پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ورود مهاجران بهاری به مازندران/ پرهیز از ایجاد ناامنی در زیستگاه‌های پرندگان

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

کوروس ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در طبیعت مازندران همواره شاهد جابه‌جایی و مهاجرت پرندگان هستیم که بعد از خروج پرندگان مهاجر زمستان‌گذران، گونه‌های مهاجر بهاره وارد استان شدند.

وی افزود: گونه‌های مهاجر بهاره برای جوجه‌آوری و آشیانه‌سازی وارد طبیعت استان می‌شوند که حساسیتی در این فصل وجود دارد و پرنده از محیط تغذیه‌ای که آشیانه‌ زده نمی‌تواند جابجا شود.

مسؤول حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه شکار پرنده نیز مطلقا در فصل بهار ممنوع است، تصریح کرد: نباید شرایطی فراهم شود که با ورود در طبیعت اختلال در محیط زیست‌گاهی به وجود آید و به حیات وحش لطمه وارد شود.

ربیعی با اعلام اینکه گشت‌های نظارت و پایش در طبیعت مازندران درحال انجام است، اظهار کرد: محیط‌بانان محیط زیست در طبیعت استان حضور مستمری در طبیعت استان دارند تا شاهد بروز مشکلی نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: طی این ایام پرندگان نباید در محیط زیست‌گاهی احساس ناامنی کنند و همه مردم که دوستدار حیات وحش هستیم باید در این زمینه یار و همراه اداره کل حفاظ محیط زیست استان باشیم.

مسؤول حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران یادآور شد: مشاهده شده حتی برخی در آشیانه‌سازی نیز به پرندگان کمک می‌کنند که باید از این کار نیز پرهیز کنند و از حضور در محیط‌های پرندگان خودداری کنند.

 /86034/غ/و

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.