کد خبر:130806
پ
۳۵۵۹۶۲۵.jpg

کرونا به ورزش آسیب زده است/ راه اندازی انستیتو کشتی در مازندران

به گزارش خبرنگار مهر، حسن رنگرز ظهر دوشنبه در دیدار با رئیس هیئت کشتی استان با بیان اینکه انتظارات از کشتی مازندران بسیار بالاست، گفت: این رشته در مازندران آنقدر ظرفیت دارد که باید حرف اول را در ورزش کشور بزند. وی با بیان اینکه شرایط سختی برای مدیریت هیأت‌ها بخصوص کشتی وجود دارد، افزود: […]

به گزارش خبرنگار مهر، حسن رنگرز ظهر دوشنبه در دیدار با رئیس هیئت کشتی استان با بیان اینکه انتظارات از کشتی مازندران بسیار بالاست، گفت: این رشته در مازندران آنقدر ظرفیت دارد که باید حرف اول را در ورزش کشور بزند.

وی با بیان اینکه شرایط سختی برای مدیریت هیأت‌ها بخصوص کشتی وجود دارد، افزود: حفظ جایگاه حقیقی خود آقای عسکری محمدیان و رشد ورزش کشتی در اولویت دست‌اندرکاران این رشته در استان باید باشد.

وی با تاکید بر اینکه کشتی ورزش اول کشور است و باید در الویت باشد، تصریح کرد: مقامات ورزشی کشور نیز معتقدند که کشتی مازندران باید حرف اول را در کشور بزند تا در دنیا برای ایران افتخار آفرینی کند بنابراین اگر پتانسیل ورزش استان به زمینه اجرایی پیدا کند مدال آوری کشور در سطح جهان افزایش خواهد یافت.

رنگرز با اعلام اینکه دستگاه ورزش استان برای کشتی کم نخواهد گذاشت، اظهار داشت: در برگزاری رقابت‌ها و میزبانی‌ها حمایت کامل صورت خواهد گرفت. در بخش آموزش نیز باید تدابیر ویژه ای اتخاذ شود چون ورودی کشتی گیران در حال کاهش است، به خاطر مسائل مالی ورزش دیگر در اولویت بسیاری از خانواده نیست و برای همین برای آموزش علاقه مندان باید برنامه ریزی اساسی صورت بگیرد.

رنگرز خروجی فعالیت و عملکرد در ورزش مازندران را موجب ارتقای ورزش کشور دانست و اظهار داشت: پتانسیل ورزش مازندران به حدی است که برخی از هیأت‌های استان به اندازه یک فدراسیون ظرفیت دارند.

مدیر کل ورزش و جوانان مازندران توجه و تقسیم عادلانه بودجه در میان رشته‌های مختلف ورزشی در استان ضروری دانست و گفت: ویروس کرونا به ورزش و گردشگری بیشترین آسیب را زده است چون این دو بخش با بیشترین تعطیلی مواجه شدند اما مشخص نیست که جبران عقب ماندگی‌ها پس از کرونا چطور خواهد بود.‌

وی طولانی شدن پروژه‌های عمرانی ورزشی و کمبود بودجه را معضل شدید ورزش استان و کشور اعلام کرد و افزود: برای جبران کمبودها علاوه بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها، باید ظرفیت‌های جدید ایجاد کنیم.

رئیس هیئت کشتی مازندران نیز در این دیدار با اشاره به اینکه کشتی سالهاست آبرودار ورزش کشور است و باید به همین اندازه توجه شود، گفت: تلاش می‌کنیم تشکیلات هیأت گسترده‌تر شود و فقط در حوزه مربیان حدود ۱۴۰ مربی ساماندهی شده و آماده به کار هستند.

عسکری محمدیان با بیان اینکه انتظارات از کشتی مازندران بالاست، افزود: خانه کشتی را با حداقل امکانات و تجهیزات اداره می‌کنیم.

وی به پیشنهاد راه‌اندازی انستیتو کشتی مازندران اشاره کرد و از مدیرکل ورزش استان خواست در این خصوص‌حمایت‌های لازم را انجام دهند.

محمدیان با تاکید بر اینکه برای ما هیچ چیزی مهمتر از کشتی مازندران نیست، گفت: تلاش می‌کنیم تا از ظرفیت همه علاقه مندان و پیشکسوتان برای رشد و تعالی کشتی استفاده کنیم.

کد خبر ۵۰۲۹۳۲۲

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید