پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

کاهش ۱۷ درصدی تلفات جاده ای در مازندران

0

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عباسی اظهار داشت: در شش ماهه امسال تعداد ۲۹۳ نفر شامل ۲۴۳ مرد و مابقی زن بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد کاهش داشت.

عباسی با بیان اینکه در کلیه محورها (محور برون شهری، برون شهری، راه روستایی) شاهد کاهش آمار بودیم، تصریح کرد: جاده‌های برون شهری و راه روستایی با ۲۰۴ مورد و محور درون شهری با ۸۹ فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

وی ادامه داد: بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان‌های ساری با ۴۷، آمل با ۴۵ و بابل با ۳۵ مورد بیشترین و شهرستان گلوگاه با ۳ مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفاً آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در شش ماه امسال، ۶ هزار و ۴۸۵ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد کاهش داشت.

این مقام اجرایی استان یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی استان می‌توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته‌ها و مصدومین در حوادث رانندگی مؤثر باشند.

کد خبر 5053055
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.