پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

نیروگاه زباله سوز ساری با پیشرفت ابنیه حدود ۷۰ درصد و نصب بیش از ۵۰ درصدی تجهیزات در حال اجرا است

نشست بررسی آخرین وضعیت پیشرفت پروژه‌های مدیریت پسماند با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، معاون عمران و امور توسعه شهری و روستایی وزیر کشور و استانداران مازندران و گیلان برگزار شد. ‎

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز به نقل از  روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان ، استاندار مازندران این نشست را که با حضور دکتر نوبخت و مهندس جمالی نژاد برگزار شد، گامی مهم برای شتاب بخشی به پروژه های مدیریت پسماند استان مازندران دانست.

وی بررسی مسایل اعتباری و ضرورت تامین آن و روند پیشرفت فیزیکی این پروژه ها را از محورهای این نشست عنوان کرد و گفت: در این نشست ضمن تشریح وضعیت کلی مدیریت پسماند کشور؛ آخرین وضعیت نیروگاه های در دست احداث زباله سوز نوشهر و ساری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حسین زادگان بهره برداری از نیروگاه زباله سوز نوشهر طی روزهای آینده را از خبرهای خوش مطرح شده دانست که به استحضار معاون رییس جمهوری رسید و افزود: می توان امیدوار بود که در صورت تامین منابع و اعتبار لازم؛ نیروگاه زباله سوز ساری در پایان امسال مورد تست آزمایشی قرار گیرد.

تاکید و تصویب خرید تضمینی برق حاصل از تاسیسات تبدیل پسماند به انرژی با توجیه اقتصادی برای بخش خصوصی و اولویت تخصیص اعتبار به پروژه های مدیریت پسماند بویژه زباله سوز ها از دستاوردهای دیگر این نشست بود.

شرکت استاندار مازندران در نشست بررسی آخرین وضعیت پیشرفت پروژه های مدیریت پسماند کشور سه روز پس از بازدید وی از نیروگاه زباله سوز نوشهر صورت گرفته است .

حسین زادگان جمعه هفته گذشته از این نیروگاه که در مرحله بهره برداری آزمایشی قرار دارد بازدید و اعلام کرد این نیروگاه تا پایان آذر ماه جاری به صورت رسمی بهره برداری خواهد شد.

نماینده عالی دولت در مازندران همچنین گفت که دولت امسال ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حل مشکلات پسماند استان تخصیص داد که صرف ساخت و تجهیز طرح های پسماند تنکابن ، ساری و بابل شده است.

وی تاکید کرد که برای حل مشکلات پسماند در استان های شمالی هیچگونه محدودیت اعتباری وجود ندارد چرا که حل مشکل پسماند از اولویت های دولت است و از آن حمایت می کند.

نیروگاه زباله سوز ساری که ساخت در دولت دهم شروع شده بود تا سال ۹۴ دست نخورده باقی ماند ولی در دولت تدبیر و امید با رفع مشکلات زیست محیطی و تعارضات محلی شکل اجرایی به خود گرفت.

این نیروگاه هم اکنون با پیشرفت ابنیه حدود ۷۰ درصد و نصب بیش از ۵۰ درصدی تجهیزات در حال اجرا است. برنامه اولیه برای بهره برداری از این نیروگاه پایان سال جاری است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.