پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

چرا مرگ بر اسراییل؟

2

 

بار دیگر مردم ولایت مدار و انقلابی چهار دانگه با حضور پرشکوه خود در مراسم راهپیمایی روز قدس در شهر کیاسر و سایر روستاهای بخش چهاردانگه،ایستادگی خود را بر خطوط قرمز نظام از جمله یکی از شعارهای مهم انقلاب که همان مرگ بر اسراییل  و مرگ بر آمریکامی باشد را اعلام نمودو به ندای مقام معظم رهبری لبک گقتند.

 

مرگ بر اسراییل شعار همه مظلومان فلسطین و غزه می باشد که امروز این شعار همراه با همه مردم ایران در حمایت از همه مظلومان در مقابل همه ظالمان سر داده شد؛ما بر استراتژی امام راحل که فرمودند اسراییل باید از صفحه روزگار محو شود ایستاده ایم و ان شاالله روزی شاهد نابودی اسراییل خواهیم بود.

 

رژیم صهیونیستی از سال 1948 حیات جعلی خود را در منطقه غرب آسیا با سو استفاده از شرایط منطقه کلید زده است.

اسرائیل که توسط “تئودور هرتزل” در قرن 19 پایه ریزی شده بود با انجام چند جنگ منطقه‌ای به اصطلاح زهر چشمی از کشورهای عربی گرفت و بدین ترتیب ادامه حیات خود را با جنگ و ترور طی کرد.

 

**اسرائیل حداقل 10 جنگ بزرگ را به راه انداخته است

در تجاوزگری اسرائیل همین بس که از سال 1948 تاکنون حداقل 10 جنگ و خونریزی بزرگ به راه انداخته است و جز چند جنگی که با کشورهای اتحادیه عرب داشت و پیروز شد پس از آن به سد عظیمی چون محور مقاومت برخورد کرد و هرچه زد به در بسته خورد.

اما سوال اینجاست که در این برهه از زمان چرا مسلمانان از رژیم صهیونیستی نفرت دارند و چه سازوکاری باعث شده تا شعار “مرگ بر اسرائیل” از سوی ملت‌های آزاده سرداده شود.

 

**دعوت از یهودیان “اشکناز” و”سفاردیم” برای حضور درسرزمین‌های اشغالی

اولین نکته‌ای که به ذهن می‌رسد این است که رژیم صهیونیستی با قصب سرزمین‌های فلسطینیان یک فراخوان عمومی اعلام کرده و در آن یهودیان “اشکناز”، “سفاردیم” و”یهودی- اعراب” را از شرق و غرب اروپا فراهم آورده و با وعده‌های اشتغال، خانه، درآمد بالا و امکانات کافی به زور سکنی داده که البته وعده خانه برای صهیونیست‌ها محقق شده اما این خانه‌ها و شهرک‌ها بر روی خون‌های هزاران مسلمان احداث شده است.

علاوه بر این نفرت مردم مظلوم فلسطین و مسلمانان از اسرائیل به دلیل اشغال همراه با توسل به زور خانه‌هایشان بوده که بعضا برخی ادعاها بر این است که اسرائیل هزینه زمین‌ها را پرداخت کرده در صورتی که اگر شما دریک خیابان یک جریب زمین خریداری کنید شما تنها صاحب یک جریب زمین در آن خیابان هستید نه کل خیابان و فلسفه حضور صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی هم این موضوع است.

 

**اشغال سرزمین کشورهای عربی

در جنگ‌های کشورهای عربی با اسرائیل، رژیم صهیونیستی بخش‌هایی از سرزمین‌های عربی از کشورهای اردن، مصر، سوریه، لبنان و… را از جمله “بلندی‌های جولان”، “رود اردن”، “مزارع شبعا”، “کانال سوئز” و “صحرای سینا” (که البته بعدا با برخی تحولات این دو منطقه آزاد شد) را به تصرف درآوردند و این اتفاق نیز دلیل دیگری است که مردم کشورهای منطقه غرب آسیا ندای مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند.
 

**سبوعیت و کودک کشی

 یکی دیگر از ویژگی‌های صهیونیست‌ها کودک‌کشی و مظلوم کشی‌ است که نیروی هوایی اسرائیل که دارای انواع جنگنده‌های کلاس “فانتوم” اهدایی آمریکا است با این تاکتیک هم نتوانست از پس محور مقاومت بربیاید و این کودک‌کشی در جنگ‌های حد فاصل سالهای 2000 تا 2014 ضد فلسطینیان و لبنانی‌ها انجام شد که از جمله آنها می‌توان به فاجعه “قانا” و حمله به مدرسه سازمان ملل متحد در سال 2014 اشاره کرد که این هم دلیل دیگری است بر اینکه مردم منطقه مرگ بر اسرائیل را نثار صهیونیست‌ها می‌کنند.

 

اسرائیل با حمایت آمریکا، فرانسه، انگلستان و مجموعا بلوک غرب به جنایات خود در منطقه غرب آسیا ادامه می‌دهد و همچنانکه این جنایت‌ها ادامه دارد یقینا مرگ بر اسرائیل هم ادامه خواهد داشت.

2 نظرات
  1. اتقان می گوید

    سلام چرا منبع خبر که باشگاه خبرنگاران بود را ذکر نکردید؟ و گزارشی بود از محمد زرچینی.

  2. محمدکیاسری می گوید

    واقعا سخنران روز قدس …..؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.