پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

گره مشکلات کم‏‎آبی مناطق بالادست چهاردانگه به‌دست مردم باز می‌شود

مشکلات کمبود آب مردم زیرپوشش مجتمع آبرسانی تلمادره ساری به‌دست خودشان با همکاری دهیاران و شوراها رفع می‌شود.

2

 

به گزارش پایگا خبری چهاردانگه نیوز، به نقل از خبرگزاری فارس، مشکل تأمین آب منطقه بالادست چهاردانگه بارها از طریق رسانه‌ها به مسئولان اطلاع‌رسانی شد.

 

رسانه‎های استانی نیز مطالبات مردم منطقه و مشکلاتی که اهالی بیش از 10 روستا با وجود احداث مجتمع آبرسانی برای رفع مشکل آب شرب مردم این منطقه دغدغه روستائیان را درباره مشکلات کم‌آبی مطرح کردند.

 

روابط عمومی آبفار مازندران درباره این مشکلات طی نامه‎ای بیان کرد: مجتمع آبرسانی تلمادره با اعتبارات دولتی برای مصرف شرب و کشاورزی ساخته شد و اولویت در آن مصرف شرب است؛ با توجه به توافقات انجام شده 50 درصد آب تأمینی از چاه برای شرب و بقیه برای مصارف کشاورزی است، ولی با توجه به شرایط عمومی کشور و مازندران به‌دلیل خشک‌سالی و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی ظرفیت آبدهی چاه کاهش یافت و در شرایط حاضر جواب‌گوی نیاز آبی روستاهای زیرپوشش است و مشکلی از نظر تأمین آب وجود ندارد.

 

parvij-abad-2

 

روابط عمومی آبفار مازندران آورده است: مشکلات کمبود آب مردم زیرپوشش مجتمع آبرسانی تلمادره ساری به‌دست خودشان با همکاری دهیاران و شوراها رفع می‌شود، بارها از اهالی روستاهای زیرپوشش مجتمع آبرسانی تلمادره درخواست شد تا برای خرید انشعاب به دهیاری مراجعه کنند اما به‎دلیل بی‌توجهی و عدم پیگیری اهالی و دهیاران در سال‌های گذشته و فصولی که نیاز آبی کمتری داشتند، این اقدام صورت نگرفت و فقط عده کمی برای این کار مراجعه کردند.

 

در پایان آمده است: از 10 روستای زیرپوشش فقط اهالی دو روستا برای خرید انشعاب اقدام کردند و با توجه به اینکه پروژه آبرسانی تلمادره مجتمعی است و خطوط انتقال آب این مجتمع حجیم و گسترده است، پس امکان برقراری آب برای تعداد کمی از روستاها ممکن نیست بلکه همه روستاها باید با هم هماهنگ شوند و برای خرید انشعاب اقدام کنند تا آب شرب این مجتمع برای همه اهالی روستاهای زیرپوشش و در مسیر وصل شود ولی در غیر این صورت باعث نزاع و تنش اجتماعی بیشتر می‌شود.

 

2 نظرات
  1. اتابک می گوید

    با درود. باید یرای همه چی پول بدی! آخه این بندگان خدا مگه چقدر درآمد دارند؟ خیلی جالبه! اصلاً کسی به فکر محرومیت و فقر نیست. وای خدای من چقدر در کشور ما بین غنی و فقیر و بالای شهر تهران و روستاها ایران تفاوت زندگی وجود دارد! آیاکسی میتونه برای یک دقیقه آب بالای شهر تهران را قطع کنه؟ آنوقت به این بندگان خدا که نه کار دارند نه پول دارند و با دست رنج خودشان به سختی زندگی میکنند هی میگن پول بده تا برات کاری انجام دهیم والا برو ………………

  2. اصغري می گوید

    سلام. روستاي سياوش‌كلا در روزهاي تابستاني حتي يك ساعت هم آب ندارد. خيلي سخت است. بدون آب واژه رفاه بي‌معني مي‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.