پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

کاهش ۱۲ درصدی مصدومان حوادث کار در مازندران

0

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عباسی افزود: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۳۳۸ مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد کاهش داشت و از این تعداد ۳۲۷ نفر مرد و مابقی زن هستند.

عضو شورای قضائی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان هستند، گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار است.

وی ادامه داد: در پنج ماهه سال جاری ۲۴۹ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش ۱۵ درصدی مواجه بوده‌است.

عباسی یادآور شد: در پنج ماهه سال جاری ۲۰۹ مرد و م ابقی زن در حوادث رانندگی جان باختند که بیشترین تلفات این حوادث به ترتیب در شهرستان‌های ساری با ۴۵ و آمل با ۳۵ و بابل با ۲۹ فوتی و کمترین آن در شهرستان گلوگاه با ۳ فوتی ثبت شده‌است.

عباسی تصریح کرد: براساس این گزارش از کل تلفات حوادث رانندگی پنج ماهه امسال ۱۵۶ نفر در مسیرهای برون‌شهری، ۷۸ نفر در مسیرهای درون‌شهری، ۱۵ نفر در جاده‌های روستایی جان باختند و همچنین در پنج ماهه امسال ۵ هزار ۲۰۳ نفر در حوادث رانندگی مصدوم شده و به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد کاهش داشت.

کد خبر 5027919
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.