پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

کشف خمره های پر از سکه های طلا در چهاردانگه از واقعیت تا شایعه!

4

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه، در تیر ماه ۱۳۹۴ خبری در رسانه ها منتشر شد که بخشی از تاریخ ایران زمین را از دل خاک در چهاردانگه نمایان می ساخت. این خبر با توجه به اهمیت موضوع و اینکه بخشی از تاریخ ایران در دوران اشکانی را آشکار می ساخت به سرعت در خبرگزاری ها و پایگاه های خبری و رسانه های مجازی دست به دست گشت. در پایگاه خبری چهاردانگه هم گزارش تصویری و مصاحبه در این ارتباط منتشر شده بود. ( لینک گزارش تصویری ) ( لینک گفتگو )

 

طی روز گذشته تصویری به ویژه در فضای مجازی و صفحات اجتماعی دست به دست گشت و سر و صدای زیادی ایجاد کرد. این تصویر البته بدون هیچ توضیحی حتی در برخی از پایگاه های خبری هم انتشار یافت. خبر با این عنوان بود « کشف خمره های پر از سکه های طلا در مسیر انتقال گاز دامغان به کیاسر ».

 

khomreh-tala

 

خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه در این ارتباط و برای روشن شدن موضوع با نعمتی، از کارشناسان پروژه حفاری سایت باستانشناسی وستمین گفتگو کرده و نظر وی را در مورد این عکس جویا شده است.

 

نعمتی در پاسخ به خبرنگار ما گفت: این عکس و این موضوع که متاسفانه به شکل گسترده ای در فضای مجازی دست به دست شده است کذب محض بوده و در حفاری این پروژه خمره های پر از سکه های طلا یافت نشده است.

 

وی در ارتباط با عکس العمل میراث فرهنگی در مورد این شایعه ابراز داشت: اداره کل میراث فرهنگی استان پیگیر این موضوع خواهد بود و شکایتی را برای کسانی که این شایعه را درست کرده اند تنظیم خواهد کرد.

 

کارشناس پروژه حفاری سایت باستانشناسی وستمین همچنین از مردم درخواست کرد که به هیچ وجه به شایعاتی که متاسفانه به شکل گسترده ای در فضای مجازی انتشار می یابد توجه نکنند.

 

4 نظرات
 1. اصغری می گوید

  خب حتی اگه این خبر راست بوده باشه یک خبرگزاری متعهد نمی‌تونه اذعان به راست بودنش بکنه: ) 🙂

 2. راستگو می گوید

  خبر به کل کذب هست چون ۱۰۰ متر دورتر از وستمین پیدا شده 😉
  کشیدن بالا یه آبم روش ، بزن تو رگ نوش

 3. سعید می گوید

  سلام..خمره حاضر…سکه طلا حاضر…ولی شایعه اش جالبه…تقسیم بین مدیران ارشد…ساخت برج و جزیره..به به چه شود توی روز روشن کردنش شایعه…بخور بخوره دگه…

 4. ناشناس می گوید

  خوبه وا…
  عجب فوتوشاپ
  ههههههههه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.