پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

گردهمایی هم اندیشی شعب استانی موسسه خیریه امدادگران عاشورایی

این گزارش توسط دکتر حسنعلی نیرین، دکترای تخصصی علوم آزمایشگاهی و مدیر عامل موسه مردم نهاد « امدادگران عاشورایی مازندران » برای پایگاه خبری چهاردانگه نیوز ارسال شده است.

2

 

این گزارش توسط دکتر حسنعلی نیرین، دکترای تخصصی علوم آزمایشگاهی و مدیر عامل موسه مردم نهاد « امدادگران عاشورایی مازندران » برای پایگاه خبری چهاردانگه نیوز ارسال شده است.

 

با همت سپاه کربلا و جدَیت معاونت بهداشت و درمان سپاه مازندران، چهارمین همایش مدیران شعب موسسه خیریه امدادگران عاشورایی که یک موسسه خیریه حمایت از بیماران محروم و سرطانی است،. صبح روز پنجشنبه 27 فروردین ماه سال 94 در بابلسر و به شرح زیر برگزار گردید.

 

pic1

 

براساس گزارش امداگران عاشورا، نصراله فتحیان مدیر عامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا، در این جلسه که با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی امام جمعه محترم بابلسر و سردار بابایی فرماندهی سپاه کربلا (استان مازندران) و مدیران 22 شعبه از این موسسه بیان نمود: تاکنون توانسته­ایم به  بیش از 20100 نفر بیمار سرطانی و صعب العلاج در کشور خدمات دارو ودرمان ارائه کند. شایان ذکر است فتحیان پس از خیر مقدم حضور میهمانان از شعب استانی، تاریخچه ای از شکل­گیری این موسسه ارائه نمود و پس ازآن به اهداف و برنامه­های 5 ساله موسسه پرداخت. وی ضمن ارائه گزارشی در خصوص فعالیت هایی که تا کنون انجام شده است، خاطرنشان کرد که این خدمات تماماً از محل کمک­های خیرین و سازمان های داوطلب ارائه شده و هیچ باری بر دوش دولت نداشته است. فتحیان بیان داشت امدادگران عاشورا اینک همانند یک سازمان توسعه یافته شده که دارای سیستم گردش مالی شفاف و تاییدیه حسابداران رسمی کشوری است.

 

pic2

 

سردار بابایی فرمانده سپاه مازندران و نائب رئیس هیئت امنای امدادگران عاشورایی به فعالیت این موسسه در استان مازندران اشاره کرد و گفت: حدود 13 ماه است که توفیق داریم در عرصه بهداشت و درمان موسسه امدادگران عاشورایی مازندران فعالیت ‌کنیم. ایشان افزود: تاکنون 32 بیمار صعب العلاج تحت پوشش خود گرفته و تعداد 130 نفر نیز به عنوان خیّر حضور دارند. ان شاالله در سال 1394 دامنه این فعالیت‌ها در شهرهای استان مازندران خاصه شهرهای بزرگی همچون بابل، آمل و قائمشهر گسترش پیدا خواهد کرد.

 

pic3

 

فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه سردار اخوان در جریان این همایش هم‌اندیشی تأکید کرد: در دفاع مقدس، ایمان به آخرت و باور قلبی موج می­زد به همین خاطر بستر ایده‌ها، ابتکارات و خلاقیت‌ها به شکل وسیعی وجود داشت. اصلاً این نوآوری‌ها بود که ما را در این عرصه به موفقیت‌های چشمگیری رساند. امروز هم در شبکه امدادرسانی به محرومین این بسترها فراهم است و اقدامات شایسته‌ای توسط همان رزمندگان دیروز انجام شده است. برای رسیدن به این توفیق تنها باید باور داشته باشیم که ایجاد این بستر و شبکه همان ایمان به آخرت است.

 

شایان ذکر است مسئولین شعب استانی چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و خوزستان، گزارش فعالیت سال 93 خود را ارائه دادند و از چشم انداز خودشان در سال 94 گفتند؛ همه از پیشرفت ارائه خدمات و جذب بیمار و خیّر خبر دادند.  آمارها رضایت بخش و امیدوارکننده بود. اما به ظنّ مدیران مرکزی موسسه هنوز تا سطح رضایت بخش و قابل قبول که بتواند از آمار بیماران صعب العلاج و افرادی که هر روز به دلیل نداشتن هزینه­های درمان از بین می‌روند، فاصله بسیار دارد. در خاتمه این جلسه، کارگروه‌های امدادگران در قالب سه کمیته مددکاری، فرهنگی- روابط عمومی و مالی در کارگا‌ه‌ها مشغول اتخاذ سیاست های سال 94 شدند تا سالی درخشان تر از 93 را شاهد باشیم.

 

pic4

 

براساس خبرگزاری بسیج مازندران، دکتر نیرین مسئول موسسه خیریه امدادگران عاشورایی شعبه مازندران در حاشیه مراسم  ضمن اشاره به حضور میهمانان ویژه­ای چون سردار فتحیان به عنوان سخنران اصلی برنامه و حضور سردار بابایی فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: در  سال 1382 جمعی از رزمندگان دفاع مقدسی که طعم امداد به مجروحان دوره جنگ را چشیده­اند با هدف کمک رسانی به مددجویان و نیازمندان بیماران صعب العلاج با هدف رفع یا کاهش دغدغه تامین هزینه زندگی این عده تصمیم به ایجاد موسسه­ای تحت این نام گرفتند.

 

وی افزود: این موسسه در مازندران از اواخر سال 1392 با همت خیرین استان اعم از اقشار؛ بسیجیان، پاسداران، کارگران، پزشکان، بازاریان، فرهنگیان و…. شکل گرفت و با 9 عضو در هیت مدیره کار هماهنگی و ساماندهی امور خیرین برای کمک به نیازمندان انجام می­گیرد.

 

دکتر حسنعلی نیرین شناسایی بیماران صعب­العلاج یا بیماران نیازمند در استان را از طریق هماهنگی با داروخانه هلال احمر استان دانست و اظهار کرد: بیماران کم درآمد و فاقد حقوق، بیشترین افراد مجموعه هدف این موسسه را شکل می­دهند که پس از  شناسایی،  بررسی مشکلات و مشخص شدن نوع بیماری، با تشکیل پرونده در این موسسه  می توانند تا سقف 15 میلیون ریال از خدمات بهره مند شوند.

 

دکتر نیرین  ضمن قدردانی از آحاد جامعه و خیرین این موسسه گفت: خوشبختانه براساس جمع­بندی جلسه کارگروه مالی در همایش شعب بابلسر مقرر گردید شعب­ هایی که تاکنون نسبت به افتتاح حساب حقوقی به نام موسسه اقدام ننموده اند تا پایان خرداد ماه اقدام نمایند. واریز وجوه در سال 94 فقط در حساب های حقوقی خواهد بود،.

 

همچنین مقرر گردید مسئولین ملی شعب مشخص و به شعبه مرکزی اعلام شود. شایان ذکر است به منظور استمرار کار ارزشمند و خداپسندانه کمک به همنوع و گره­گشایی مشکلات بیماران و خشنودی فرزندان ویا اعضای خانواده­های بیماران مورد نظر، این موسسه دست یاری به سوی خیرین نیک اندیش از هر طبقه و قشر دراز کرده و در این مسیر حتی از دریافت مبلغ پنج ویا ده هزار تومان به صورت ماهانه  تا سقف حداکثر ممکن را به عنوان عضو خیر استقبال می­نماید.

 

pic5

pic7

pic8

pic6

pic9

pic10

pic11

مجموعه تصاویر برگزاری همایش چهارمین گردهمایی هم اندیشی شعب استانی موسسه امدادگران عاشورا

 

تهیه گزارش: دکتر حسنعلی نیرین، مدیر عامل موسه مردم نهاد « امدادگران عاشورایی مازندران »

2 نظرات
 1. hosseini می گوید

  رزمندگان دیروز جبهه های جنگ و امروز در خط مقدم سازندگی و بهداشت جامعه اسلامی،. دست مریزاد،. خدا قوت.
  خدا کند در شهر کیاسر نیز یک شعبه از این موسسه مردم نهاد شکل بگیرد. خدا کند.

 2. ahmadpor می گوید

  ما هر وقت گزارش از موسسه های ان جی او داریم،. یک کاری انجام می شود. توی این ان جی او هم 32 نفر بیمار صعب العلاج و سرطانی تحت پوشش و مراقبت هستند.
  خدا کند این مدیران دولتی هم کمی از شما یاد بگیرند.
  آهای مدیران محترم دولت و منتقدین پا به رکاب و آماده،. بیایید اول کاری را به نتیجه برسانیم،. بعد حرفش را بزنیم. خفه شدیم از بس که حرف زدیم و حرف شنیدم….

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.