پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

شرمندگی پارک ولایت کیاسر از حضور مهمانان! + تصاویر

آقای مهدی زمانپور کیاسری، مستند ساز برجسته ی کشور و کارگردان مستند ارزشمند و معتبر « مشتی اسماعیل » در بازدیدی که از وضعیت این پارک داشته تصاویر تاسف بار و یادداشتی را در رابطه با وضعیت پارک « بوستان ولایت » کیاسر برای پایگاه خبری چهاردانگه ارسال کرده است.

15

 

کیاسر که از سال ۱۳۷۲ تبدیل به شهر شده به واسطه ی دوری از مرکز شهرستان نیاز به توسعه هر چه سریعتر و مجهز شدن به تجهیزات و امکانات شهری به شدت در آن احساس می شود. وجود ادارات و سازمانهای مختلف نیازی است که با دوری مسافت شهر با مرکز شهرستان همیشه خلاء آن احساس شده و تا حدودی نیز به این نیازها در این سالها پاسخ داده شده است، اگر چه هنوز کمبودهایی وجود دارد.

 

یکی از نیازها و امکانات شهری که وجود آن برای آرامش روانی شهرنشینان، پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، نیاز روانی خانواده ها برای گذران ساعاتی از شبانه روز در آن و همچنین نیاز مسافران و گردشگران به آن لازم است پارک و فضای سبز درون شهری است. بوستان ولایت که از سال ۱۳۸۷ آغاز به کار کرده، مدت چندانی از افتتاح آن نمی گذرد که متاسفانه وضعیت و شرایط اسفناک آن دل هر کیاسری را به درد آورده و موجوب تاسف و مایه ی سرافکندگی شهر است.

 

آقای مهدی زمانپور کیاسری، مستند ساز برجسته ی کشور و کارگردان مستند ارزشمند و معتبر « مشتی اسماعیل » در بازدیدی که از وضعیت این پارک داشته تصاویر تاسف بار و یادداشتی را در رابطه با وضعیت پارک « بوستان ولایت » کیاسر برای پایگاه خبری چهاردانگه ارسال کرده است.

 

…………………………………………………………..

 

مردمان کیاسر، از قدیم به تدین، میهمان نوازی و برگزاری مراسمات مذهبی شهره بودند. کل ایام سال در کیاسر مجلس اباعبدلله برپاست.مردمی که از اباعبدلله درس گرفتند. در مراسماتی که برپا میشود و بعضا پرتعداد است، جوانترها به احترام بزرگترها بلند میشوند و تمرین بزرگی میکنند. کمک میکنند در برپایی هرچه بهتر مجلس،  تا اینکه نوبت به انها رسد. دیس برنج برروی سفره تاکامل نشود کسی شروع نمیکند به احترام کسی که دیرتر برنج به ان میرسد. باهم شروع  و باهم تمام میکنند و البته که همیشه باهم هستند. صاحب مجلس  با اینکه سنگ تمام گذاشته اما تا از میهمانها عذرخواهی نکند ارام و قرار ندارد

 

کیاسری ها همیشه به میهمان احترام گذاشته و مقدم بر خود می دانند. به غریبه ها احترام میگذارند و خیلی برایشان مهم است که مسافران، خاطرات خوشی از کیاسر و کیاسری داشته باشند. کیاسری ها از جمله افرادی هستند که به کیاسری بودنشان مینازند و حتماً پسوند کیاسری را همراه دارند و خیلی نسبت به این نام کیاسری تعصب دارند. همه اینها بخاطر گذشته نیک و حال باعزت است اگر تدین، غیرت، میهمان نوازی و خوش خلقی از این مردم گرفته شود همه چیز تغییر می کند. اگر نتوانیم میزبان خوبی برای غریبه ها که این همه توصیف از کیاسر شنیده اند باشیم دیگر سربلند نیستیم.

 

چندی پیش دخترم را به پارک کیاسر بردم و یکباره احساس کردم که به منطقه جنگی وارد شدم!. به هم ریختگی فضای بازی بچه ها و وضعیت خاص سرویس بهداشتی و توالت. در همان یک ساعتی که در آنجا حضور داشتم حدود ۵ یا ۶ خانواده که غریبه بودند با اتومبیل وارد محدوده پارک شدند و اکثرشان از توالت جنب پارک استفاده کردند و هر کدام پس از خروج از توالت جملاتی به زبان میاوردند که نه در شان کیاسر بود و نه در شان کیاسری. کنجکاوانه وارد توالت شدم و دیدم که یکی از توالت ها به هیچ وجه قابل استفاده نیست و نمی توان حتی نزدیک شد و توالت دیگر که انگار چند سالی است کسی دستی به آن نکشیده است.

 

آن از پارک و این هم از توالت، جایی که اکثر مسافران حتماً به آنجا مراجعه می کنند. شرمنده شدم از این میهمان ها و سرافکنده شدم از میزبانی.

 

از اعضای شورای شهر و از شهردار زیاد تعریف مثبت شنیدم حتما در جریان قضایا نیستند و هیچ اطلاعی از وضعیت اسفناک آن ندارند و از عکسهایی که گرفتم مطلع خواهند شد. حتما همین است، مگر میشود اینقدر بی تفاوت بود!!!!!!!

 

 

نویسنده و عکاس: مهدی زمانپور کیاسری

 

15 نظرات
 1. n.t می گوید

  با سلام
  واقعا کار و فعالیت شهرداری و شورا در سطح شهر بسیار
  ضعیف است.
  ۱-عدم بکار گیری و عدم نظارت بر نیروها- فرار نیرو از کارو
  عدم دلسوزی آنها نسبت به شهر
  ۲-بی نظمی و رها شدن کارها ، ازجمله با گذشت چند سال
  ادامه کار بلوار لاله زار رها شده ،درست نکردن پیـــــاده رو و
  شکسته شدن سنگهای آورده شده و ریختن ماســـه ها در
  خیابان و ….
  ۳-عدم پیگیری امور و کارها ، ازجمله عقب نشینی مغازه محمودی که هم اکنون مثل قبل شده
  ۴-نداشتن برنامه و طرح خاص که به نفع شهر باشد،و بـــــــه
  همین دلیل مردم هیچ گونه رغبتی نسبت به شهـــرداری
  ندارند.
  ۵- وموارد دیگر ….. لطفاکمی به فکر شهر باشید

 2. کاربر می گوید

  مردم ساده و بی الایش دارد و مرمی نجیب و دوست داشتنی گاهی اوقات نجیب بودن باعث سوء استفاده مدیریتی در سر وسامان دادن به محیط زندگی میشود که اینچنین شد حق مردم کیاسر با توجه به نماینده مردمی ان شهر خیلی بیشتر از اینها بود که متسفانه توجه ای نشد و دریغ

 3. کاربر می گوید

  متاسفانه

 4. علی می گوید

  تبریک به شهر دار و بخشدار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. 811 می گوید

   درود بیکران برمسولین صندلی پرست

 5. اهل روزه می گوید

  با سلام ،دو کار مهم را برای کیاسر آقای خاکسار انجام داد ۱ -حفر چاه برای جبران آب آشامیدنی ۲ -جمع کردن گاوها از سطح شهر که دستش درد نکند ولی بعد از ایشان کدام شهردار کاری انجام داد که انتظاری دوم باشد آقای انتظاری اصلا اهل شهر وشهرسازی نیست ایشان در دنیای دیگر سیر می کند داشتن پاساژ وسرمایه دار بودن و….. مگر دردی برای شهر دوا می کند علنا می بینینیم در قضیه محمودی کوتاه آمد ودر مقابل وثوقی کم آورد و…..ایشان را چه برسد به مدیریت شهری واین است دیوار کوتاه کیاسر بدبخت که هر کسی که از راه می رسد خود را معمار میداند شورا های محترم در کجای کارید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 6. موسوي می گوید

  از زحمات ارزشمند حاج رشید خاکسار مقامی که در مدت کوتاه مسئولیت خود در سمت شهرداری دو کار مهم را انجام داد سپاسگزاریم: ۱ـ برخورد با صاحبان احشامی که دام های خود را در سطح شهر رها می کردند ( البته حمایت های قضایی و شورای شهر را نباید نادیده گرفت و همکاری کارکنان شهرداری خصوصاً پرسنل خدمات شهری)
  ۲ـ افتتاح پارک شهر کیاسر که بعد از چند سال از شروع پروژه با پیگیری خود آن را به سرانجام رساند.
  اما متاسفانه در مقوله نگهداری بعد از ایشان خوب عمل نشد و از وقتی شریفی از پارک رفت روز به روز وضعیت تنها پارک شهر بدتر شد اما امیدواریم با پیگیری های جناب مهندس انتظاری پارک شهر کیاسر آن سرزندگی سه سال اول خود را بازیابد اگر چه شهرداری کیاسر در حال حاضر از مشکلات مالی رنج می برد اما برخی کارها با کمترین هزینه قابل انجام است که با تدابیری که از شهردار محترم سراغ داریم به آینده بهتر امیدواریم.

 7. مطالبه گر می گوید

  از انتقاد سازنده سپاسگزاریم .
  الحق و الانصاف شهرداری در حال کار است و ما باید حمایتش کنیم.

 8. هیمن شریف می گوید

  با تشکر از زحمات آقای زمانپور که باعث تلنگر و تکانی در اوضاع پارک و فضای شهر شدند .چه خوبست هر چند وقت یک بار به شهر خود سری بزند تا آبادی به اینجا برگردد.از آقای زمانپور خواهش می کنم تا به محله های از یاد رفته کیاسر هم سری بزند تا آبادانی برگردد.

  1. طالبي می گوید

   چرا از هنرمند برجسته منطقه چهاردانگه آقای مهندس کوروش خواجه وندی که در فیلم مشتی اسماعیل نقش آفرینی کرد یادی نمی شود؟ ایکاش او هم مورد حمایت قرار می گرفت!

 9. منتقد دلسوز می گوید

  ما مردمی بسیار ناسپاس و فراموشکاریم !!!
  خاطرم میاد چه هجمه ای برای برکناری اقای خاکسار تو اون زمان در جریان بود .. حالا شده مرد بزرگ سازندگی !!!
  مطمئنم اقای انتظاری هم همین شرایط رو براش رقم میزنیم .. الان تو دوره ناسپاسی هستیم بعد مدتی از برکناری فراموشکار میشیم .
  پول نقد تو مملکت اصلا نیست … شرایط واقعا بده … نه کار تولیدی رونق داره نه کار عمرانی … هر کی بیاد نمیتونه کار عظمایی کنه …
  تنها راه شهرداری اتکا به ظرفیت داخلیه … از مردم رنج دیده منطقمون نمیشه توقعی داشت … واقعا تحت فشارن … باید به صنایع بزرگی مثل کارخونه سیمان و غیره توجه داشت که عوارض بدن. اگه اتفاق بیفته خیلی خوب میشه حداقل بودجه زیبا سازی شهرداری کیاسر تامین میشه … ۴ دانگه نیوز هم اهرم فشار رسانه ای خوبی میتونه باشه.

  1. مدافع حرم می گوید

   برادر منتقد دلسوز
   همین آقایون شورا ها از جناب دکتر شجاعی کمک هزینه ای دریافت کردند که بعد مدت ها همین آقایون بعد از دیدار حضوری با دکتر شجاعی و تماس دکتر شجاعی با یکی از وزرا مشخص شده پول جای دیگه و توسط شخصی رفته ناکجاآباد
   متاسفانه بعضی چیزهای این دوره شورا و شهرداری رو باید گفت و رسانه ای کرد که ای کاش شخصی باشد و همان چیزها را رسانه ای کند

 10. n.t می گوید

  منتقد دلسوز- با سلام
  از داشته هایی که داریم نبــــاید حفــاظت و نگهداری کنیم و
  بگذاریم روز به روز خرابتر شود، نگهداری از پارک و تجهیزات آن و
  تمیزکاری توالتها و… که پولی نیاز ندارد ، فقط مدیریت نیــاز
  است که متاسفانه در شهرداری وجود ندارد.

  1. منتقد دلسوز می گوید

   با سلام و احترام
   نگهداری هم بودجه جاری میخواد … گمون نمیکنم انقدری بودجه داشته باشن که از پس حقوق پرسنلشون به راحتی بر بیان چه برسه به این موارد!!

 11. n.t می گوید

  منتقد دلسوز : باسلام
  آیا نظافت و تمیز کاری دست شوئی و توالت بودجه میخواهد؟
  آیا نگهداری از تجهیزات پارک بودجه میخواهد؟
  شهرداری وشورا انصافا برای شهر و مردم یه تکانی به خودتان بدهید ضرر نمی کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.