کد خبر:64875
پ
d-mohseni

معرفی دکتر اسدالله محسنی کیاسری فوق تخصص قلب + تصاویر

 پایگاه خبری چهاردانگه: بدون شک یکی از چهاره های ماندگار بخش چهاردانگه و شهر کیاسر در دهه های اخیر دکتر اسدالله محسنی کیاسری فوق تخصص قلب می باشد که برای خدمت به مردم استان مازندران  و شهرستان ساری بعد از اتمام تحصیل با توجه به شرایط خوبی برای ماندن در تهران داشت به ساری آمد […]

 پایگاه خبری چهاردانگه: بدون شک یکی از چهاره های ماندگار بخش چهاردانگه و شهر کیاسر در دهه های اخیر دکتر اسدالله محسنی کیاسری فوق تخصص قلب می باشد که برای خدمت به مردم استان مازندران  و شهرستان ساری بعد از اتمام تحصیل با توجه به شرایط خوبی برای ماندن در تهران داشت به ساری آمد تا منشاء خیر و خدمت به همشهریانش باشد.

نوشته پیش رو از جناب آقای امامی پیرامون دکتر محسنی می باشد:

بنام خداوندِ جان و خِرَد/
کزین برتر اندیشه بر نگذرد

در این نوشتار, پیش از ورود به ویژگیهای علمی ,اخلاقی و فرهنگیِ دوست عالیقدرم دکتر محسنی, که از پزشکانِ بلند پایه ی منطقه مازندران هستند, نیاز به پیشگفتارِ بسیار کوتاه میباشد.

فرهنگ مجموعه ای است سرشار ازتجربیات و اندیشه ی بشری در گذرِ قرون و اعصار. این مجموعه که ارتباط تنگاتنگ با اوضاعِ اجتماعی, فرهنگی, دینی, تاریخی, سیاسی و… دارد به هر جامعه هویت و موجودیت می بخشد. بخشِ بزرگ ومهم این مجموعه در عملکردِ شخصیت هایِ علمی, فرهنگی, سیاسی, دینی واجتماعی نمود پیدا می کند.
استاد دکتر اسدالله محسنی , پزشکِ اندیشمند, یکی ازبلند آوازه ترین شخصیت در قلمرو دانشِ پزشکی درمنطقه مازندران و هم اکنون در دیارمان می باشند
ایشان در یک خانواده پرجمعیت, که پدر گرامی شان, جناب حاج محمد علی محسنی و دوعموی بزرگوار, زنده یاد حاج علی محسنی و زنده یاد حاج محمد محسنی که همگی باهم زندگی میکردند , دوره ابتدایی را در دبستان انوری کیاسر”شهید خانگاهِ کنونی”گذراندند, ّکه بسیار باهوش و بدون رقیب همه ساله تا ششم ابتدایی شاگرد اول بودند.
پس از پایان دوره ابتدایی به همراه پدر ومادر به تهران مهاجرت می کنند و در دبیرستان جعفری اسلامی به تحصیل ادامه می دهند.
در آنجا نیز ,در ردیف دانش آموزانِ ممتاز قرار داشتند.
برنامه ریزی ونظم وپشتکار علت پیشرفت روز افزون ایشا ن شد.
سال ۱۳۵۴در کنکور سراسری در دانشگاه شهید بهشتی “ملّی” پذیرفته شد .
پس از پایان پزشکی عمومی بدون توقف به دوره تخصصی راه یافتند وآنگاه باز هم بدون توقف در امتحان فو ق تخصصی پذیرفته شدند!

استاد دکتر محسنی علاوه بر حرفه پزشکی که پژوهشگری برجسته وبه روز هستند, هیچگاه از مطالعات اجتماعی دور نبودند . به ادبیات و تاریخ علاقمند هستند و رُمان نیز می خوانند!
در گفتگوهای اجتماعی اهل مدارا ,و بسیار آرام و زیبا و دلنشین سخن می گویند!
دوستدارِ هنر هستند و نگاهِ زیبا شناسانه به بسیاری از هنرها دارند.و به موسیقی ملی و اصیل ایرانی عشق می وَرزند.
فروتنی علمی , اخلاق خوش,
مهربانی, وبخشندگی, یکی از ویژگی های بسیار ارجمندِ استاد است.
این ویژگیها, هر دانشجو ی پزشکی و یا همکاران وی را به ستایش از ایشان وا میدارد.

در بیشتر سفرهای علمی ,کنفراسها و سیمینارها ,چه در ایران وکشور های اروپایی, وآسیا, مشتاقانه شرکت می کنند تا از کاروان پیشرفتِ دانشِ پزشکی نوین عقب نمانند!

معروف است که پزشکان در نسخه نویسی خط شان خوب نیست!!! اما استاد دکتر محسنی خطی خوش دارند وبسیار زیبا می نویسند!
هرگاه خبری از پیشرفت جوانان کیاسر در یکی از قلمرو های علمی , فرهنگی ,اجتماعی ,وهنری باخبر می شود , به وجد می آید وبیان می کند!
آنچه که گفته شد. اندکی از ویژگی های شخصیت استاد دکتر محسنی ,دوست ارجمند م که از دوران کودکی تاکنون همنشینی با ایشان برایم سعادتی بس شور آفرین است, و نیز برای جوانان الگویی برای پیشرفت وآینده ی پر امید!

وجودِ نازُکت آزرده ی گَزَند مباد.

نویسنده: علی اکبر امامی

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • اصغری ۱۰ تیر ۱۳۹۶ / ۹:۲۶
    0 0

    دکتر محسنی مایه سربلندی ما هستن
    خیلی خوشحال شدم که این زندگینامه کوتاه رو از ایشون خوندم و ارادتم نسبت به ایشون بیش از پیش شد. خیلی ممنون که برگشتید به زادگاهتون و به مردم خودتون خدمت میکنید…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید