پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

کاوش‌های باستان‌شناسی منطقه وستمین چهاردانگه تا 2 ماه آینده طول می‌کشد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران درباره کاوش‌های باستان‌شناسی در منطقه چهاردانگه ساری گفت: کاوش‌های باستان‌شناسی منطقه وستمین ساری تا دو ماه آینده طول می‌کشد.

2

 

13930225000472_PhotoAبه گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز به نقل از فارس،، دلاور بزرگ‌نیا امروز در درباره آخرین کاوش‌های باستان‌شناسی در منطقه وستمین چهاردانگه که حین حفاری پروژه گازرسانی به کیاسر منجر به کشف گورهای سربازان اشکانی شد، اظهار کرد: می‌توان ادعا کرد، تاکنون وسیع‌ترین عرصه این بخش از کاوش‌های میراث فرهنگی در سطح کشور درباره دوره پارسی است.

 

وی با اشاره به نشست اخیرش با سیدرمضان شجاعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس افزود: در نشست با نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس، مقرر شد همه کمک کنند تا هم پروژه انتقال گاز و هم حفاری‌های مربوط به این منطقه تاریخی نیمه‌کاره باقی نماند.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه پیمانکار پروژه انتقال گاز به مازندران باید در این مسیر به باستان‌شناسان کمک کند، گفت: تا امروز هم پیمانکار پروژه انتقال گاز برای حفاری و انجام فعالیت‌های پژوهشی میراث، کمک کار ما بوده است.

 

این مسئول با بیان اینکه پیش‌بینی نمی‌کردیم، عرصه کشف شده تا این اندازه وسعت داشته باشد، تصریح کرد: اکنون که به وسعت این گورها دسترسی پیدا کردیم، شاید کاوش همه این عرصه تا دو ماه ادامه داشته باشد و با کاوش بتوانیم عناصر مربوط به مطالعات پژوهشی را استخراج کنیم تا امکان انتقال بی‌دغدغه لوله‌های گاز هم امکان‌پذیر شود.

 

بزرگ‌نیا با اشاره به اینکه همان‌گونه که عنوان شد این کار، مستلزم کمک پیمانکار است، گفت: باید با اعتبارات مشابه گذشته بتوانیم با سرعت بخشیدن به کارهای مربوط به کاوش و پژوهش، عرصه را برای انتقال گاز در اختیار کارفرما قرار دهیم.

 

به گزارش فارس، اواسط تیرماه امسال، گور دسته‌جمعی سربازان اشکانی در پروژه خط انتقال گاز ساری به دامغان در منطقه وستمین از توابع بخش چهاردانگه در شهرستان ساری، کشف شد.

2 نظرات
  1. karbar می گوید

    با این حساب دسترسی مردم به گاز سال 95 هم امکانش نیست

  2. مصطفی عرفانی می گوید

    من موندم چرا پیمانکار باید کمک کنه؟ تا همین الان هم کمک های زیادی برای نیرهای میراث فرهنگی فراهم کرده اما پیمانکار در حایگاهیی نیست که بتونه کمک فراوانی بکنه
    میراث فرهنگی باید کارفرمای محترم شرکت توسعه مهندسی گاز همکاری کنه تا این موضوع هرچه سریعتر مرتفع بشه تا خط لوله گاز دچار وقفه نشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.