیوه علمی به بیان مشکلات زیست محیطی منطقه چهاردانگه می پردازید بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

 • م.ا ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ / ۱۰:۱۶
  0 0

  با سلام
  جناب آقای دکتر محمدنژاد کیاسری
  نامه شما را چند دفعه خواندم. از شما شنیده بودم که با موسسه خود همه جا حضور دارید. از حیاط منازل مردم تا مدارس و محیط های اداری. در همه جا دوستت دارند. من نیز بیش از پیش دوستت دارم. دستت را می بوسم و آرزوی توفیقات بیشتر شما را از خداوند متعال خواهانم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید