پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

وامدار فرد، جریان یا تشکل خاصی در مازندران نیستم/عده‌ای تلاش دارند ساری‌ را دو قطبی کنند

عضو مجلس خبرگان رهبریبا اشاره به اینکه عده‌ای تلاش دارند ساری به عنوان مرکز استان و مازندران را دو قطبی کنند، گفت: مادامی که بنده زنده بوده و در مازندران هستم جلوی این اقدام سیاسی و تفرقه انگیز را خواهم گرفت.

1

 

پایگاه خبری چهاردانگه: آیت الله نورالله طبرسی امشب در نشست خبرگان، معتمدان و مجمع نیک اندیشان مرکز مازندران با تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح (ع)، اظهار داشت: پیشاپیش ولادت یازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت را تبریک و همگان را به وحدت و همدلی دعوت خواهم کرد.

وی افزود: حفظ وحدت و همدلی سبب ایجاد رفاه و آرامش برای مردم خواهد شد بنابراین مسئولان باید به دنبال تقویت این جایگاه شوند.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه نجابت روحی مردم ساری سبب شده تا ساری مظلوم واقع شود، تصریح کرد: از جدایی میاندورود از ساری بسیار ناراحت شدم چون این اقدام سبب کوچک تر شدن مرکز استان شده است.

طبرسی با بیان اینکه با کوچک کردن ساری هنوز نتوانستیم مرکز استان را در ردیف کلان شهرهای کشور قلمداد کنیم، افزود: هنوز با گذشت سی و هفت سال از انقلاب، عده ای سودای جابه‌جایی مرکز استان از ساری به شهرستان دیگری را دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه ساروی‌ها نسبت به پذیرش مدیران استانی غیربومی خوش برخورد هستند، گفت: متاسفانه ریشه بیشتر انشقاق‌ها در مرکز استان بین مدیران شهرستان و شهری دیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد افراد فعال برای ایجاد همدلی در ساری باید بیشتر شود، افزود: بنده صرفا برای حفظ وحدت و همدلی بین همه مسئولان استانی و شهرستانی تلاش داشته و وامدار فرد، جریان یا تشکل خاصی در مازندران نیستم.

طبرسی با بیان اینکه به واسطه کاهش جمعیت و تجزیه میاندورود از ساری اعتبارات ملی مرکز استان کاهش یافته است، گفت: متاسفانه برای ایجاد منطقه آزاد در مازندران برخی نمایندگان استان دنبال قرعه‌کشی رفتند.

وی با اعلام اینکه با ایجاد منطقه آزاد همه شهرهای استان توسعه خواهد یافت، تصریح کرد: بندر امیرآباد به صورت کارشناسی بهترین نقطه برای منطقه آزاد انتخاب شده است و مسئولان استان نباید این موضوع را سبب انشقاق کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه متاسفانه بخشی‌نگری یکی از آفت‌های توسعه استان است، یادآور شد: برخی کارشکنی‌های استانی نیز سبب ایجاد دورویی و نفاق بین مسئولان و نمایندگان مجلس شده است.

طبرسی با اشاره به اینکه انسجام استانی و شهری برای رفع عقب ماندگی مرکز مازندران باید ایجاد شود، افزود: هنوز نتوانستیم هیئت مذهبی قوی و نیرومند در مرکز استان تدارک ببینیم.

امام جمعه ساری با بیان اینکه متاسفانه ساری به عنوان مرکز استان در سالهای اخیر از داشتن دانشگاه علوم پزشکی استان بی بهره بوده است، تصریح کرد: با حفظ وحدت و همدلی اکنون این مکان پزشکی افتخار استان شده است.

طبرسی با اشاره به اینکه هنوز جایگاه مرکز استان را در استان و کشور تبیین نشده است، گفت: ساری مرکز استان با حضور شهردار فعلی ساری توانست به جایگاه مطلوبی برسد و در مدار توسعه و آبادانی قرار گرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جابه‌جایی مسئولان استانی و شهرستانی در شان نمایندگی نیست، افزود: امیدواریم امشب بتوانیم طلایه دار وحدت و همدلی در توسعه مرکز استان باشیم.

وی با بیان اینکه مجمع دوستداران ساری باید تلاش کنند تا عقب‌ماندگی ساری رفع شود، تصریح کرد: تمام مراکز استانهای کشور به توسعه متوازن رسیده ودر برهه ای که شهردار ساری بدنبال رفع عقب ماندگی ساری بوده باید تلاش کنیم تا با وی همکاری کنیم.

طبرسی با اعلام اینکه عده ای تلاش دارند که ساری را از مدار توسعه دور کنند، افزود: متاسفانه برخی از فرزندان شهر ساری، در شب ولادت نبی مکرم اسلام شهردار ساری را زیرسئوال بردند و وی را تقبیح و تخریب کردند.

وی با بیان اینکه با تقویت دیانت جلوی بسیاری از نفاق‌ها گرفته می‌شود، تصریح کرد: دلیل اصلی عقب ماندگی ساری ناشی از عدم هماهنگی بین مسئولان ارشد شهرستان بوده است.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه عده‌ای تلاش دارند ساری به عنوان مرکز استان و مازندران را دو قطبی کنند، افزود: مادامی که بنده زنده بوده و در مازندران هستم جلوی این اقدام سیاسی و تفرقه انگیز را خواهم گرفت./تسنیم

1 نظر
  1. کاربر می گوید

    درود برامام جمعه شهر ما که با روشن بینی از سند پر افتخار ساری دفاع میکنند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.