پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

چالش یحیی برای انتخاب کاپیتان پرسپولیس/عالیشاه شانس کاپیتان اول

با پایان دوران طولانی‌مدت کاپیتانی سیدجلال در پرسپولیس حالا در این تیم یک کاپیتان اول دیگر به میدان خواهد رفت

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ورزش سه، سرانجام دوران بازیگری کاپیتان ماندگار و شماره ۴ پرسپولیس در شرایطی که هنوز هم برای بازی آماده بود به اتمام رسید تا بازیکن دیگری وظیفه رهبری هم‌تیمی‌هایش در زمین را برعهده بگیرد.

حضور یک کاپیتان که به معنای واقعی رهبر باشد می‌تواند نقش بزرگی در موفقیت‌های یک تیم ایفا کند. پرسپولیس در دوران برانکو با جذب سید جلال در لیگ شانزدهم بازوبند را نیز به خود او سپرد و جام‌های متعددی با دستان این مدافع در این سال‌ها بالا برده شد.

از نظر تعداد بازی با پیراهن پرسپولیس کمال کامیابی‌نیا با ۲۱۴ بازی در رتبه نخست قرار دارد‌. کمال از لیگ پانزدهم حضوری مستمر در پرسپولیس داشته و در آستانه شروع هشتمین فصل متوالی‌اش در این تیم است. با این وجود اما امیدعالیشاه سابقه حضور بیشتری را در پرسپولیس دارد و با سه بازی کمتر از کامیابی‌نیا، تا به حال ۲۱۱ بار برای این تیم به میدان رفته است. باید عالیشاه را در حالت معمول کاپیتان اول سرخ‌ها دانست.

کاپیتان‌های سوم و چهارم پرسپولیس به‌ترتیب وحید امیری و سیامک نعمتی هستند که هر کدام از مرز ۱۵۰ بازی گذر کرده‌اند. با بازگشت علیرضا بیرانوند که بیش از ۱۳۰ بازی با پیراهن پرسپولیس دارد، او نیز به جمع کاپیتان‌ها اضافه شده و پنجمین نفری است که می‌تواند بازوبند را در اختیار داشته باشد. مهدی ترابی نیز که سه فصل و نیم در این تیم بوده کاپیتان بعدی سرخ‌ها به حساب می‌آید.

حضور در ترکیب ثابت در اکثر بازی‌ها می‌تواند ویژگی بسیار مهمی برای یک کاپیتان باشد. عالیشاه این فصل با توجه به ترافیک خط هافبک پرسپولیس کار سختی برای حضور همیشگی در ترکیب خواهد داشت. کمال نیز باید برای قرارگیری در پست هافبک دفاعی آمادگی بالایی داشته باشد. همچنین امیری در حال سپری کردن دوران نقاهت خود است و باید دید در پست دفاع چپ پرسپولیس چند بار کاپیتان خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.