کد خبر:103934
پ
نماینده-قائمشهر-از-مالک-باشگاه-نساجی-خواست-به-تعهداتش-عمل.jpg

نماینده قائمشهر از مالک باشگاه نساجی خواست به تعهداتش عمل کند

عبدالله رضیان در واکنش به اظهارات تازه صنیعی فر که پس از بازی تیم نساجی با ماشین سازی تبریز منتشر شد ، به هزینه ۲۰ میلیارد تومانی دولت از طریق رایزنی استاندار و دیگر مسئولان استان و نمایندگان پس از راهیابی به لیگ برتر اشاره کرد و اظهارات این مالک باشگاه را برای تیم تنش […]

عبدالله رضیان در واکنش به اظهارات تازه صنیعی فر که پس از بازی تیم نساجی با ماشین سازی تبریز منتشر شد ، به هزینه ۲۰ میلیارد تومانی دولت از طریق رایزنی استاندار و دیگر مسئولان استان و نمایندگان پس از راهیابی به لیگ برتر اشاره کرد و اظهارات این مالک باشگاه را برای تیم تنش زا ارزیابی کرد.

تیم نساجی سال گذشته به لیگ برتر راه یافت و پس از آن دولت از طریق بودجه وزارت ورزش و بودجه استانی این مبلغ را برای بازسازی ورزشگاه و ایجاد زیرساخت های لازم هزینه کرد.

چرا از ما حمایت نمی کنند؟

صنیعی‌فر پس از تساوی نساجی مقابل ماشین سازی و انتقاد رضا مهاجری سرمربی این تیم از نداشتن ابزار بویژه بازیکن در گفت و گو با روابط عمومی باشگاه نساجی گفت: انگار دست‌هایی در کار است که نمی‌خواهند شمال کشور صاحب یک نماینده قدرتمند در لیگ برتر باشد. همان طور که شاهد بودیم طی سال‌های اخیر تیم‌هایی مثل ملوان، سپیدرود و خونه‌به‌خونه به ورطه نابودی کشانده شدند و متاسفانه در این میان بی‌تفاوتی مسئولان شمال کشور مورد سئوال واقع است.

وی افزود: ظاهراً چنین بلایی قرار است سر نساجی هم بیاید. تمام گرفتاری‌هایی که شما در باشگاه نساجی مشاهده می‌کنید، فقط به‌واسطه نبودِ مدیران و نمایندگان مجلس قدرتمند است. شما نمایندگان مجلس دیگر استان‌هایی که نماینده در لیگ برتر دارند را مشاهده کنید، نمایندگان مجلس ما را هم ببینید. نمایندگان دیگر استان‌ها حتی بر سر انتخاب داور بازی نیز فدراسیون و وزارت ورزش را زیرفشار و قدرت خود قرار می‌دهند؛ حتی به گل خوردن یا زدن در دقایق پایانی مسابقات هم ورود و در این خصوص با زعمای ورزش به نفع تیم شهر و استان خود مکاتبه می‌کنند اما نمایندگان ما چطور؟ اصلاً خبری از ما دارند و حال تیم را می‌پرسند؟ نساجی در اولویت چندم آنها قرار دارد؟

وی گفت: مسئولان و نمایندگان مازندران که تمام سعی‌شان این بود بنده و آقای حدادیان هر طور که شده تیم‌داری کنیم، الان کجا هستند؟ چرا از ما حمایت نمی‌کنند، هیچ تسهیلات و کمکی که به ما نمی‌کنند، حداقل توانایی آن را هم ندارند که از حق ما در فدراسیون فوتبال دفاع کنند؛ زور فدراسیون زیاد است و زور ما کم! آیا نمایندگان مردم قائم‌شهر و مازندران به فکر تنها نماینده استان‌شان و شمال کشور در لیگ برتر هستند؟

سکوت را توهین می دانم 

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی در واکنش به این اظهارات با اعلام این که اینب ار سکوت در برابر سخنان صنیعی فر را توهین می داند ، نوشت : زمانی که نساجی مازندران در زمان استانداری مهندس اسلامی، پس از سال‌ها موفق شد به لیگ برتر فوتبال کشور صعود کند، آقای صنیعی‌فر، که امتیاز باشگاه را از آقای پرهام در اختیار گرفتند، اعلام کردند نمی‌توانند به خوبی از پس مخارج باشگاه برآیند، به همین دلیل با آقای اسلامی جلساتی را برگزار کردیم و پس از بررسی گزینه‌های متعدد، با توجه به علاقه‌مندی آقای حدادیان، ایشان به مجموعه نساجی اضافه شدند و بخش زیادی از هزینه‌ها را تقبل کردند.

عبدالله رضیان افزود: با پایان فصل قبل، مجدداً صحبت‌هایی مبنی بر سختی کار و افزایش هزینه‌ها و غیره مطرح شد و آقای حدادیان هم اعلام کردند دیگر نمی‌توانند با این شرایط با تیم همکاری کنند. اینجا در مقطعی بحث واگذاری باشگاه نساجی به میان آمد اما به‌دلیل اینکه فرد جدید نتوانست به تعهداتش عمل کند، واگذاری منتفی شد. به‌دلیل افزایش هزینه تیم‌داری، بنده چندین جلسه با جناب آقای حسین‌زادگان، استاندار مازندران، صحبت کردم و ایشان قبول کردند پای کار بیایند و کمک کنند؛ استاندار محترم نیز با آقای حدادیان صحبت کردند و در نهایت ایشان متقاعد شدند مجدداً به باشگاه و آقای صنیعی‌فر کمک کنند تا تیم به روند موفقیتش ادامه دهد.

خرید یک میلیاردی و امتناع از فروش ۱۸ میلیاردی 

وی ادامه داد: آقای حدادیان در این مدت تقریباً بیشتر هزینه‌های تیم را تقبل کردند و هیچ‌گاه هم اعتراضی از ایشان در جایی منتشر نشد و سعی کردند بدون حاشیه به کارشان ادامه بدهند اما متاسفانه آقای صنیعی‌فر که امتیاز نساجی را به قیمت فقط یک میلیارد تومان هزینه کردِ جاری باشگاه از آقای پرهام دریافت کرد، حتی حاضر نشد سهمش را به قیمت حدود ۱۸ میلیارد تومان به آقای حدادیان واگذار کند!!! که جواب این سوال هنوز گنگ و بی جواب مانده.

رضیان نوشت: احتمالاً جناب صنیعی‌فر می‌دانند بنده به‌عنوان نماینده مجلس و یک علاقه‌مند به نساجی کبیر، مدت‌ها پیگیر برطرف شدن مشکلات این باشگاه بوده‌ام و توانستم با همراهی وزارت ورزش و استانداری مازندران و اداره‌کل ورزش و جوانان (جا دارد از زحمات تک‌تک این عزیزان تشکر کنم)، ظرف کمتر از یک‌سال، با اعتباری نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان اغلب زیرساخت‌های مورد نظر ای‌اف‌سی AFC را در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به سرانجام برسانیم.

وی افزود: در نیم‌فصل دوم فصل قبل، آقای سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان، لطف کردند و با رایزنی ایشان با فدراسیون، مجوز صدور کارت بازیکنان و کادر فنی جدید نساجی صادر شد اما متاسفانه شما (صنیعی‌فر) به حداقل تعهدات خودتان پایبند نبودید. همین‌طور که امروز مسئول کمیته تعیین وضعیت فدراسیون نسبت به انجام نشدن تعهدات شخص شما به فدراسیون در سال جاری نیز اظهار ناراحتی نموده است. شخص شما از رفع کارهای جاری باشگاه سر باز می‌زنید ولی با مصاحبه‌های گاه و بیگاه با مخاطب قرار دادن مسئولین از زیر بار مشکلات درونی باشگاه من‌جمله صدور کارت بازیکن، که حداقل کار شماست، شانه خالی می‌کنید که حتی باعث اعتراض سرمربی موفق خود شده‌اید.حال با بازی با الفاظ مثل همیشه می‌خواهید ما را مقابل مردم قرار دهید! اگر واقعاً نمی‌توانید به تعهدات خود عمل کنید، سعی نکنید هر مسئول یا هر مجموعه‌ای را زیر سوال ببرید.

این نماینده مجلس با اظهار این که برای صنیعی‌فر احترام زیادی قائل و قدردان زحماتش است، نوشت:  در این مدت بارها مصاحبه کرده‌اند و اظهارات گاه عجیب و خلاف‌ واقعی را مطرح کردند که جز برهم زدن آرامش نسبی تیم، ارمغان دیگری به همراه نداشت و حال سئوال بنده از ایشان این است که چرا ایشان در این بازه زمانی که نساجی بیشتر از همیشه به آرامش نیاز دارد، این‌قدر حاشیه ایجاد می‌کند؟ از آن‌سو، آقای حدادیان بدون هیچ حاشیه‌ای به تیم کمک می‌کند، با توجه به اینکه آقای حدادیان در حال حاضر حدود ۲/۵ میلیارد تومان از آقای صنیعی‌فر از سال گذشته طلبکار است و اصلاً نیاز نیست فعلاً خرجی کند.

رضیان با درخواست از صنیعی‌فر برای دامن نزدن به حاشیه‌ها که موجب کدورت و نگرانی طرفداران پرشمار تیم نساجی می شود، تاکید کرد: بنده ضمن اعلام آمادگی مجدد خود برای کمک به نساجی دوست‌داشتنی، از تمام ظرفیت‌های یک نماینده مجلس برای مرتفع کردن مشکلات نساجی استفاده خواهم کرد؛ از آقای صنیعی‌فر نیز می‌خواهم با پرهیز از تفرقه و حاشیه، اگر واقعاً قصد خدمت دارد، بماند، ولی اگر می‌خواهد با این ادبیات تکراری به وظایف خود عمل نکند، بیشتر از این مردم و استان را به بازی نگیرد.

نساجی هیچ تلاشی برای بدهی هایش نکرد

پیش از این  رییس کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال اعلام کرد : در این مدت به خوبی نشان دادیم که نام باشگاه‌ها هیچ تفاوتی برای ما ندارد و به وظیفه قانونی خود عمل می‌کنیم. مقرر شد باشگاه‌های بدهکار اجازه ثبت قرارداد بازیکنان خودشان را نداشته باشند و برای آنها کارت بازی صادر نشود. در این زمینه برای هیچ باشگاهی تبعیض قائل نشدیم، با این وجود مسئولان محترم باشگاه نساجی مراجعه کردند و تعهد دادند ۵۰ درصد از کارت بازی بازیکنان‌شان صادر شود و ۵۰ درصد باقی‌مانده هم ماند بعد از پرداخت بدهی‌های‌شان.

این مسئول افزود: متأسفانه باید بگویم به همین توافق هم عمل نکردند و قریب به ۷۵ درصد از قراردادهای خود را ثبت کرده‌اند و تنها برای سه بازیکن این تیم کارت بازی صادر نشده است.

   ۱۶۵۴

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194