پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

نام گذاری میدانی در شهر ساری به نام شهیدحجت الاسلام سلیمانی فرد+تصاویر

میدانی در شهر ساری به نام شهید حجت الاسلام سلیمانی فرد ، اولین شهید روحانی دفاع مقدس نامگذاری شد.

2

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به مناسبت سی و پنجمین سالگرد شهادت روحانی مبارز حجت الاسلام والمسلمین ولی الله سلیمانی فرد، اولین شهید روحانی دفاع مقدس کشور، به همت شورای اسلامی  و شهردار ساری، جهت ارج نهادن به مقام شامخ این شهید والامقام ، میدانی به نام ایشان نامگذاری شده است.

 

این میدان در نزدیکی میدان امام حسین (ع) ( شهرداری ) قرار دارد.

 

شهید سلیمانی فرد در سال ۱۳۳۷ در روستای ازنی بخش چهاردانگه متولدشد. پس از طی دوره ابتدایی در زادگاه خود، برای ادامه تحصیل در علوم دینی رهسپار حوزه علمیه مصظفی خان ساری و سپس برای کسب علم عازم حوزه علمیه قم شد.

 

 ایشان بنیانگزار گروه رزمی تبلیغی روحانیون بود، و اولین گروهی بود که به سرپرستی آیت الله عظمی نوری همدانی راهی جبهه های جنگ شد و در ۲۲ مهر ماه ۱۳۵۹ در سرپل زهاب به فیض عظمای شهادت نایل آمد و مفتخر شد اولین روحانی باشد که در دفاع از کشور اسلامی به خیل شهدای جنگ تحمیلی پیوست.

 

meydan-shahid-soleymani-1 meydan-shahid-soleymani-2

 

 عکاس: قاسم موسوی زاده

 

2 نظرات
  1. اصغری می گوید

    چه خبر خوبی. این میدان کجای ساری‌ست؟

  2. اصغری می گوید

    واژه میدان از بالای تصویر شهید سلیمانی‌فرد حذف شده. البته میدان نامیدن ان محوطه‌ای که عکس شهید بزرگوار در ان نصب شده هم کمی خنده‌دار است.اصلا شرایط میدان بودن را ندارد. طبق هیچ تعریفی نمی‌تواند میدان باشد. ولی جای پرترددی‌ست همین‌که نامشان یاداوری می‌شود کلی ارزش دارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.