کد خبر:104961
پ
مصونیت-روحی-و-روانی-نسل-آینده-بایوگای-خنده.jpg

مصونیت روحی و روانی نسل آینده با”یوگای خنده”

مربی مازندرانی یوگای خنده گفت: نسل کودک و نوجوان خودمان را از طریق”یوگای خنده”در برابر انواع آسیب‌های روحی و روانی بیمه کنیم. مهشید کیاکجوری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه”یوگای خنده”تلفیقی از خنده دیافراگمی و بازی گوشی‌های کودکانه است، اظهار کرد: دانشمندان زیادی تحقیقات گسترده‌ای روی خنده انجام دادند و تنها کسی که […]

مربی مازندرانی یوگای خنده گفت: نسل کودک و نوجوان خودمان را از طریق”یوگای خنده”در برابر انواع آسیب‌های روحی و روانی بیمه کنیم.

مهشید کیاکجوری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه”یوگای خنده”تلفیقی از خنده دیافراگمی و بازی گوشی‌های کودکانه است، اظهار کرد: دانشمندان زیادی تحقیقات گسترده‌ای روی خنده انجام دادند و تنها کسی که این تحقیقات را به صورت کامل عملی کرد”مادام کاتاریا”بود و در سال  ۱۹۹۵ این تحقیقات گسترده را عملیاتی و یوگای خنده به وجود آمد.

وی تصریح کرد: این محقق هندی در ابتدا با ۵ نفر و به صورت باشگاه خنده کار را شروع می‌کند و کم کم بر این تعداد افزوده می‌شود.

مربی مازندرانی یوگای خنده با بیان اینکه هندی‌ها انسان‌های محفوظ به حیایی بودند و باعث شد کیفیت لطیفه‌های تعریف شده کم کم پایین آید، گفت: طی تحقیقات انجام شده مشخص شد که بدن انسان متوجه خنده واقعی از مصنوعی نمی‌شود و فهمیدند کودکان ۳۰۰ برابر بیشتر از بزرگسالان شاد هستند و می‌خندند.

کیاکجوری خاطرنشان کرد: به همین علت به جای لطیفه‌گویی به بازی‌های کودکانه می‌پردازیم چراکه صرفاً خندیدن برای بدن انسان مفید نیست بلکه باید در کنارش تنفس‌هایی هم صورت بگیرد و بر این اساس خانم “مادان کاتاریا” پیشنهاد می‌کند تنفس‌های یوگا در بین تکنیک‌های این خنده گذاشته شود و«باشگاه خنده»به باشگاه”یوگای خنده”تبدیل و سپس مدرسه و دانشگاه یوگای خنده راه‌اندازی می‌شود.

وی تأکید کرد: ما به دنبال صرفاً خندیدن نیستیم بلکه می‌خواهیم به خیلی چیزها برسیم و اینکه خنده چه کمکی می‌تواند به ما بکند و چگونه می‌توانیم زندگی خوبی از همه نظر داشته باشیم.

مربی مازندرانی یوگای خنده با اشاره به اینکه باید ذهنیت‌های منفی را مثبت کنیم، عنوان کرد: این کار به مرور انجام شدنی است و می‌توان ضمیر ناخودآگاه را از حالت منفی به مثبت تبدیل کرد و این کار نیاز به همت و پشتکار داشته که به‌صورت گروهی بسیار سریع‌تر جواب می‌دهد.

کیاکجوری بیان کرد: با خنده‌هایی که از روی مسخره کردن یا مضحکه باشد، مخالف بوده و ما به دنبال بازی‌ گوشی‌های کودکانه هستیم.

وی لطیفه تعریف کردن را موجب درگیر شدن ذهن بر روی کلید واژه‌های منفی دانست و گفت: ما می‌خواهیم بدون هیچ بیان و حرفی، بی‌دلیل  بخندیم و شاد باشیم و اوایل شاید مصنوعی به نظر برسد و از خنده دیگری خنده‌مان بگیرد اما به مرور به صورت ناخودآگاه در رفتارمان پدیدار شده و عادت مثبت می‌شود و انسانی شاد می‌شویم.

مربی مازندرانی یوگای خنده یادآور شد: در جامعه ما کمتر تخلیه‌های عصبی و روانی داریم و به همین علت بیماری‌های مختلف با منشأ روحی و روانی را شاهد هستیم بنابراین باید انرژی‌های مثبت را جذب کنیم تا بتوانیم احساس خوشی همراه با زندگی شاداب و سالمی داشته باشیم.

کیاکجوری افزود: معمولاً همیشه به بیرون بدن خودمان توجه داریم در حالی‌که توجه به ذهن، می‌تواند جلوی بسیاری از مشکلات را بگیرد و آرامش و نشاط همیشگی را به ارمغان بیاورد.

وی با اشاره به اینکه در عصری زندگی می‌کنیم که تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی در حال حرکت رو به جلو است و ما باید بسیار سریع‌تر به آن رسیده و با آن هم‌ مسیر شویم، اظهار کرد: از مسئولان انتظار داریم تا فضای کاری برای یوگای خنده و جامعه هدف در اختیار بگذارند چراکه می‌خواهیم به میان انسان‌هایی که به نوعی دچار افسردگی‌های پنهان هستند، فرزندان طلاق، خانواده‌هایی که از اعتیاد آسیب دیدند و به نوعی خیلی چیزها را از دست دادند، برویم و آن‌ها را از حالت احساس جدا شدگی از جامعه خارج کرده و سرزندگی و شادابی همراه با اعتماد بنفس دائمی را برگردانیم.

مربی مازندرانی یوگای خنده تصریح کرد: مدارس یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین جامعه هدف برای”یوگای خنده”می‌تواند، باشد تا نسل کودک و نوجوان خودمان را از طریق«یوگای خنده»در برابر انواع آسیب‌های روحی و روانی بیمه کنیم و افرادی سالم و همیشه شاداب با نگرش مثبت را برای جامعه فردایمان تحویل دهیم.

کیاکجوری گفت: مسئولان شهرستانی می‌توانند در این زمینه کمک کنند تا هم این شادابی‌ها به خانواده دانش‌آموزان منتقل شود و هم جامعه آینده، دارای نگرش حداکثر مثبت و با نشاطی داشته باشد چراکه شادابی جامعه، در حقیقت کاهش قابل توجه بزهکاری را در پی دارد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194