پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

پدر طلبه شهید سیدمحمدباقر قادری ارائی درگذشت+اطلاعیه ترحیم

پدر طلبه شهید سیدمحمدباقر قادری ارائی ظهر 6 تیرماه 1394 بر اثر حمله قلبی درگذشت

6

 

به گزارش چهاردانگه نیوز ، حاج سیدعلی اصغر قادری ارائی پدر طلبه شهید سیدمحمدباقر قادری ارائی ، بعد از خواندن نماز جماعت ظهر در مسجد روستای اراء بر اثر حمله قلبی و پس از انتقال به بیمارستان دار فانی را وداع گفت.

 

ghaderi aliasghar

تکمیلی:

مراسم سومین و هفتمین روز درگذشت مرحوم حاج سید علی اصغر قادری در روز سه شنبه 9 تیر 1394 از ساعت 8:30 الی 11 شب به صرف افطار در تکیه حضرت ابوالفضل (ع) روستای اراء برگزار می شود.

 

ghaderi

 

خانواده های شهدا با پیمان ازلی خود با خدای خویش، آبرو و سربلندی ایران اسلامی را به سرانجام رساندند.

 

شهادت هنر بدیع انسانهای وارسته و از جان رسته ای که در پاسداری از کیان، ناموس و شرف میهن اسلامی مان جان در طبق اخلاص نهاده و والاتر از آن هنر پدران و مادران بزرگوار و عزیزی است که با تقدیم فرزندان برومند و رشید و مومن خویش، برای اسلام و ایران افتخاری ماندگار آفریدند.

 

درود خداوند بر پرورش‌دهندگان مجاهدان راه حق كه همواره رنج دوران را برای شكوفايی و بالندگی حقيقت اسلام تحمل كرده‌اند.

 

مدیریت پایگاه خبری چهاردانگه نیوز درگذشت مرحوم سیدعلی اصغر قادری ارائی ، پدربزرگوار طلبه شهید سیدمحمدباقر قادری ارائی به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج)، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، خانواده معظم شهید و مردم شریف روستای اراء تسليت و تعزيت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسئلت می‌نمايیم.

 

پدر شهید در سال 91 با پایگاه خبری رزمندگان شمال به گفت و گو نشست که به شرح ذیل می باشد.

 

حاج سید علی اصغر قادری؛ پدر روحانی شهید میرباقر قادری:

 

انتظارم از جوانان این است که پشتیبان ولایت فقیه و ادامه دهنده راه شهیدان باشند

شهید سید باقر قادری با اینکه سن کمی داشت و در حین حال طلبه هم بود چند مرحله به جبهه اعزام شد. در بار دوم که جبهه رفته بود، در مهران مجروح شد و در بیمارستان  اهواز بستری شد که از آنجا به همدان و بعدش در تهران اعزام و بستری شد. حدوداً 7 ماه طول کشید که حالش کمی بهتر شد. شهید علاقۀ زیادی داشت دوباره به جبهه برود. نزدم آمد گفت بابا شما هم بیایید با هم برویم. با هم دیگر به سمت ساری حرکت کردیم، هنگام اعزام سردار گرزین جلوی منو گرفت و از اعزام من مخالفت کرد و گفت که شما بمانید و با توجه به اینکه مسئول پایگاه روستا هستید، در جذب نیرو به ما کمک کنید.

 

در هنگام اعزام که همدیگر رو بغل کردیم جهت خداحافظی بر من یقین بود که پسرم شهید خواهد شد، یکبار بیشتر بر گونه هایش بوسه نزدم. در تاریخ 24/1/67 ساعت 4 بعد از ظهر از ساری حرکت کرد و به منطقه هفت تپه و فاو رفت که در آنجا مفقود اثر شد. سید باقر همیشه می گفت من دوست دارم در راه خدا شهید شوم، طوری که جنازه ام پودر شود. ما هم این چند سال که مفقود اثر بود به این فکر بودیم که به آرزوی خودش رسیده است.

 

 9 سال بعد از شهادتش، رفتم به حسینیه عاشقان کربلا ساری. منو بردن کنار شهیدم که هم رزم او شهید شیخ علی شاکری رو شناختم. به من گفتن پسر شهیدت را نگاه کن، من گفتم قبول دارم. چند بار اصرار کردن، من گفتم قبول دارم ولی اونها پسرم رو بهم نشون دادن. واقعاً تعجب کرده بودم، جسم شهیدم شبیه عکس سیاه سفیدی که از شما داشتیم بود، لباس هم تنش بود. واقعاً بعد از 9 سال برام عجیب بود.  ناراحت بودم که مادر شهید نتونست جسم شهیدش را ببیند.

 

انتظارم از جوانان این است که انقلابی، پشتیبان ولایت فقیه و ادامه دهنده راه شهیدان باشند.

 

یادمان شهید سید محمد باقر قادری ارائی

 
6 نظرات
 1. علی علی نژاد تیلکی می گوید

  درود فراوان بر ارواح طیبه شهدا و پدران و مادران پاکی که چنین فرزندانی را پرورش داده و به دین و میهن عزیز تقدیم کردند. ان شالله در آخرت به همراه فرزند شهیدش با ائمه اطهار محشور شوند.

 2. موسوی می گوید

  واقعا متاثر شدیم
  بنده هم بر خود وظیفه می دانم درگذشت این مرد بزرگ را خدمت خانواده ایشان و همچنین اهالی محترم روستای ارا تسلیت عرض نمایم.
  ارادتمند موسوی

 3. ذکریا جهان ارای می گوید

  خدارحمتش کنه وباپسرشهیدش محشور

 4. امیر رستمی می گوید

  با سلام. من هم به نوبه خودم در گذشت این سید بزرگوار را خانواده محترمشان وهمچنین ملت شریف روستای ارا تسلیت عرض می کنم امیدوارم خداوند متعال روح این مرحوم را با روح شهدا محشور کند انشالله.

 5. سیدابوالحسن شفیعی می گوید

  انالله وانا الیه راجعون
  بانهایت تاسف این فاجعه دردناک را به فرزندان بزرگوارآن مرد ملکوتی تسلیت عرض می نمایم.
  انشالله خدواند روح آن مرحوم را باجد بزرگوارش حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام محشور بفرماید.

 6. علی‌سلیمانی‌کیاسری می گوید

  بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
  اللهم‌اغفرللمؤمنین‌والمؤمنات….

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.