پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

چتر گفتمان انقلاب اسلامی را در مدارس گسترش دهیم

0

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جعفری بعدازظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی با بیان اینکه بیش از یک سوم دانش آموزان استان عضو بسیج دانش آموزی هستند، افزود: بعد از پایش هزار مدرسه و مواجهه با مدیران و دانش آموزان به این جمع بندی رسیدیم برای پهن کردن چتر گفتمان انقلاب اسلامی در همه مدارس، مواردی از زیرنظام ها و مسائل دانش آموزان را احصاء کنیم.

وی گفت: نمادسازی و پرورش فکر قهرمان پروری در دانش آموزان با قهرمان‌های واقعی از جمله شهدا؛ معرفی الگوها به دانش آموزان در قالب عکس نوشت، سرود و غیره از جمله برنامه‌ها است.

وی رفع شبهات، پاسخگویی و بارورسازی از دیگر برنامه‌ها در مقطع اول متوسطه بوده و ۴۰۰ مربی دوره‌های آموزشی را گذراندند و در فضای شبکه شاد و آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند.

وی عنوان کرد: پرداختن به کارهای گروهی و تشکیلاتی، نشاط و امید ومهارت افزایی از برنامه مقطع متوسط دوم است و سه هزار دانش آموز به این شبکه متصل شدند.

جعفری یادآور شد: بسیج دانش آموزی دارای پیوست‌هایی است و سعی کردم نوع نگاه به محرومیت را بین دانش آموزان تغییر دادیم و دانش آموزان در مناطق محروم به رغم محرومیت از امکانات از استعداد محروم نیستند و موضوع مهارت افزایی را در مدارس شبانه روزی استان در دستور کار قرار دادیم.

مسئول بسیج دانش آموزی مازندران با اظهار اینکه ۴۰ کانون همیار سلامت در استان فعال است که ۱۰ هزار دانش آموز در شرکت دارند، گفت: برای آگاه سازی دانش آموزان در سطح خانواده و مدارس هدف این کانون‌ها است.

جعفری با بیان اینکه محوریت انجام فعالیت‌ها در سال جاری دانش آموزان خواهند بود، گفت: دانش آموز و مدرسه انقلابی هدف بسیج دانش آموزی است.

وی با گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان به سه پویش ویژه این روز اشاره کرد و گفت: شروع نهضت روشنگری دانش آموزی، یادواره لاله‌های روشن، ۴۰ هزار یادواره شهید دانش آموزی و ۴۰ هزار یاواره، مسابقه دوچرخه سواری، گویش محلی ادبیات سرود از جمله برنامه‌ها است.

وی افزود: ۳۶ گروه سرود با سرودهای محلی در روز ۱۳ برنامه به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

کد خبر 5061516
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.