پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

چشمه سورت با اعتباریک میلیارد تومان بهسازی می گردد

جواد واحدی فرماندار مرکز استان با اعلام واگذاری چشمه سورت به سازمان گردشگری گفت : برای بهسازی چشمه سورت یک میلیارد تومان تخصیص یافت

3

 

به گزارش چهاردانگه نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساری جواد واحدی فرماندار مرکز استان با اعلام واگذاری چشمه سورت به سازمان گردشگری گفت : برای بهسازی چشمه سورت یک میلیارد تومان تخصیص یافت.

 

جواد واحدی ،فرماندار شهرستان ساری در جلسه ستاد دائمی تسهیلات سفر به مدیریت صحیح و کارشناسانه تاکید کردوگفت :در برابر مسئولیت و مقامی که به ما سپرده شد باید تمام تلاش دستگاه های اجرایی در این شهر مدیریت بهره گیری از حداقل امکانات ، برای ارائه بیشترین خدمات در بحث گردشگری و تفریحی می باشد.

 

فرماندار مرکز استان درباره اقدامات انجام شده برای ساماندهی چشمه آب‌معدنی سورت اظهار داشت: با پیگیری انجام شده واگذاری موقت از سوی منابع طبیعی به سازمان گردشگری صورت گرفت.

 

این مسئول تامین اعتبار برای بهسازی چشمه آب‌معدنی سورت را یک میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با درایت و همت استاندار تامین اعتبار از راه تملک و دارایی تخصیص یافته و 500 میلیون تومان برای جاده دسترسی و هم چنین 500 میلیون تومان برای ایجاد زیر ساخت پروژه هزینه خواهد شد.

 

واحدی حفظ حریم این چشمه طبیعی را از دغدغه های مهم مسئولین استانی و شهرستانی اعلام داشت و گفت : با حضور میراث فرهنگی در سورت از تخریب این عرصه طبیعی جلوگیری خواهد شد.

 

رئیس ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان به بخشداری چهارگانه ساری توصیه نمود : در راستای اطلاع‌رسانی جامع مراکز گردشگری و آثار تاریخی حوزه خود تلاش نمایند.

 

فرماندار از عدم هماهنگی بعضی از امورات سفر توسط عده ایی متذکر شد : درتعطیلی عید فطر 40 درصد نانوایی ها بدون اطلاع اقدام به تعطیلی نمودند که در این مورد بازرگانی و آرد و نان باید پاسخگو باشند.

 

وی با تاکید بر اینکه وظیفه ما خدمات دهی به مردم است نه توجیه عملکرد سودجویانه عده ایی تصریح نمود : کمبود نان در اوج سفر را با نان صنعتی تامین نمودیم و در راستای رقابتی نمودن و هم چنین عدم تکرار تصممیات اختیاری نانوایان ،راه اندازی نان صنعتی در ساری را اقدام نمودیم.

 

واحدی بر نظارت بیشتر برقیمت خدمات و نرخ‌ها تأکید کرد و گفت: باید با تدبیر وبرنامه‌ ریزی لازم، از هرگونه سوءاستفاده و افزایش غیر قانونی قیمت ها جلوگیری کرد.

 

فرماندار مرکز استان با تاکید براینکه ادارات عضو ستاد تسهیلات سفر شهرستان آگاهانه و کارشناسانه اقدام نمایند تامورد تذکر دستگاه های بالاتر قرار نگیرند ،خاطر نشان کرد: باید با ارائه گزارشات مستند سازی کنید و راهکار های چالش ها را بیابید و با علم کارشناسایی عملیاتی ورود نمایید.

 

وی با اشاره به نظارت صحیح و اصولی برمراکز مجری طرح سفر و خدمات دهی گفت :بازدید های سطحی را کنار گذاشته و به افزایش آمار نیاندیشد بلکه با نظارت مفید و صحیح اعمال مجریان طرح را به رعایت اصولی و قانونی هدایت نمایید.

 

واحدی با اشاره براینکه اکثر واحدهای بین راهی وضعیت نامناسبی دارند ، برخورد قعری با اصناف مختلف را مناسب ندانست و اظهار داشت :مراکز خدمات دهی و اصناف مختلف در راستای رعایت اصول و قوانین باید توجیه و تفهیم گردند.

 

فرماندار مرکز استان در ادامه جمع آوری قلیان اشاره کرد و گفت : در راستای این امر مهم باید اقدامات مهم کارشناسی صورت گیرد چون قلیان از مراکز عمومی به محافل خصوصی تبدیل میگردد.

 

وی خاطر نشان کرد : در مراکزی که با مجوزهای چون رستوران وچایخانه و موارد دیگر اقدام به ارائه قلیان می کردند ،پلمپ صورت گرفت.

 

3 نظرات
 1. علمدهی می گوید

  سلام
  میشه یه گزارش از ساخت و ساز های غیر مجاز پایین چشمه که توسط افراد سودجو انجام شده است تهییه کنید؟
  درست است که نیاز به پارکینگ دارد ولی نه اینجا و اینجوری. تمام زمین های کشاورزی رو تغییر کاربری دادند و دارند دکه باز می کنند و چهره بسیار زشتی به منطقه داده شده.
  در ضمن چرا مسئولین از واژه باداب استفاده نمی کنند و می گویند فارسیه اونوقت میشه بفرمایند واژه آبمعدنی کجایی؟

 2. رامين آهنگري می گوید

  باسلام وعرض خسته نباشيد خدمت admin
  آقا اين گزارش ما كه نمايش داده ميشه وسط هفته شد.

 3. محمدرضا فرجیان نژاد(عالیشاه) می گوید

  تخصیص اعتبار بجا بود . لطفاً مسئولین ، پیگیر مصرف درست و بجای آن بصورت کاملاً بهینه باشند و در آینده نیز اعتبارات تکمیلی تخصیص داده شود تا باداب سورت به یک منطقه گردشگری شناخته شده در آید چرا که در ایجاد اشتغال در منطقه بسیار مؤثر است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.