پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

نقشه روستاهای چهاردانگه تا مهرماه به اداره گاز استان تحویل خواهد شد

مدیرعامل شرگت گاز مازندران گفت: در جلسه‌ای که با بخشدار منطقه برگزار کردیم مقرر شد نقشه روستا تا مهرماه به اداره گاز استان تحویل دهند.

0

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، محمداسماعیل ابراهیم زاده چمازکتی در گفت‌وگو با تسنیم، در باره گاز رسانی به بخش چهاردانگه ساری، اظهار داشت: در جلسه‌ای که با بخشدار منطقه برگزار کردیم مقرر شد نقشه روستا تا مهرماه به اداره گاز استان تحویل دهند.

 

وی افزود:  با توجه به اینکه در این منطقه کارخانه سیمان و شهرک صنعتی و روستاهای متعددی وجود دارد ما باید مصارف گاز این منطقه را برآورد کنیم و در فازبندی مشخص و به‌تناسب  پیشرفت انتقال گاز خط سمنان -کیاسر برنامه‌ریزی لازم برای عملیات گازرسانی به بخش چهاردانگه را آغاز کنیم.

 

مدیرعامل شرگت گاز مازندران همچنین در باره گازرسانی به منطقه دودانگه ساری، گفت: از همین انشعاب 42 اینچ که از دامغان به سمت ساری انتقال می‌یابد یک خط 12 اینچ برای منطقه دودانگه نیز درنظرگرفتیم و همچنین قرار شد تقویت گاز سوادکوه را نیز از این خط انجام دهیم.

 

ابراهیم‌زاده با بیان اینکه امسال برای گازرسانی به منطقه دودانگه پیمانکار را انتخاب می‌کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر در مرحله نقشه‌برداری توسط بخشدار منطقه است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر هزار روستای مازندران از نعمت گاز برخوردار نیستند، تصریح کرد: با توجه به اینکه جمعیت بالای 20 خانوار برای گاز رسانی برای ما مهم است از این تعداد بیش از 700 روستا بالای 20 خانوار جمعیت دارند که حدود 254 روستا برای گازدار شدن در دستور کار قرار دادیم.

 

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه شرکت گاز مازندران برای گازرسانی به روستاها از بانک‌ها تسهیلات دریافت کرد، افزود: هم اکنون شرکت گاز مازندران حدود 50 میلیارد تومان به بانک‌های مازندران بدهی دارد.

 

وی ادامه داد: همچنین پیمانکاران نیز حدود 15 میلیارد تومان از شرکت گاز استان مطالبات دارند.

 

ابراهیم‌زاده با اشاره به برنامه شرکت گاز برای گازرسانی به روستاهای باقی مانده استان مازندران، گفت: بند «ق» تبصره 2 قانون بودجه امسال دولت ظرفیتی را در اختیار شرکت‌های گاز قرار داده که اعتباری علاوه بر منابع داخلی، اعتبارات وصولی از محل عوارض مصوب مجلس درباره توسعه روستایی را با در نظر گرفتن شاخص‌هایی نظیر سردسیر بودن، جنگلی بودن و میزان برخورداری شهرها و روستاهای آن استان از گاز طبیعی جذب و در پروژه‌‌های مصوب هزینه کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.