پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

کشت بدون شخم جو در چهار هکتار مزارع روستای برد

0

کشت مکانیزه بدون شخم جو با استفاده از خطی‌کار در ۴ هکتار اراضی بلاکشت روستای برد ساری انجام شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مازندران. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری گفت: کشت مکانیزه بدون شخم جو در چهار هکتار اراضی بایر و بلاکشت روستای برد این شهرستان انجام شد.
سید اسماعیل علوی افزود: کشت بدون شخم (نوتیلیج) جو رقم نانیوس در ۴ هکتار اراضی بایر و بلاکشت روستای برد شهرستان ساری در قالب طرح جهش تولید در دیمزار‌ها با رعایت نکات فنی و اصولی و نظارت کارشناسان مرکز جهاد کشاورزی چهاردانگه این شهرستان با استفاده از خطی‌کار کشت مستقیم غلات انجام شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با بیان اینکه بذر مصرفی در این طرح با استفاده از بذرمال رایگان تیمار شد، ادامه داد: کود‌های پایه اختصاصی سوپرفسفات تریپل و سولفات پتاسیم و اوره مطابق با دستورالعمل کارشناسی می‌باشد.
وی تصریح کرد: استفاده از چیزل پکر در برخی از سطوح به منظور حذف علف‌های هرز چند ساله و آماده‌سازی مزرعه برای کشت با دستگاه نوتیلیج کارآمد خواهد بود.
علوی با بیان اینکه توسعه مکانیزاسیون و حذف روش‌های رایج، موجب صرفه‌جویی در وقت و کاهش هزینه‌های تولید می‌شود، گفت: تجهیز تراکتور‌های فعال در منطقه به دنباله‌بند‌های مورد نیاز در دیم‌زارها، با اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب طرح جهش تولید تاثیر چشم‌گیر و موثری در افزایش عملکرد خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.