پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

کاهش جرایم سال گذشته در کشور/ پلیس به سمت هوشمندسازی پیش می‌رود

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری،سردار حسین اشتری  پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی مازندران با قدردانی از حضور نماینده ولی فقیه در استان، خانواده‌های معظم شهدا و همه مسئولان لشکری و کشوری در این مراسم با تسلیت شهادت دریادلان ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: مازندران یکی از استان‌های ویژه، پهناور، برخوردار از مواهب الهی و دارای مردمانی شریف و بزرگوار است که نه تنها سرزمین علویان بلکه مرکز حکومت شیعی است.

فرمانده ناجا با بیان این که دیار علویان از هر حیث باعث افتخار و سربلندی کشور است،خاطر نشان کرد: تمامی سعی و تلاش نیروی انتظامی بر این است تا خدمتی را در شان و منزلت مردم عزیز این استان ارائه دهد.

وی گفت: مازندران با وجود ارائه خدمات ملی با توجه به حجم حضور مردم از سراسر کشور در این استان از منابع و اعتبارات استانی برخوردار است، ولی این موضوع نتوانسته خللی در ماموریت‌های انتظامی در این استان ایجاد کند.

 اشتری خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی هر چند با کمبود منابع روبروست ولی این خلاءها با روحیه جهادی کارکنان این نیروی با کمترین امکانات سازمانی پر شده و تلاش ما هم بر این است که با کمک و پشتیبانی دستگاه‌های اجرایی با تقویت این نیرو مشکلات موجود در سال جدید به حداقل برسد.

وی با اشاره به اینکه با وجود همه مشکلات پیش آمده در سال گذشته شاهد کاهش جرایم در حوزه‌های مختلف هستیم، گفت: بروز برخی از جرایم نظیر سرقت عواقب برخی موضوعاتی همچون مشکلات اقتصادی و … نیز می‌شود که در بررسی‌ها باید این عوامل مد نظر قرار گیرند.

فرمانده ناجا در ادامه اظهار کرد: هر وقت سرقتی واقع می‌شود تمامی نگاه‌ها به سمت نیروی انتظامی است وظیفه ما کشف و احقاق حقوق مال باختگان است ولی تمامی عوامل مربوطه نیز باید مدنظر قرار گیرند.

سردار اشتری بیان کرد: سال ۹۸ با توجه به موضوعات ایجاد شده سال پر موضوعی بوده است ولی با حضور مردم، مدیریت جهادی مسؤولان، درایت مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) و عنایت الهی تمامی این اتفاقات به فرصت تبدیل شد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شهادت سردار “حاج قاسم سلیمانی”، اظهار داشت: شهادت ایشان حادثه بزرگی بود و در این حادثه مجاهد بزرگی را از دست دادیم ولی حضور چند ۱۰ میلیونی مردم در مراسم بدرقه پیکر این شهید رای مجدد به جمهوری اسلامی، بیعت با مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) و دفاع از آرمان‌ها و دستارودهای انقلاب اسلامی بوده است .

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور، تصریح کرد: به سلامت برگزار شدن این مراسم در جای جای کشور که یکی از وظایف نیروی انتظامی بوده است، قدرت مضاعفی به این نیرو بخشید.

وی با اشاره به درایت مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در تمامی مسائل پیش آمده که منجر به خنثی سازی اهداف دشمن در تمامی این موضوعات شده است، گفت: در بحث بیماری کرونا که تمام دنیا درگیر این بیماری شدند، با تمام کنایه‌هایی که معاندان نظام به جمهوری اسلامی ایران نسبت دادند خود همان کشورهای استکباری با تمامی منابعی که در اختیار داشتند نشان دادند که نتوانستند بر مشکلات پیش آمده فایق آیند و نمادی از خباثت، نژادپرستی و سلطه‌گری را به نمایش گذاشتند.

فرمانده نیروی انتظامی به بحث تحریم دارویی کشور توسط دشمنان در این روزهای سخت که منجر به حوادث ناگواری شد، اشاره و تصریح کرد: با درایت مردم، تمامی این مشکلات مرتفع و کشور از لوازم بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده بی‌نیاز شد و این مجاهدت‌ها و تلاش‌های جهادی مردم و مسؤولان از جمله موضوعاتی است که دشمن در خود ندارد.

سردار اشتری با اشاره به خدمات و ماموریت‌های نیروی انتظامی در زمان شیوع بیماری کرونا، تصریح کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی، محتکران و آلوده‌کنندگان فضای مجازی و همچنین ضدعفونی کردن معابر با خودروهای یگان ویژه علیرغم تبلیغات سوء دشمن که این یگان را در مقابله با مردم نشان می‌دادند از جمله اقدامات پلیس در آن ایام بوده است.

فرمانده ناجا اظهار داشت: در بحث فاصله‌گذاری اجتماعی و کنترل ورودی و خروجی استان‌ها نیروی انتظامی با کمک بسیج و سایر نیروهای مسلح بدون هیچ گونه تنشی ماموریت خود را به پایان رساند و این نتیجه همکاری مردم و اجرای مقتدرانه قانون از سوی کارکنان نیروی انتظامی بود.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در خدمت مردم است و سعی ما بر این است که به پلیس در تراز انقلاب اسلامی نزدیک شویم، گفت: نیروی انتظامی در حال حاضر در نقطه ایده‌آلی قرار دارد.

سردار اشتری با اشاره به اثرات هوشمندسازی پلیس در ارتقاء امنیت، اظهار داشت: باید به تناسب زمان پیش رفت و از تکنولوژی‌های روز استفاده کرد که این امر نیازمند تحول در ساختار سازمانی، زیرساخت‌ها، آموزش نیروی انسانی، تامین تجهیزات و همچنین نیازمند مشارکت‌های مردمی است.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: استان مازندران یکی از استان‌های پیشتاز در طرح هوشمندسازی پلیس و یکی از استان‌هایی است که تمامی طرح‌های هوشمندسازی به صورت پایلوت در آن اجرا شده است.

فرمانده نیروی انتظامی با قدردانی از سردار “میرفیضی” که فرماندهی لایق، خستگی ناپذیر، توانمند و با تجربه بوده و گام‌های بلندی را در ارتقاء امنیت استان مازندران برداشته است گفت: امانت‌داری ، ولایتمداری، مومن، باتجربه و دارای روحیه ای جهادی از جمله ملاک‌های انتخاب در واگذاری مسئولیت های فرماندهی در نیروی انتظامی است.

سردار اشتری با اشاره به تجارب ارزنده سردار “میرزایی” در پلیس مبارزه با مواد مخدر که یکی از اولویت‌های ماموریتی ناجا در عمل به فرامین مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) است وی را به سمت فرمانده انتظامی استان مازندران منصوب کرد.

سردار مرتضی میرزایی پیش از این جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بوده است که امروز فرماندهی انتظامی استان مازندران را برعهده گرفته است.

سردار میرفیضی فرماندهی انتظامی مازندران را برعهده داشته است که چند روز گذشته مسؤولیت فرماندهی انتظامی استان قم را برعهده گرفته است.

 /۸۶۰۰۴/ج/و

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.