پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

موفقیت با عمل انقلابی مدیران و مردم حاصل می‌شود/ دستاورد مهم انقلاب ایجاد تحول انسانی در بین ملت بود

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، سیدامیر سادات‌کرمی عصر امروز در یادواره شهدای دانشجوی این شهرستان با محوریت شهدای دانشجوی حمزه حاجی‌زاده، رضا صحرایی و رضا حاجی‌زاده در دانشکده علمی کاربردی فرهنگ و هنر، اظهار کرد: دشمنان اسلام از دیرباز تاکنون با ظلم و ستم در حال ظلم‌ستیزی بودند و جنگ بین حق و باطل از گذشته بوده و همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به کار والای شهدای مدافع حرم که در خارج مرزها برای حفظ و حراست از حریم اهل بیت می‌جنگند، افزود: در بیان ارزش اقدام شهدای مدافع حرم به دو موضوع صلح و سازش یا مقاومت برخورد می‌کنیم.

مسؤول بسیج دانشجویی استان مازندران با اعلام اینکه باید با مطالعه در تاریخ اسلام به گذشته رجوع کنیم، تصریح کرد: تاریخ همیشه باعث عبرت و پند گرفتن است و معتقدم تاریخ عبرت آیندگان از سرگذشت گذشتگان است تا چراغ راه مشخص شود.

این مسؤول آمریکا و استکبار را سردمدار خباثت و پستی دانست و یادآور کرد: با بررسی سه برش تاریخی به یک جریان سازش و تعامل برخورد می‌کنیم که البته در زمان امام حسن مجتبی(ع) این موضوع مطرح بود.

ساداتی‌کرمی با اعلام اینکه باید به گزاره مقاومت اعتقاد داشت زیرا هزینه‌هایش کمتر از صلح و سازش است، بیان کرد: تاریخ معاصر در کشورهای بلوک شرق و غرب نیز از گذشته تاکنون موضوع صلح و سازش به همراه مقاومت را در کارنامه خود داشتند.

وی با اشاره به اینکه امام دوم شیعیان از غریب‌ترین ائمه‌ای است که به رسالت آن امام کمتر تبیین شده است و این امام بسیار در بین شیعیان غریب واقع شد، گفت: شعارهای معاویه در زمان امام حسن(ع) خیلی مهم است البته در آن زمان همه به امام می‌گفتند که دنبال جنگ هستی ولی ما می‌خواهیم زنده بمانیم تا از جنگ و خونریزی دور بوده و نوامیس‌مان در امان باشند.

مسؤول بسیج دانشجویی مازندران با اعلام اینکه امامان و اهل بیت با ظلم سازگاری نداشته و در مسیر مبارزه با ظلم برمی‌آمدند، ادامه داد: در زمان امام علی(ع) نیز معاویه اعلام کرده که اگر ایشان به سمت حکومت‌مان نمی‌آیند ما به سمت حکومت‌شان می‌رویم.

این مسؤول با تأکید بر اینکه مدافعان حرم اگر در خارج مرزها با دشمنان اسلام نمی‌جنگیدند ما باید در داخل مرزها با آنها می‌جنگیدیم، بیان کرد: اگر از حریم اهل بیت و آل‌الله دفاع نشود حریم خودمان به خطر می‌افتد اگرچه با مطالعه تاریخ می‌بینیم نوامیس زیادی در طول زمان‌ها به غارت رفتند زیرا حریم آل‌الله را رعایت نکردند.

ساداتی کرمی با اشاره به اینکه شرایط زمان اهل بیت با شرایط عصر ما خیلی تفاوت دارد، افزود: امام راحل ملت را متحول کرد اگرچه مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایجاد جاده، آسفالت، آب، برق و گاز نیست بلکه ایجاد تحول انسانی در بین مردم است.

وی با اشاره به اینکه ایرانی‌ها بعد از انقلاب اسلامی غیرتمند شدند و غیرت انقلابی در آنها ایجاد شد، ادامه داد: در زمان شاهنشاهی مردان و زنان در خیابان‌ها، سینماها و اماکن عمومی می‌رقصیدند و قید و بندی نداشتند ولی امام راحل غیرت مردم را به خروش آورد پس ما نباید دستاوردهای مهم انقلاب را به راه، آسفالت و برق تنزل دهیم.

مسؤول بسیج دانشجویی مازندران با تأکید بر اینکه دیگر تفاوت مهم عصر ما با زمان اهل بیت این بود که سپاه ما برای پول، منسب، غنایم، مال و ثروت راهی جبهه‌ها نمی‌شد، خاطرنشان کرد: چه در زمان انقلاب، چه در هشت سال دفاع مقدس و چه در زمان دفاع از حریم ائمه شهدای‌مان به هیچ وجه دنبال پول، مال و مسند نبودند.

 این مسؤول امنیت و اقتدار ایران اسلامی حاصل خون شهدا دانست و گفت: در ایران اسلامی مشکل بدون راه حل نداریم، وضعیت کشورمان در حال گذار است و باید بدانیم هر جا مردم، مسؤولان و مدیران انقلابی و جهادی عمل کردند موفق و سربلند بودند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی مازندران در یادواره شهدای دانشجوی این شهرستان اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس دشمنان بعثی به همراهی استکبار جهانی، آمریکا و همدستان آن همه جانبه به کشورمان هجوم آوردند ولی جوانان غیور و ارزشمند ایران اسلامی دست به پیروزی عظیم زدند.

عبدالرضا شیخ الاسلامی افزود: صدام قصد داشت در کمترین زمان به تهران برسد ولی این آرزو را برای همیشه به گور برد و به بدترین شکل از بین رفت.

وی با بیان اینکه بعثی‌ها می‌خواستند کار ایران در طی چند روز یک‌سره کنند ولی جوانان کار بسیار بزرگ را بدون هیچ تجربه جنگی انجام دادند، تصریح کرد: کشورمان در حالی هشت سال دست به دفاع زد که بدون هیچ امکانات و دانش جنگی کاری کردند کارستان.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی مازندران با اعلام اینکه مدافعان حرم اهل بیت در خارج مرزها در حال دفاع هستند تا پای دشمنان به داخل مرزها باز نشود، گفت: دانشگاه علمی کاربردی افتخار داشته تا در خدمت دو مدافع حرم شهیدان رضا حاجی‌زاده و روح‌الله صحرایی و یک شهید مدافع وطن حمزه حاجی‌زاده بودیم.

 /۸۶۰۱۲/ج


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.